سیاسی

ناپایداری‌های جوی در استان بوشهر ادامه دارد/ احتمال بروز گردوغبار

به گزارش نسیم قائن ، نادر شفیع‌خدایی اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت با افزایش ناپایداری‌های جوی، روز گذشته سرعت وزش باد جنوبی در برخی نقاط تا ۵۰ کیلومتر در ساعت افزایش یافت.
وی خاطرنشان کرد: با ادامه ناپایداری‌های جوی طی امروز و فردا، وزش باد و گرد و خاک و گاهی کاهش دید در برخی نقاط پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: احتمال رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: همچنین طی این مدت وزش باد و تلاطم دریا در سواحل مرکزی و جنوبی استان بطور نسبی افزایش می یابد.
شفیع‌خدایی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری گاهی تمام ابری در برخی ساعات وزش باد و گردو خاک و گاهی کاهش دید، در برخی نقاط احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
وی گفت: جهت باد در شمال و مرکز استان غالبا شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی استان جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت از فردا بتدریج شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت است.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی این مدت: ارتفاع موج دریا بین ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی و مرکزی استان گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر می‌رسد.
وی افزود: فردا زمان جزر اول دریا ساعت ۲۷ دقیقه بامداد، مد اول ساعت هشت و ۲۸ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه و مد دوم ساعت ۱۶ و ۴۹ دقیقه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا