سیاسی

نارضایتی کارآموزان ازکمبود فضا در فنی وحرفه ای خواهران قاین/تکمیل مرکز فنی وحرفه ای خواهران تا سال آینده

به گزارش نسیم قائن ، توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ کشورلازم و ضروری است و فراگرفتن آموزش های فنی وحرفه ای یکی از راه های مهم توسعه اشتغال به شمار می رود.
مراکز فنی وحرفه ای نیز در آموزش فن وهنر نقش مهمی دارند واین روزها بازار کلاس های آموزشی در مراکز فنی وحرفه ای گرم است .
اگرچه مراکز فنی وحرفه ای در طول سال آموزش های کافی را به جوانان ونوجوانان ارائه می دهند اما معمولا در روزهای تابستان این کلاس ها مشتریان بیشتری دارد.
مرکز فنی وحرفه ای خواهران قاین نیز ازاین موضوع مستثنی نیست وبه گفته مسئول واحد خواهران فنی وحرفه ای قاین تاکنون ۳۸۰نفر متقاضی در رشته های مختلف دراین مرکز ثبت نام کرده اند وبه دلیل کمبود فضا تعداد محدودی از این متقاضیان در حال آموزش هستند.
اکبری یکی از کارآموزان حاضر در فنی وحرفه ای در گفتگو با خبرنگار نسیم قاین گفت: چند سالی است که در کلاس هاس هنری فنی وحرفه ای شرکت می کنم وآموزش های بسیار خوبی در این مراکز ارائه می شود.
وی اظهارداشت: شهرستان قاین مراکز خاص فروش هنرهای دستی ندارد لذا به همین دلیل نمی توانیم زیاد روی فروش کارهای هنری برنامه داشته باشیم وخواسته ما از مسئولین راه اندازی بازارچه دائمی ویا بازارچه های فصلی برای فروش هنرهای هنرمندان شهرستان است.
یکی از کارآموزان که دانشجو نیز بود گفت: من دانشجو هستم واوقات فراغت خودرا دردوره های آموزشی فنی وحرفه ای شرکت کرده ام وتصمیم گرفته ام آنچه که آموخته ام رادر طول سال نیز از آن بهره ببرم وبه نظر من این هنرهای دستی که با کمترین امکانات در منازل انجام می شود می تواند منابع درآمدی خوبی باشد.
دراین میان عده ای از کارآموزان نیز از فضای موجود فنی وحرفه ای خواهران گلایه مند بودند به طوری که سه کلاس در راهروی مرکز تشکیل شده بود وبعضا برخی از کلاس های آموزشی از جمله کارآموزان کامپیوتر از سروصدایی که گاها از وسایل کار سایر رشته ها درراهرو بود گلایه مند بود .
یکی از کارآموزان کلاس چرم دوزی نیز اظهارداشت: با توجه به این که برای تهیه هروسیله کاری در کلاس ها باید چند بار مسیر طولانی فنی وحرفه ای تا مرکز شهر را طی کنیم لذا از مسئولین فنی وحرفه ای درخواست داریم در صورت امکان فروشگاهی با تمامی وسایل مورد نیاز هررشته در فنی وحرفه ای درمرکز راه اندازی نمایند.
مظلوم رئیس فنی وحرفه ای قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن در خصوص مشکل کمبود فضای آموزشی در فنی وحرفه ای خواهران گفت:ساختمان جدید مرکز خواهران قاین با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع ازسال۱۳۹۰در حال ساخت است و تا کنون ۴۵۰ میلیون تومان در آن هزینه شده است و پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد دارد.
وی افزود: با توجه به قول مساعد و عنایت ویژه نماینده و فرماندار محترم شهرستان قاینات ازمحل منابع اعتباری استانی در سال جاری۴۰۰میلیون تومان به این پروژه اختصاص یافته است وتلاش ما این است که خواهران این شهرستان از نعمت فضای آموزشی مناسب تا نیمه اول سال۹۶برخوردارشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا