سیاسی

نارضایتی والدین از نحوه توزیع وتغییر هرساله لباس فرم مدارس در قاین

به گزارش نسیم قائن ، چند سالی است که دانش آموزان با هر رنگ لباسی نمی توانند وارد مدرسه شوند ودر بسیاری از مدارس لباس هایی فرم با رنگ های یکسان استفاده می شود واین در حالی است که این موضوع باعث شده است خانواده های نیازمند هرسال با آمدن مهر دغدغه تهیه لباس فرم فرزندان خودرا داشته باشند.
چرا که تهیه وتغییر هرساله لباس فرم مدارس برای خانواده ها مشکلات اقتصادی زیادی را ایجاد کرده است .
در شرایطی که تنگناهای مالی در بعضی خانواده ها در کنار افزایش هزینه تحصیل فرزندان وجود دارد در آغاز سال تحصیلی اجبار به تغییر رنگ لباس مدارس غیر منطقی است و این خود هزینه خانواده ها را دو چندان می کند
امسال رنگ لباس فرم در مدارس شهرستان قاینات وهمچنین نحوه توزیع آن تغییر کرد ودوخت لباس ها رسما به مدارس کاردانش وفنی وحرفه ای وتوزیع آن نیز به مدارس واگذار شد .
این درحالی است که براساس آنچه که مسئولین خود در سال گذشته در جلسات بیان داشته اند قراربوده است که هرسه سالی نسبت به تغییر رنگ لباس اقدام شود اما مدیریت محترم آموزش وپرورش به یکباره امسال نیز رنگ لباس فرم مدارس را تغییر داد .
البته ناگفته نماند که این موضوع را مسئولین براساس بخشنامه های وزارت آموزش وپرورش ودر راستای توجه به تولید داخل ورشد اقتصاد مقاومتی در سطح شهر وبازار کار برای دانش آموزان رشته های کاردانش وفنی وحرفه ای اعلام داشته اند اما اسماً تهیه لباس فرم به مدارس خاص واگذار شده است ولی در عین حال دوخت لباس ها در خیاطی های سطح شهر قاین نیز انجام شده است .
هرچند کسبه مدعی هستند که دوخت لباس ها در تولیدی ها وخیاطی های بدون پروانه سطح شهر انجام می شود ولی در کل از این که تولید در داخل شهر باشد مردم زیاد گلایه مند نیستند وآنچه که دراین گزارش هم آمده است نحوه توزیع لباس ها در مدارس است که اکثر والدین نیز از این نوع توزیع وبیشترازآن از تغییر رنگ فرم لباس ها که باز نسبت به سال گذشته تغییر کرده است ناراضی هستند.
بسیاری از مردم از نحوه توزیع واین که چندین بار برای دریافت لباس فرم مراجعه داشته اندولباس در مدارس نبوده است نیز ناراحت وناراضی بودند .
والدین یکی از دانش آموزان در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: تاکنون ۳بار از فاز۴برای دریافت لباس فرم به مدرسه مراجعه کرده ام اما هربار سایز لباس فرزندم نبوده است واگر لباس در بازار توزیع می شد حداقل یک روز که برای خرید وقت گذاشته ایم به چندین مغازه مراجعه می کردیم ولباس سایز فرزندان خودرا پیدا می کردیم.
پدر یکی دیگر از دانش آموزان نیز در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: تا به حال چندین بار به مدرسه برای فرم دختر دبیرستانی خود مراجعه کرده ام اما هنوز لباسشان آماده نیست و هرگلایه ای هم که می کنیم جوابگو نیستند وسوال ما این است که آیا شما قصدتان کمک به خانواده های دانش آموزان بوده است پس چرا هم به موقع لباس ها آماده نشده وهم قیمت لباس هایتان با بازار متفاوت است.
با توجه به وضعیت اقتصادی موجود خانواده ها واین که قدرت خرید مردم نیز بسیار پایین است آیا نیازی بود که امسال مجددا تغییری در رنگ لباس داشته باشند در صورتی که لباس سال گذشته فرزندم قابل استفاده است.
یکی ازدانش آموزان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:اولا لباس سال گذشته من قابل استفاده بود وبالاجبار باید رنگ لباسم را تغییر دهم وثانیااصلا از نوع دوخت رضایت ندارم وباید هزینه اضافی صرف تعمیرات لباس کنیم.
مادر یکی از دانش آموزان مدارس روستایی می گوید مارا مجبور کرده اند که امسال هم لباس جدید بخریم ولی هزینه خرید آن برای من که سه فرزند دارم بسیار سخت است وحتی برای مایحتاج زندگی خود مانده ایم وپول کتاب ودفتر ولوازم التحریر را به زور تهیه کرده ام ولباس مدرسه هم بلای جانمان شده است
مادر دانش آموزی می گفت: با ماهی ۱۳۰تومان یارانه زندگی خودرا می گذرانم وامسال هم می خواستم لباس فرزند بزرگترم را که هنوز قابل استفاده بود برای فرزند کوچکتر استفاده کنم وبرای دیگری لباس تهیه کنم ولی امسال رنگ لباس ها تغییر کرده است ومدیر هم گفته است باید لباس جدید را بخرم و۷۰هزار تومان باید پول لباس برای دونفر بدهم ..
غیر از این پول کیف وکفش وکتاب ولوازم التحریر هم باید بدهم ودر طول سال هم چندین بار مدرسه از ما پول می گیرد ومن مانده ام که این همه هزینه تحصیل را از کجا تامین کنم وبهتر این است که فرزندانم درس نخوانند.
اگرچه مدیریت آموزش وپرورش قاین می گوید برای مدارس روستایی اجباری درکار نیست اما در مدارس روستایی نیز از والدین برای لباس فرم پول گرفته می شود وبراساس آنچه که در مدارس اعلام شده است همه بالاجبار باید لباس فرم داشته باشند وحتی در نوع دوخت لباس بین دانش آموزان شهر وروستا امسال تفاوت قائل شده اند سوال از مسئولین این است که اگر اجباری نیست چرا نوع لباس فرم مدارس روستایی تفاوت دارد؟؟؟
براساس آنچه که در بازار شهر قاین مشهود است وبسیاری از والدین پس از این که لباس فرم مدارس توسط بازاریان قاین نیز با قیمت پایین تر عرضه شد برای دریافت مبلغی پولی که در ابتدای ثبت نام از دانش آموزان گرفته اند مراجعاتی داشته اند تا هزینه خودرا از مدارس دریافت ولباس فرم را از بازار تهیه کنند اما این هزینه برگشت داده نشده است ووالدین مجبوربه تهیه لباس فرم مدارس قیمت بالاتر از قیمت بازار شده اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا