سیاسی

میدان ورودی شهر قاین استانداردسازی شود

به گزارش نسیم قائن ، همایون نخعی‌نژاد عصر امروز در شورای هماهنگی ترافیک استان با تبریک عید غدیر خم و اشاره به اول مهره ماه و بازگشایی مدارس اظهار داشت: دستورالعمل استقبال از مهرماه به همه شهرداریها ابلاغ شده است و در این زمینه نیز شهرداریها اقداماتی انجام داده‌اند که می‌طلبد جمع‌بندی این اقدامات در جلسه بازگو شود.
وی افزود: در این زمینه نیز تمام تلاشها و اقداماتی که در طرح استقبال از مهر چه توسط شهرداریها و چه پلیس راهور انجام شده است جمع‌بندی و گزارش آن به صورت شهر به شهر در ۲۰ مهرماه در شورای هماهنگی ترافیک استان ارائه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حدود ۴۸ درصد تصادفات در استان مرتبط با عابرین پیاده است تصریح کرد: این مبحث فوق‌العاده نگران کننده است که باید در مباحث آموزشی و اطلاع‌رسانی تلاش شود و از همه ظرفیتهای تبلیغی و هشداری به مردم ارائه شود و در کنار آن اعمال قانون جدی گرفته شود.
تشدید اعمال قانون و برخورد با متخلفان در زمان آغاز و تعطیلی مدارس
نخعی‌نژاد بیان کرد: عدم رعایت به قانون تنها به یک یا چند نفر خسارت نمی‌رساند بلکه به تمام افراد جامعه خسارت وارد می‌کند که در این راستا به ویژه در زمان آغاز و تعطیلی مدارس انتظار می‌رود که پلیس اعمال قانون شدیدتری در سطح شهر داشته باشد و با متخلفین برخورد جدی صورت گیرد.
وی افزود: اقدامات پیشگیرانه در اطراف مدارس شامل نصب تابلوهای هشدار دهنده، پیاده‌رو سازی و در مکانهای که نیاز به ایجاد کاهنده سرعت است، مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه همه باید دست به دست هم دهیم تا شاهد بروز حوادث برای فرزندان نباشیم، اظهار داشت: رعایت مقررات در سرویسهای مدارس مانند دارا بودن معاینه فنی که خط قرمز ما است، سلامت جسمی و روحی راننندگان و مباحث مرتبط با حمل و نقل دانش آموزان نیز مورد توجه جدی قرار بگیرد.
وی افزود: در راستای بازگشایی مدارس نیز نظم و انضباط سازمان اتوبوسرانی فوق‌العاده تأثیرگذار است تا دانش آموزان اطمینان پیدا کنند که می‌توانند از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به مدرسه استفاده کنند.
پیاده‌روسازی در مسکن مهر مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد
نخعی‌نژاد در زمینه مسکن‌های مهر تصریح کرد: زحمات زیادی در این مناطق کشیده شده است اما باید در زمینه پیاده‌روسازی توجه بیشتری شود که امروز چالش بزرگی در مسکن مهر بیرجند است و باید به فوریت مورد توجه قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: انتظار می‌رود شهرداریها نیز با کمک پلیس راهور در نصب، اعلائم و تابلوهای هشدار دهنده، احداث پل و رفع نقاط حادثه خیز به ویژه در مکانهای نزدیک مدارس اقدامات ارزنده را ارائه دهند.
وی افزود: طرح استقبال از مهر تنها مختص به شهر نیست و بلکه در این زمینه مراکز دهیاریها نیز در مسیر تردد جاده‌ای اقدامات ترافیکی و پیشگیرانه به ویژه در محل تردد و رعایت مباحث ایمنی دانش آموزان مورد توجه قرار دهند.
نخعی‌نژاد گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه و اعمال قانون هیچ دستگاهی نباید تبعیض قائل شود و باید کارهایش را به درستی انجام دهد زیرا در زمان بروز مشکل و بروز حادثه‌باید پاسخگو باشد و هیچ حمایتی از هیچ دستگاهی نخواهد شد زیرا ما از مردم حمایت خواهیم کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بحث‌های ترافیکی و جان مردم مسئله‌ای نیست که به سادگی از آن بگذریم و در این راستا باید دستگاههای متولی این امر به ویژه شهرداریها و پلیس راهور به وظیفه خود عمل کنند.
وی با بیان اینکه در زمان نزدیکی بازگشایی مدارس زمان حل یا طرح رفع نقاط حادثه خیز به ویژه در مسیر مدارس نیست، افزود: پلیس راهور هر نقطه حادثه خیز در سطح شهر را به شهرداریها اعلام کند و تا در صورت وجود اعتبار نسبت به حل آن اقدام شود یا در بودجه سال آتی لحاظ شود.
نخعی‌نژاد با اشاره به طرح پیشنهادی میدان ورودی قائن اظهار داشت: این محور مسیر بسیار شلوغ و فوق‌العاده خطرناکی است و در اینکه باید این محور استانداردسازی شود هیچ تردیدی نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: به لحاظ هندسی راه این محور در اختیار اداره راه و شهرسازی است که می‌طلبد ابتدا این طرح در کمیته فنی راه و شهرسازی بررسی و پس از تصویب اعلام شود.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا