سیاسی

مکتب عاشورا به وسیله اهتمام ائمه هدات زنده بود/شهید حججی درس گرفته مکتب حسین(ع)است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام هاشمی مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی در سوگواره بصیرت عاشورایی در جمع مردم شهرستان قاینات اظهارداشت:خداوند برای تمام خلقت انسان برنامه داردوهمه ما روی حساب وکتاب خلق شده ایم وهمه برنامه های خلقت هم روی حساب وکتاب است وبحث کربلای معلی وعاشورا ازروی حساب وکتاب است.
وی با شاره به واقعه کربلا گفت: جریان کربلای سال۶۱مصیبت بسیار سخت وسنگینی که حتی تحملش برآسمانها وزمین هم سخت است.
حجت الاسلام هاشمی با اشاره به ماموریت امام حسین (ع)در واقعه کربلا گفت:ایشان در صحنه های منتهی به عاشورا،ارتباط خاصی با امام زین العابدین داشتند وسفارشات مکرری به امام سجاد می کردند؛ چرا که بحث امامت مطرح است وامامت ادامه رسالت است وبار این امامت درادامه بردوش امام زین العابدین باید نهاده شود وامام حسین(ع) دراین روزهای سخت بخشی اززماموریتش آماده کردن امام سجاد(ع) برای امامت است .
وی افزود:ازطرفی دیگر به بانوان حرم تاکید وسفارش دارد که در مقابل امام سجاد (ع)از حرفش تخلف نکنید وحتی سفارش را به عقیله بنی هاشم هم کرده بودند.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت:مردم آن زمان لیاقت امام حسین (ع)را نداشتند چرا که شناختی از ایشان نداشتند ودرک وبصیرتشان نیز پایین بود.
وی افزود:جریان کربلا وقیام اباعبدالله به قول استاد مطهری دوروی سکه دارد که یک روی آن تا کربلا وشهادت امام حسین(ع) است وروی دوم سکه حرکت کاروان اسرا به کوفه وشام وبعد با عزت وارد مدینه شدن،می باشد.
حجت الاسلام هاشمی ادامه داد:صحنه های کربلا بسیار سخت است ،بیماری حضرت سجاد(ع)نیز به مصلحت الهی در آن مقطع بود وامام سجاد امام بیمار نبود و با کاروان سالاری امام سجاد(ع) روی دوم سکه قیام عاشورا خودش را نشان میدهد
وی افزود:حضرت زین العابدین(ع) برای لحظه لحظه حرکت کاروان تا زمان شهادتشان و برای احیا وزنده نگه داشتن قیام امام حسین(ع) برنامه ریزی کردند.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان ادامه داد:ائمه ما برای ماندگاری عاشورا ونهضت عاشورا عملکردهای بسیار خوبی دارند واحادیث زیادی دراین زمینه نیز وارد شده است وما وظیفه داریم این مکتب را زنده نگه داریم
وی بیان داشت:تمام ائمه ما در بحث زنده نگه داشتن مکتب عاشورا اهتمام ورزیده اند ومومنین ماهم به همین گونه بوده اند به گونه ای که در شهرستان قاینات ۸۰درصد موقوفات مردم شهرستان برای عزای اباعبدالله است واین سیره مومنین این شهرستان وکشور است.
هاشمی تصریح کرد؛مکتب عاشورا به وسیله اهتمام ائمه هدات زنده بود وما تازمانی که به این مکتب بپیوندیم ودرس های لازم را ازاین مکتب بگیریم پیروز هستیم .
وی درپایان با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: این شهید از مکتب حسین(ع)درس گرفته بود وچه زیبا رهبر کبیر انقلاب می فرمایند شهید حججی برای ما حجت خدا شد واو می تواند یاور امام زمان باشد که شهادتش هم به جامعه ما سمت وسو می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا