سیاسی

مولوی ریگیان‌پور: انحراف از مسیر امام و رهبری انقلاب را به پرتگاه می‌برد

به گزارش نسیم قائن ، مولوی عبدالرحیم ریگیان‌پور ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، اظهار داشت: قیام خونین ۱۵ خرداد و سخنرانی تاریخی امام(ره) باعث پیرزی انقلاب شد و امروز تکیه بر اندیشه‌های امام(ره) باعث تداوم انقلاب شده است.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه ادامه داد: عزت، سربلندی و آبروی امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدای ۱۵ خرداد و مبارزات امام خمینی(ره) است مردم انقلابی ایران اسلامی باید بصیرت شهدای ۱۵ خرداد را الگوی خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه قیام خونین ۱۵ خرداد نقطه شروع رسمی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود، افزود: قیام ۱۵ خرداد سبب شد تا انقلاب اسلامی در مسیر حماسه و خون قرار گیرید و پیروزی انقلاب را به همراه آورد؛ ۱۵ خرداد در حقیقت آغاز تولد انقلاب اسلامی بود که این آغاز با خون ملت ایران رقم خورد و آگاهی‌بخشی امام خمینی(ره) سبب شعله‌ور شدن شور مردم برای مقابله با استکبار بود.
مولوی ریگیان‌پور قیام ۱۵ خرداد را جنبشی ماندگار و اثرگذار خواند و خاطرنشان کرد: قیام ۱۵ خرداد جوششی از طرف مردم برای در هم کوبیدن رژیم سلطنت پهلوی بود و نقطه عطفی در کارنامه انقلاب اسلامی ایران شد؛ کشتار مردم در ماجرای قیام ۱۵ خرداد چهره مزدورانه رژیم پهلوی را بیش از پیش آشکار کرد.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی مرهون خون‌های ریخته شده در روز ۱۵ خرداد است و باید این حرکت مردم‌محور و تاثیر آن بر پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم تبیین شود، گفت: امروز مسئولین باید ادامه دهنده راه شهدی ۱۵ خرداد و امام(ره) باشند چرا که انقلاب تا زمانی پایدار است که اندیشه و آرمان‌های امام(ره) در آن تداوم یابد و اگر از مسیر امام(ره) و رهبری منحرف شویم به پرتگاه نابودی سقوط می‌کنیم.
وی با اشاره به لزوم آشنایی نسل جوان با آرمان‌های امام(ره) و شهدای ۱۵ خرداد، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال نابودی انقلاب اسلامی و دور کردن نسل جدید از آرمان‌های انقلاب و امام خمینی(ره) است؛ تنها راه حفظ آرمان‌های انقلاب تبیین اندیشه‌های امام و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب است.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا