سیاسی

مهمترین کارکرد دولت در سال جاری برگزاری انتخاباتی پرشورو باشکوه است

به گزارش نسیم قائن ، شورای اداری شهرستان قاینات روز گذشته با حضور جمعی از مدیران شهرستانی در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین بر گزار شد .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین دراین جلسه با اشاره به آئین نامه حجاب و عفاف و با اشاره به برگزاری شورای فرهنگ عمومی شهر قاین گفت: یکی از موضوعات این آئین نامه موضوع منشی زن برای مدیران بود که خانمها به عنوان منشی برای مدیران به کارگیری نشوند و دستگاههای متولی باید رصد کنند که آیا این بخش نامه به درستی در ادارات شهرستان اجرایی می شود یا خیر؟
امام جمعه قاین به اجرای برخی از برنامه ها در ادارات و نهادها نیز گفت: برخی از مسئولین ما با این که می دانند یک موضوعی حرام است اما دراجرای آن اصرار هم دارند و حتی ساعت دعوت از امام جمعه هم با بقیه فرق دارد.
وی خطاب به مسئولین گفت: وقتی مقلدی فتوایی می دهد و می گوید موضوعی حرام است دیگر چون و چرا ندارد.
حجت الاسلام رحمانی با تاکید مجدد بر این که حمایت خود از هیچ نامزد انتخاباتی را اعلام نداشته است گفت: ایام انتخابات نزدیک است و دوستان زیادی هم به دفتر مراجعه دارند و همان طور که قبلا هم گفته ام حتی نزدیک افراد به امامت جمعه از رای او خبر دار نخواهند شد و این که می گویند امام جمعه به ما قول حمایت داده است دروغی است که بر ملا می شود.
امامت جمعه قاین به عدم برگزاری کنسرت در قاینات اشاره داشت و گفت: شورای تامین و دادستان و مجموعه قوه قضائیه و انتظامی و سپاه بنا به صلاحدید خودشان کنسرت را تعطیل کردند و به دفتر امام جمعه و خود امام جمعه ربطی ندارد و البته ما هم از این اقدام تشکر هم می کنیم .
رضائی رئیس دادگستری قاین نیز دراین جلسه با اشاره به دستور العمل قوه قضائیه مبنی بر ثبت اموال مسئولین در سامانه مربوطه از کلیه افرادی که این دستور العمل شامل حال آنها می شود خواست تا نسبت به ثبت اموال خود تا پایان آبان ماه اقدام نمایند.
وی ادامه داد: براساس این دستور العمل افراد واجد شرایط اگر دراین سامانه ثبت نام نکنند امضای آنها پس از تاریخ تعیین شده فاقد ارزش خواهد بود.
سرهنگ هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز دراین جلسه با تبریک فرا رسیدن بسیج اظهارکرد: بسیج ترجمان واقعی کلمه ولایت است
وی افزود:بسیج مصداق اتحاد و به هم پیوستگی افرادی است که با یک هدف مقدس و با تفکر ناب به دنبال رقم خوردن آن هستند و همین تفکر در طول این ۴۰سال ما را از گردنه های خطر ناک عبور داده است .
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با اشاره به برنامه های هفته بسیج با بیان این که ۲۵۰ عنوان برنامه در طول این هفته در سطح شهرستان قاینات اجرا خواهد شد گفت: همایش پیشکسوتان سپاه و بسیج ،دیدار با امام جمعه،میقات صالحین،غبار روبی گلزار شهداء،همایش اقتدار بسیجیان در روز ۵ آذر،برگزاری اردوهای جهادی،برپایی نمایشگاه،برگزاری یادواره شهدا،برنامه آبروی محله و… از جمله برنامه هایی است که در هفته بسیج در شهرستان قاینات برگزار خواهد شد.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین، گفت: بسیج، مولود انقلاب اسلامی است و دفاع مقدس هم درخشان ترین نقطه حضور بسیج مردمی در دفاع از انقلاب اسلامی می باشد.
وی درادامه بیان داشت: شدت مصرف انرژی در کشور ما سه برابر متوسط جهانی و پنج برابر کشور های صنعتی و توسعه یافته است و در این شرایط موضوعی که برای همگان بسیار حیاتی است؛ بحث بهینه سازی مصرف انرژی در ایران است که کار یک یا چند وزارتخانه نیست، بلکه همه مردم بایستی در اجرای این طرح همکاری و همراهی داشته باشند.
وی بیان داشت: ما مردمی با فرهنگ و دارای تمدنی کهن داریم و با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم می توانیم ضمن مدیریت مصرف انرژی، از شدت مصرف آن جلوگیری نماییم.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خودبه موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: از ۱۰ اردیبهشت ۹۸ امور اجرایی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای مدیران وزارت کشور شروع شده است و ثبت نام از داوطلبین نیز از ۱۰ آذر ماه ۹۸ به مدت ۷ روز شروع خواهد شد.
وی تاکید کرد: مهمترین کارکرد دولت در سال جاری برگزاری انتخاباتی پرشور، باشکوه، رقابتی، قانونمند و سالم با مشارکت حداکثری مردم است ولذا یکی از مؤلفه های بسیار مهم که برای کشور تولید قدرت،امنیت و اقتدار می کند، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می باشد.
وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که همه ما الزام وتاکید بر رعایت ارزشهای اسلامی هستیم گفت: دغدغه امام جمعه در زمینه برگزاری جشن ها به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شد و هفته آینده جلسه ای با حضور ایشان در شهرستان برگزار خواهد شد.
فرماندار قاین با بیان این که شورای نظارت بر نمایش و جشن ها داریم که با هماهنگی اداره کل ارشاد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین تعیین می شوند اظهارکرد: شورای تامین یک جلسه مشورتی است و به هیچ عنوان وظیفه ورود به محتوا را ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا