سیاسی

من ایزدی‌ام جانم فدایت یاحسین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن به نقل از ایسنا، در میان بیش از ۲۰ میلیون زائری که به حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مشرف شدند، یک نفر با ظاهری آراسته در حالی‌که تابلویی در دست داشت با خیل عظیم زائران پیاده همراه شد و در حرم مطهر امام حسین (ع) حضور یافت.
این فرد «ایزدی‌مذهب» به نمایندگی از ایزدی‌های شهر موصل که در پی حملات تروریست‌های تکفیری داعش آواره شده‌اند، خود را به کربلای معلی رسانده‌ است تا ضمن همبستگی با شیعیان از آیت‌الله العظمی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان تشکر کند.
او خود را «رزکی جوقی» (ابو اشجان) معرفی کرد و گفت: ایزدی‌های موصل همانند شیعیان و سنی‌ها تحت حملات تروریست‌های داعش قرار دارند. دختران و زنان ما قربانیان اصلی تروریست‌های تکفیری داعش هستند. آنها مردان را می‌کشند و دختران و زنان ما را به بردگی می‌گیرند و ظالمانه‌ترین جنایت‌ها بر آنها روا می‌دارند.
وی با اشاره به اظهارات آیت‌الله سیستانی در دیدار با یک هیأت ایزدی گفت: ایشان به ما گفت که شما (ایزدی‌ها) امانتهایی هستید که حق به گردن ما دارید. ما هیچ‌گاه شما را فراموش نخواهیم کرد.
رزکی جوقی یک تابلویی در دست داشت که نوشته بود من ایزدی هستم جانم فدایت حسین.
جوقی با ابراز شگفتی از جمعیت میلیونی زائران حرم امام حسین (ع) گفت: من اینجا آمده‌ام که با هموطنان خود در مصیبت شهادت سرور بشریت، امام حسین (ع) شریک شوم.
وی هدف خود از حضور در اجتماعی میلیونی اربعین در کربلا را با کلامی از امام علی (ع) پاسخ داد که ایشان می‌فرماید: مردم یا برادر دینی تو و یا همانند تو در خلقت هستند.
رزکی جوقی با اشاره به جنگ حق امام حسین (ع) علیه باطل گفت: هم‌اکنون نیز این جنگ ادامه دارد و شیعیان در جنگ با تروریست‌های داعش این راه را ادامه می‌دهند.
این ایزدی‌مذهب با ابراز خرسندی از میهمان‌نوازی خدام از زائران اربعین گفت: این چیزهایی که من اینجا دیدم فوق تصور بود. آنان التماس می‌کردند که میهمانشان شوم. من به امام حسین (ع) و امام علی (ع) اعتقاد دارم و از این جهت است که در این مراسم شرکت می‌کنم.
در پاسخ به این اقدام بی‌نظیر رزکی جوقی، یک جوان عراقی با در دست گرفتن یک تابلونوشته، پیام جالبی را در ابراز همبستگی و حمایت از ایزدی‌مذهب‌ها منتشر کرد.
روی پارچه‌نوشته این جوان که از زائران پیاده اربعین حسینی بود نوشته شده است: شهدای ما (شیعه، سنی، مسیحی و ایزدی) جاودانند و دختران ایزدی که ربوده شدند ناموس ما هستند. خون ما یکی است. همه عراقی هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا