سیاسی

منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر قاین آینده ای روشن دارد

به گزارش نسیم قائن ، قرائی رئیس شورای استان در گفتگو با خبرنگار نسیم قاین در مورد مسائل و مشکلات و اقدامات انجام شده برای منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر گفت: طرح مربوط به این منطقه از سال‌ها قبل به دلایلی به شورای برنامه‌ریزی استان نمی‌رفت اما در این دوره چند بار به شورای برنامه‌ریزی استان رفت اما برگشت خورد ولی باز با رفع مشکلات دوباره به این شورا رفت و در نهایت با اصرار در دستور کار قرار گرفت و تصویب شد. این منطقه در ابتدا ۵۱۰ هکتار در نظر گرفته شد اما به دلیل مسائل و مشکلات مالی فقط برای ۱۴۰ هکتار آن طرح تفضیلی تهیه شده است.
البته برای این منطقه باید مطالعات زیست محیطی نیز انجام داد. سرمایه‌گذار اصلی در این منطقه شهرداری است. مردم و سرمایه‌گذاران می‌توانند برابر طرح تفضیلی با مراجعه به میراث فرهنگی برای فعالیت منطبق با لکه‌های طرح تفضیلی موافقت اصولی بگیرند و حتی با ارائه طرح توجیهی و معرفی به بانک می‌توانند از تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند که پرداخت ۸ درصد سود این تسهیلات را میراث فرهنگی تقبل می‌کند.
وی در مورد مشکل آب‌رسانی این منطقه نیز اظهارداشت: با مهلت ۲۰ روزه‌ای که نخعی نژادمعاون استاندار داده‌اند امیدواریم به زودی مشکل این منطقه حل شود. برق منطقه نیز در حال اجرا است و آقای تاجیک نیز قول گازرسانی به این منطقه را داده است.
قرائی در پاسخ به سوال خبرنگارما مبنی برزمین های اوقافی این منطقه گفت: با اداره اوقاف و امور خیریه در مورد فعالیت در این منطقه مشکل خاصی نداریم حتی این اداره برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در این منطقه و حمایت از این امر اعلام آمادگی کرده است.
قرائی در مورد وضعیت هتل شهرستان اظهارداشت:این هتل باید تا دو سال قبل آماده بهره‌برداری می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد، نماینده شهرستان وفرمانداری نیز پیگیر این امر هستند با پیمانکار برخورد جدی شد و حتی تا مرحله خلع ید هم پیش رفته ایم.
وی افزود:وضعیت هتل قاین در کارگروه میراث فرهنگی مرتب پیگیری می‌شود. به تازگی برای پیمانکار پرداخت ۴ میلیارد تومان تسهیلات تصویب شده است که پیگیر دریافت آن نیز هست.
قرائی درخصوص سایر اقدامات انجام شده دراین منطقه از پیاده‌روسازی در این منطقه و ایجاد فضای سبز مناسب خبر داد.
وی در مورد برق رسانی به قلعه کوه نیز گفت: این پروژه کار بسیار بزرگی است که نیازمند بودجه می‌باشد برای این کار ۱۶۰ میلیون تومان بودجه لازم است که ۱۰۰ میلیون آن قرار است از طریق تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ از جانب فرمانداری تأمین شود و باقی مانده آن نیز از جانب برق استان تأمین و پرداخت خواهد شد، و آقای ضامن قول پرداخت آن را داده است.
عضو شورای شهرقاین در مورد منطقه شاهزاده حسین گفت: قرار است میراث فرهنگی کاوش‌های خود در این منطقه را به سرانجام مشخص رسانده و پس از آن یا تعیی تکلیف اراضی و منازل اطراف نسبت به ایجاد میدان در آنجا اقدام شود. در مورد میدان ابوالمفاخر نیز با هماهنگی و همراهی میراث فرهنگی کار ساماندهی آنجا آغاز شده است و در جریان است.
قرائی در پایان این گفتگو با اشاره به تعامل خوب بامرکز استان گفت: منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر قاین آینده‌ای روشن دارد ولی باید زمینه‌ای را فراهم کرد که سرمایه‌گذار به اینجا بیاید.
وی افزود: با مسئولین استانی برای حل مسائل و مشکلات منطقه تعامل خوبی داریم و استاندار با دید مثبت پیگیر امور می‌باشد و معاونین ایشان در حمایت از این کار عظیم سنگ تمام گذاشته‌اند.
گزارشگر/سیدمجتبی هاشمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا