سیاسی

ملت ایران با حضور در راهپیمایی۲۲ بهمن پیام روشنی به رفتارهای سبک آمریکایی‌ها داد

به گزارش نسیم قائن ، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس اظهار کرد: لازم است از ملت بزرگ ایران که روز گذشته با حضور خویش حرکتی عظیم، پرصلابت و استثنایی را رقم زدند سپاسگزاری کنیم.
وی افزود: حرکت مردم حکایت از هوشمندی، وقت‌شناسی و دقت نظر در شرایط انقلاب داشت. در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌هاست که در تخریب انقلاب سرمایه‌گذاری کردند تا ملت را از بازشناسی انقلاب و دستاوردهای آن منصرف کنند، ملت بزرگوار، متمدن و ریشه‌دار ما یک باره آنان را غافلگیر کرد و اصالت انقلاب خود را مجددا به رخ آنها کشید. این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: از همه صاحب‌نظران سیاسی، احزاب و رسانه‌ها خواهش می‌کنیم این دستاورد ملی را مجددا دستاویز کشمکش‌ها و قیل و قال‌های سیاسی قرار ندهند. ماهیت اصلی این حرکت، وحدت همه بود. این سرمایه را با آراء، نظرات و امکانات رسانه‌ای خود صرف همگرایی و وفاق کنید که برای توسعه شتابان کشور در جهت حل مشکلات امروز ضرورت دارد.
لاریجانی تاکید کرد: از آنجا که دشمنان این ملت استراتژی یاس عمومی را دنبال می‌کنند باید از همت عالی ملت در جهت وفاق ملی بهره گرفت. ماجراهای غم‌انگیز اختلاف‌افکنی و بگو و مگوهای مالیخولیایی روح و روان عمومی جامعه را آزرده کرده لذا باید از این واقعه ارزشمند استفاده درست و عملیاتی کرد.
وی با تاکید بر اینکه حضور حماسی ملت در ۲۲ بهمن دستوراتی را برای مسئولان صادر کرد، توضیح داد: مسئولان باید وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند چون آسیب اصلی کشور در این حوزه است لذا باید از امور فرعی گذشته و از فرصت‌ها برای خدمت صادقانه بهره گیرد. استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و نگاه مساله‌محور است که باید همه قوا در این جهت فعالانه مشارکت کنند.
لاریجانی ادامه داد: سرعت در حل مسائل ضرورت حال کشور است. قطعا واگذاری امور به آینده و یا رفتار گذر عادی در زمان باعث غفلت از دریافت درست پیام حرکت ملی مردم می‌شود. در همین رابطه لازم است کمیسیون‌های مختلف مجلس از دستگاه‌های اجرایی مطالبه برنامه زمان‌بندی شده برای حل مسائل را داشته باشند. در هنگام بررسی بودجه نیز تا آنجا که ممکن است باید به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق‌تر توجه کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: علی‌القاعده آمریکایی‌ها باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند. ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آنها داد یعنی اجازه دخالت در امور ایران را به هیچ کس نمی‌دهند. اگر اختلاف و مشکلی داریم در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می‌کنیم.
لاریجانی تاکید کرد: آمریکایی‌ها بی‌آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غم‌گساری شیادانه کنند.
وی در پایان از ملت و مقام معظم رهبری قدردانی کرد که راهنمایی‌های به موقع ایشان در خلق این حماسه ملی اثر بسزایی داشت.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا