سیاسی

ملتی که شهادت دارد ذلت و اسارت ندارد /روحیه شهادت طلبی در همه عرصه ها باید وجود داشته باشد

به گزارش نسیم قائن ، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم یادواره ۱۹ شهید وابسته به کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاین اظهارکرد:خط سرخ شهادت رقیب ندارد و بی نظیر است و یکی از بهترین روش های انتقال از این دنیا شهادت است .
وی افزود: فرهنگ شهادت یک فرهنگی حسینی ودینی است و فرهنگ شهادت بزرگترین مکتب است و مکتب سرخ شهادت مکتب انبیاء و اولیاء الهی است .
سردار قاسمی درادامه با بیان این که شهادت چشمه و جریانی است که هیچ طاغوت وظالمی نمی تواند جلوی آن را بگیرد گفت: شهادت میراث گران بهایی است که مجاهدین الهی دراین مسیر حرکت کرده اند و قدر این میراث گران بها را باید دانست.
وی حریت،آزادگی،ایثار و اخلاص را میراث های فرهنگی به جامانده از شهدا دانست و گفت: بالاترین میراث فرهنگی مکتب حیات بخش اسلام است که با شهادت عجین شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) افزود: ما از شهدا شهادت،ایثار ،ایستادگی و شجاعت و مردانگی را به ارث برده ایم.
سردار قاسمی با اشاره به فرهنگ اسلام در عربستان و ترکیه گفت: برخی از کشورها مدعی فرهنگ اسلام هستند اما فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار گری و.. آنها کجاست؟
وی گفت: در کشور هایی مثل عربستان اسلام آمریکایی غالب است و ظلم و ستم چیره شده است و قطع یقین ملتی که شهادت دارد ذلت و اسارت ندارد و از هیچ چیز نمی ترسد.
قاسمی ادامه داد:شهدای ما به آیات قران عمل کردند و اما ما متاسفانه خوب عمل نکرده ایم و اگر به راه و روش شهدا که آن را از قران فراگرفته اند عمل می کردیم وضعیت ما بهتر این بود.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)استقلال و آزادگی را پیام شهادت دانست و گفت: شهید حیات جاودانه دارد و وتداوم فرهنگ شهیدو شهادت به ایستادگی است.
قاسمی ولایت پذیری و تبعیت از امام زمان خویش را از درس های دیگر یادواره های شهدا بیان کرد و گفت: هیچ رهبری بدون امت خویش وهیچ امتی بدون رهبرجامع الشرایط و ولی فقیه پیروز نبوده است و شهدا نیز تابع ولی فقیه خود بودند.
وی درادامه به هفته کار و کارگر وهفته معلم اشاره داشت و گفت: شهید مطهری و شهید برونسی دو اسوه و الگو برای این قشر زحمت کش فرهنگیان و کارگران هستند.
قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به اسلام آمریکایی اشاره کرد و گفت: اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب قرار گرفته است و امروز اسلام آمریکایی به خطر افتاده و از اسلام ناب وحشت دارد و به دنبال ایران هراسی و سپاه هراسی و شیعه هراسی است .
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع رونق تولید در کشور نیز اشاره کرد و گفت: با همه مشکلاتی که داشتیم سال ۹۷ را پشت سر گذاشتیم و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است و دشمنان هم یک جنگ اقتصادی فرهنگی را راه انداخته اند باید فرهنگ تولید را بدانیم و علم آن راداشته باشیم واز این علم تولید نیز به درستی بهره برداری شود.
سردار قاسمی در پایان با اشاره به گام دوم انقلاب و توقعاتی که از جوانان انقلابی می رود گفت: جوانان در آینده می خواهند مملکت را اداره کنند و اگر جوانان ما در این مسیر تفکر شهدا را سرلوحه خود قرار ندهند به هدف نخواهند رسید .
وی تفکر بسیجی و روحیه جهادی و شهادت طلبی را از دیگر ملزومات گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: شهادت فقط در صحنه نبرد نظامی نیست بلکه در همه ب عرصه ها باید روحیه شهادت طلبی وجودداشته باشد.
در پایان از خانواده۱۹ شهید وابسته به کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی قاین تجلیل شد .
همچنین از مادر بزرگوار شهید محمود کاوه دراین مراسم نیز تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا