سیاسی

مقدمه داشتن دولت جوان انقلابی یک مجلس جوان انقلابی است/برخی از نمایندگان ما از وظایف اصلی خود فراموش کرده اند

به گزارش نسیم قائن ، دکتر ایوب پورقیومی کارشناس مسائل سیاسی وعضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) روز گذشته در جمع ناظرین شورای نگهبان شهرستان قاینات که در محل سالن اجتماعات دفتر نظارت شورا برگزار شد اظهار کرد:شورای نگهبان صیانت کننده از نظام جمهوری اسلامی و جمهوریت و اسلامیت است وخار چشمی برای آنهایی است که چشم دیدن موفقیت کشوری با مشخصات و ویژگی های جمهوری اسلامی ایران را ندارد و نمیخواهند که در یک مسیرروبه پیشرفت حرکت کند.
وی دراین جلسه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره داشت و گفت:در بیانیه رهبر انقلاب کد های بسیار خوبی داده شده است و اگر بخواهیم از دریچه عمل گرایی به آن نگاه کنیم واز حوزه شعاری خارج شویم می توان از این کد ها به یک سری واقعیت های موجود وتجارب گذشته و مبتنی رو به جلو و نگاه آینده استفاده کرد.
پورقیومی مفهوم جهاد و کارجهادی را عنصر اساسی در بیانیه دانست و گفت: روح بیانیه حامل یک مفهوم اساسی است که در قرآن کریم به صورت مستقیم و غیر مستقیم به آن اشاره شده است.
وی ادامه داد:مقام معظم رهبری دربیانیه گام دوم بر روی مدیریت جهادی تاکید دارند ،آن هم مدیریتی که موفق شده است در گام اول انقلاب صحنه های خارق العاده ای از خود به نمایش بگذارد.
این استاد دانشگاه اظهارکرد: رهبری بر مدیریت جهادی تاکید دارند که نتیجه آن بالیدن و افتخار به کشور و جوانانی است که با خلوص نیت و باایمان دراین مسیر گام برداشته اند.
پورقیومی گفت: در نگاه جهادی که رهبری بیان داشته اند باید با امیدواری به سمت آینده حرکت کرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع)به مسائل پیش رو در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران اهل باج دادن نیست و در حوزه امنیت ملی به موقع اقدام می کند و در حوادث اخیردیدیم که پهباد آمریکایی را که به گفته خودشان مجهزترین پهباد بود را باشلیک یک گلوله و بایک تکنولوژی صد در صد بومی سرنگون کردیم.
وی ادامه داد: آمریکایی ها فهمیدند که تکنولوژی ایران فتو شاپی نیست و قدرت دارد.
پورقیومی گفت:آمریکایی که تجاوزات و جنایات آن را همگان می دانندپس از این موضوع برای حمله به ایران نشست گذاشت وزمانی که یک قدرت افسانه ای از ایران را دید عقب نشست.
این کارشناس مسائل سیاسی همه این موفقیت ها را به برکت مجاهدت نسل های جهادی دانست و گفت: این موفقیت در سایه باور و بدون نگاه به محدودیت ها و توکل بر خدا حاصل شده است.
پورقیومی درادامه این مباحث به ترفند دشمن اشاره کرد و گفت:دشمن به فکر خالی کردن دل ملت است و با حرفهای خود میخواهند دل ملت را خالی کنندو این درحالی است که این ملت هم در گذشته یک ملت با افتخار و صاحب تمدن قوی بوده است و هم در دوره فعلی در عرصه های نظامی و علمی و .. صاحب حرف بوده و هست.
وی افزود:مردمی که درچنین فضایی رشد یافته اند و جوانانی که در چنین فضایی (تلفیقی از تمدن و فرهنگ اسلامی) رشد و تجربه کسب کرده اند و باعث یک غنایی شده اند وهرناممکنی را ممکن می کنند.
کارشناس مسائل سیاسی به بندهای دیگری از گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: توجه ویژه به جوانان در گام دوم انقلاب مورد تاکید است و جوانان عناصر انسانی موثر و عامل رسالت اصلی در گام دوم انقلاب هستند.
وی ادامه داد:هرجا به جوانان اعتماد شده است دست توانمندشان توانسته است گره های ناگشودنی را باز کند ودر گام دوم انقلاب با تلاش جهادی می توانند ادامه مسیر انقلاب را با قدرت و قوت و شتاب بیشتر به پیش ببرند.
پورقیومی درادامه با اشاره به سخنان رهبری گفت:مقام معظم رهبری اشاره به دولت جوان انقلابی داشتند و مقدمه داشتن دولت جوان انقلابی یک مجلس جوان انقلابی است وآن هم مجلسی که نماینده اش به دنبال منافع شخصی نباشد ودراین دوران وظایف شما ناظرین شورای نگهبان بسیار مهم تر است که رصد بیشتری داشته باشید چون انقلاب نماها این روزها زیاد می شوند و نیاز داریم که شورای نگهبان و ناظرین شورا، انقلابی خالص را از انقلابی تقلبی به درستی تشخیص دهند و به موقع گزارش ارائه دهند.
مسئول سابق اداره هادیان سیاسی سازمان بسیج درادامه گفت: در گام دوم انقلاب رهبری امید به آینده و نترسیدن از مشکلات و ناملایمات سر راه را ریشه ای ترین جهاد قلمداد کرده اند ولذا باید به آینده امیدوارتر بود و از مشکلات نترسید و نگذاریم که تبلیغات سو ومنفی در ذهن ما اثر بگذارد.
وی گفت:این جهاد که همراه با امیدواری است می تواند صحنه های موفقیت آمیزی را برای ما ایجاد کند.
پورقیومی تاکید کرد در گام دوم انقلاب اخلاقیات و همراهی حکومت و عناصر حکومتی مد نظر است.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این که برخی از نمایندگان ما از وظایف اصلی خود فراموش کرده اند و وظیفه نمایندگی را اولویت دوم و سوم خود قرار داده اند و اولویت آنها منافع فردی و حزبی و جریانی و گروهی شده است گفت: نماینده ما به جای این که مردم و بازگشایی از گره های اقتصادی اولویت اول وی باشد بر علیه حجاب در مجلس نطق می کند .
وی ادامه داد: گاهی مواقع برخی فراموش کرده اند که قسم یاد کرده اند که عامل اجرایی به قانون باشند که مشکلات مردم را بردارند و تا رای آورده اند از وظیفه اصلی خود فراموش کرده اند.
پور قیومی در بخش دیگری از سخنان خود به تبلیغات زود هنگام کاندیداهای انتخاباتی اشاره داشت و گفت: افرادی که تبلیغات غیر قانونی را شروع کرده اند و یابرای تبلیغات هزینه های آنچنانی انجام داده اند وبه جاهایی که نمی بایست وصل شده اند نتیجه آن می شود برخی از نمایندگانی که امروزه به جای دفاع از حق مردم و اعتماد به جوانان،آنان را فراموش کرده اند و کار را به اروپایی ها می سپارند ولذا بازهم تاکید می شود در انتخابات پیش رو رصد و پایش در کار ناظرین برای شورای نگهبان بسیار کمک کننده خواهد بود.
درادامه مباحث پورقیومی به مقابله با سبک زندگی غربی اشاره داشت و گفت: مقابله با سبک زندگی غربی نیازمند جهاد هوشمندانه و همه جانبه است .
وی افزود: رئیس جمهور وکابینه وزرا باید خود را مقید به ترویج معروف وجلوگیری از منکربدانند نه این که حرف دو پهلو گاهی مواقع بزنند وآن جوانی که نمی داند چه خبر است فکر کند که به او کد می دهند و کشف حجاب کند.
وی ادامه داد:خودباوری را باید به جوانان یاد دادو برای این که سبک زندگی را از غرب نگیرد باید خود بارو باشد.
کارشناس مسائل سیاسی درادامه سخنان خود به موضوع برجام نیز اشاراتی داشت و گفت: برجام به بن بست رسیده است و این موضوع از اول هم مشخص بود و دلسوزان هم می گفتند که مسیر به نتیجه نخواهد رسید.
وی گفت: درهمین زمینه ۹ بند نامه رهبری تبدیل به قانون شد و متاسفانه در مجلس به یک بند آن هم نگاه نشد.
پورقیومی ادامه داد:برجام را خیلی بزرگ کردند و دشمنان هم سو استفاده کرد و کد های برجامی را خود ما به دشمن دادیم و امریکا هم تشویق شد و از برجام خارج شد.
وی گفت:بازی آمریکا برجام را با چالش مواجه کرده است و اروپایی ها هم ما را سرگرم کرده اند و ماهم مجبور شده ایم فرایند طبیعی خود را ادامه دهیم و برای چرخ سانتر فیوژها بچر خد از برجام خارج نشده ایم.
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد:حرکت در برجام به جایی منتهی می شود که گزارش آژانس به دلیل تحریم های آمریکا حرف جدیدی را منتقل خواهد کرد و چون برجام متاسفانه حقوقی نوشته نشده است و حقوق دانان هم برجام را خوب رصد نکرده اند قطعا بدون رای گیری تحریم های قبلی بر می گردد.
درابتدای جلسه صادقی رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان قاینات ضمن تقدیر از حضور باشکوه ناظرین دراین همایش خطاب به ناظرین انتخابات گفت:از هم اکنون بایستی برای نظارتی قوی ومسئولانه آماده شویم.
علی محمد صادقی با اشاره به حساسیت انتخابات مجلس و تبلیغات زود هنگام برخی داوطلبین احتمالی در حوزه انتخابیه قاینات از قانون گریزی و تخلف برخی چهره ها اظهار تاسف کرد و گفت:برخی چهره ها از یک سو به شورای نگهبان می تازند وبه نظارت استصوابی معترضند واز سوی دیگر علنا مرتکب تخلف انتخاباتی می شوند ولذا بنا به فرمایش مقام معظم رهبری شورای نگهبان به موجب قانون موظف است از ورود ناخالصی ها به ارکان نظام جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا