سیاسی

معدن شجر زیرکوه جان یک نفر را گرفت

به گزارش نسیم قائن ، روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در معدن سنگ شجر زیرکوه مشغول به کار هستند. کارگرانی که به عقیده رئیس مسولین امر ، غیرقانونی اقدام به کار در این معدن می کنند.
گر چه این روزها مردم برای پیدا کردن سنگ مورد نظر باید چند متر زمین را بکنند اما خشکسالی، نبود کار و درآمد و از طرفی افزایش قیمت سنگ ها سختی این کار را در کام جستجو گرانش شیرین کرده است.
کارگران این معدن که اکثرا از روستای بمرود و روستاهای اطراف فاصله ۴۰ کیلومتری را برای پیدا کردن قطعه سنگی طی می کنند،می‌گویند: گاهی اوقات ممکن است با چند ضربه‌ی کلنگ قطعه سنگی پیدا شود و گاهی اوقات باید چندین متر زمین با کلنگ کنده شود تا به قطعه ای از سنگ های قیمتی نهفته در این معدن دست یابند.چاله هایی که می تواند هر لحظه جان افراد و کارگرانی که تعداشان گاهی اوقات به ۲۰۰ نفر می رسدرا تهدید کند.
مسیر طولانی و جاده پر پیچ و خم برای رسیدن به معدن و حفر چاله های عظیم توسط کارگران در هنگام جستجوی سنگ، خطراتی است که بارها و بارها جان کارگران این معدن را به خطر انداخته و حتی تا سرحد مرگ کشانده است،‌اما این اولین حادثه ای است که در این معدن منجر به فوت یک کارگر شده است.کارگری که امروز ظهر بر اثر ریزش دیوره های یکی از همین حفره ها زیر آوار جان خود را از دست داد.
اگر چه این معدن برای مکانیزه شدن توجیه اقتصادی ندارد، اما می طلبدماجرای کلاف سردرگم این معدن یکبار هم که شده توسط مسولان امر باز شود تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ و ناگوار نباشیم.
زیرکوه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا