سیاسی

معاون استاندار خراسان جنوبی نسبت به ساخت و ساز غیرمجاز در حریم بناهای تاریخی هشدار داد

به گزارش نسیم قائن ،
همایون نخعی نژاد روز یکشنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: درآمد استان از صنعت گردشگری بسیار ناچیز و ما وظیفه داریم نان صنعت گردشگری را به سفره های مردم ببریم.
وی گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت های عمرانی ابنیه تاریخی و ممانعت از ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده حریم مناطق یاد شد، یکی از این راهکارها است.
نخعی نژاد افزود: ضرورت دارد محور اصلی کارهای عمرانی در استان اتمام و تکمیل طرح های گردشگری باشد، زیرا معتقدیم مبحث گردشگری می تواند یکی از شاخص های اصلی توسعه اقتصادی استان باشد.
وی به حضور رو به ازدیاد گردشگران داخلی و خارجی از روستاهای هدف گردشگری استان، اشاره کرد و گفت: اما در عمل می بینیم آنطور که شایسته این خطه فرهنگی و تاریخی می باشد، روستاهای هدف گردشگری استان آماده نشده و باید اجرا و تکمیل طرح های عمرانی را در این روستاها سرعت بخشید تا بر جذابیت منطقه بیافزایم.
نخعی نژاد افزایش صددرصدی گردشگران خارجی به استان در سال گذشته را بسیار مطلوب خواند و افزود: باید با شناساندن و معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری زمینه حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی را در استان فراهم آوریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه از ابتدای امسال ۲۰ وقف جدید به ارزش ۵۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال در استان به ثبت رسیده گفت: ۱۳ رجب امسال نیز مردم استان شاهد افتتاح موقوفه باغ و عمارت شوکت آباد خواهند بود.
حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی به برگزاری طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی در ۴۲ امامزاده شاخص، اشاره کرد و افزود: در طول اجرای طرح یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۴۹۹ نفر با حضور در بقاع متبرکه استان از خدمات مختلف طرح بهره مند شدند و برای اجرای این دو طرح یک میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
وی با بیان اینکه امسال ویژه برنامه تحویل سال در ۲۳ بقعه متبرکه اجرا شد، گفت: همچنین طرح خیمه های معرفت در ایام نوروز امسال در ۲۸ بقعه برگزار و ۱۲۰ هزار و ۳۰۰ نفر از این برنامه ها بهره مند شدند.
گرایلی همچنین اظهار داشت: در نوروز امسال ۲۶ بقعه متبرکه به صورت شبانه روزی پذیرای زایران و مسافران بود و تعداد ۱۳۲ هزار و ۸۶۴ نفر در اماکن متبرکه استان اسکان داده شدند.
وی همچنین به برپایی نماز جماعت در ۳۱ بقعه متبرکه استان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۷ پایگاه مشاوره و پاسخگویی شرعی در بقاع متبرکه برپا شد.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا