سیاسی

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به قاین سفر می کند/کاهش بودجه سال ۹۷ تحت تاثیر برجام نبوده است

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه درجلسه شورای اداری شهرستان قاینات که روز گذشته در سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد با اشاره به مسئله برجام اظهارکرد:همان طور که پیش بینی می شد آمریکا از برجام خارج شد واین پیش بینی برای کسانی که مسیر برجام را بررسی می کردند ومیدانستند خیلی جای اعجاب نداشت و بسیار روشن است که رژیمی مثل رژیم آمریکا ۲ ساعت قبل از امضای برجام یک تحریمی را برعلیه ایران انجام می دهد وتا قولش را از ایران نمی گیرد برجام را امضا نمی کند ودوروز بعد از برجام برخی از شرکت ها و افراد خاص مورد تحریم ظالمانه آمریکا قرار می گیرد وبعد از آن هم ایالت متحده آمریکا مرتب نسبت به برجام کم لطفی دارد .
وی افزود:تفاوتی نمی کند که ترامپ می خواهد روی کار باشد یا اوباما واین پیش بینی می شد ومتاسفانه برجامی که بسیاری به آن دل خوش کرده بودند که می خواهد کشور را از مشکلات اقتصادی نجات دهد و تحریم ها کاملا جمع شود وشعارهای آن چنانی و جشن هایی که توصیه می کردند به یکباره در منظر آنها قفل شد .
نماینده قاینات و زیرکوه گفت:عده ای در این شرایط آیه حسرت می خوانند و گویی یک ابر سیاه بر کشور سایه افکنده و راه برون رفتی وجود ندارد و هزاران مشکل بر کشور اضافه شده است .
فلاحتی با طرح چند سوال از مسئولین گفت: آیا گشایشی را بعد از برجام احساس کردید؟آیا تحصیص ادارات در سال گذشته صد درصد بوده است؟آیا تحریم های ظالمانه بر علیه شرکت های خصوصی و دولتی در کشور برداشته شد؟آیا حضور نیروهای اروپایی و آسیایی در کشور بعد از برجام باعث قرارداد های خوبی در کشور شد؟وهزاران سوال دیگر و قطع به یقین همه ماچون دشمن را می شناسیم و این اتفاق عجیبی نیست .ومشروط به این است که خود رانبازیم.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که در شرایط سخت اقتصادی که بر اثر تحریم ها از سال های گذشته تا کنون ایجاد شده است گفت: مهم ترین مولفه توجه به شرایط اقتصادی کشور ،درک مردم دراین شرایط است
وی افزود:پاسخگویی به مردم در شرایط فعلی خیلی مهم است واین مردم از خود ما هستند ودر همه صحنه ها حضور فعال دارند و مردم نباید احساس کنند که از آنها جدا هستیم.
فلاحتی توجه به شرایط اعتباری و مدیریت درست دراین شرایط اقتصادی را از هنر مدیران دانست و گفت:با توجه به شرایطی که درآن قرار داریم باید به بهترین نحو ممکن و با برنامه ریزی درست ،مدیریت کنیم.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه به کاهش بودجه سال جاری اشاره کرد و گفت: این کاهش بودجه تحت تاثیر برجام نبوده است چراکه قبل از خارج شدن آمریکا از برجام بودجه در مجلس بسته شده است .
وی با بیان این که مجلس به سمتی می رود که بودجه را واقعی کند و تمرکز دولت هم روی همین موضوع است گفت: مجلس ودولت به سمت بودجه عملیاتی رفته است و اگر چه در ظاهر کاهش بودجه سال ۹۷ را داریم اما قطع به یقین تخصیص اعتبارات از سال گذشته قوی تر خواهد بود.
فلاحتی اذعان کرد: شرایط بودجه ای به نحوی است که مشکل خاصی برای مردم در سال ۹۷ نخواهیم داشت و اولویت بندی در برنامه ها نیز مدنظر مدیران باید باشد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه به نشست ها و پیگیری های مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت و درمان،ورزش و جوانان و علم وفناوری با وزرا و معاونین رئیس جمهور اشاره کرد و گفت:در نشستی که با حضور مسئولین شهرستان قاینات و زیرکوه با وزیر بهداشت برگزار شد برخی از قول و قرارهای برزمین مانده که متاسفانه به دلیل ضعف های پیگیری دانشگاه علوم پزشکی استان بر زمین مانده بود پیگیری شد.
وی به عدم پرداخت معوقات عقب مانده پزشکان طرحی ،عدم اجرای طرح الگویی برای ماندگاری پزشکان طرحی در شهرستان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: علی رغم دستور وزیر این موارد اجرا نشده بود که دراین دیدار وزیربهداشت با قید فوریت دستور پرداخت معوقات و اجراشدن طرح ماندگاری پزشکان متخصص را به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دادند.
وی با اشاره به بیمارستان دوم قاین که در سال ۹۷ ردیف بودجه و اعتبار گرفته است گفت: بیمارستان دوم قاین از جمله طرح هایی بود که مجوز آن گرفته شده بود ودر جدول ۲۰ قرار داشت اما این جدول فاقد ردیف و مبلغ هزینه کرد است و امسال توانستیم برای آن ردیف بودجه واعتبار قرار دهیم و امیدواریم با همکاری شبکه بهداشت و درمان و مسکن وشهر سازی هرچه سریعتر کلنگ احداث بیمارستان دوم در سال ۹۷ به زمین زده شود.
وی افزود: این امر نیاز به پیگیری های بیشتری از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان دارد . .
فلاحتی به دیدار با دکتر ستاری معاون فناوری و علمی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: دراین دیدار که با حضور رئیس دانشگاه آزاد و رئیس مرکز رشد و فناوری قاین انجام شد درخواست هایی از معاونت رئیس جمهور در جهت ایجاد اشتغال و رفع موانع بیکاری ،ایجاد چاهای ژرف و کمک در فناوری های مربوط به دو محصول زرشک و زعفران مطرح شد .
وی از سفر معاون فناوری و علمی رئیس جمهور به قاین بعد از ماه مبارک رمضان خبرداد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه به نشست با دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان خبر داد وگفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که استان در بحث ورزش دارد وزیر قول سفر به استان و شهرستان قاینات را دادند وامیدواریم که بر این قول خود بمانند.
وی به سالن چند منظوره ورزشی در شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: درخواست ما از مسئولین شهرستان و به خصوص فرماندار محترم این است که زمینه کلنگ زنی سالن چند منظوره در صورت حضور وزیر ورزش به شهرستان فراهم شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا