اخباراسلایدر بزرگ

مطالبه مردم باید در نماز جمعه گفته شودهرچند برای برخی از مسئولین ناخوشایند باشد

به گزارش نسیم قاین،

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در نشست خبری که به مناسبت ۵مرداد سالروز اولین نماز جمعه کشور با اصحاب رسانه برگزار شد اظهارکرد: نماز جمعه که امروزه خط مقدم جبهه فرهنگی و پایگاه طرح مطالبات شهروندان شناخته می شود در حد فاصل سفر پیامبر (ص) از مکه به مدینه اولین اقامه آن توسط صحابی آن حضرت در مدینه برپا گردید .

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با حکم حضرت امام(ره) نیز اولین نماز جمعه رسمی در دانشگاه تهران توسط ابوذر زمان، آیت الله طالقانی اقامه شد .

امام جمعه قاین بیان داشت: در خطبه های نماز جمعه، ضمن دعوت و توصیه نمازگزاران به تقوا، مومنین با وظایف و معارف دینی نیز آشنا می شوندو در جریان مشکلات مسلمانان در اقصی نقاط جهان قرار می گیرند.

 

وی افزود: همچنین در خطبه دوم نماز جمعه مطالبات شهروندان بطور خاص طرح و به گوش مسئولین می رسد .

حجت الاسلام رحمانی در این خصوص می گوید: هیچ مطالبه ای نبوده که جدی و مستند باشد و در خطبه های نماز جمعه مطرح نشده باشد .

امام جمعه قاین در ادامه از شهروندان می خواهد، مطالبات جدی و بر زمین مانده را در اختیار وی قرار دهند تا بعنوان امانت طرح و پیگیری شود هر چند شاید برخی مطالبات، خوشایند مسئولین نباشد ولی مطالبه مردم است و باید گفته شود .

وی افزود: یکی از کارهای مهم، پیگیری مشکلات و مکاتبات و تقاضاهای ارباب رجوع است که هیچ وقت از آنها دریغ نمی شود.

دراین  نشست مطبوعاتی،احیای دانشگاه فرهنگیان و تکمیل کتابخانه مرکزی قاین به نمایندگی از شهروندان مطرح و حجت الاسلام رحمانی قول طرح و پیگیری آنها را داد .

در این نشست خبری همچنین مسئله درمان و احداث دی کلنیک تامین اجتماعی مطرح و بر ادامه مطالبه گری تاکید گردید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا