سیاسی

مصوبه ای با شرط وشروط مسئولین استانی در شهرک صنعتی ۱قاین/ خبر خوش برای راه اندازی کارخانه upvcشهرستان

به گزارش نسیم قائن ، جرجانی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قاین روز گذشته در کارگروه تسهیلات ورفع موانع تولید که با حضور مسئولین شهرستان وتعدادی از سرمایه گذاران ومسئولین واحد های تولیدی قاین برگزار شد پس از شنیدن مشکلات مطرح شده توسط مسئولین شهرستان وسرمایه گذاران اظهارداشت:با توجه به مسائل مطرح شده دراین جلسه ،وظیفه ماتامین آب شرب شهرک صنعتی نیست وآب صنعتی را تحویل می دهد ولی به هر حال با توجه به پیگیری های انجام شده دوحلقه چاه در حاشیه شهرک صنعتی قاین ایجاد شد که ۱۰لیتر برثانیه آب دارد
وی با اشاره به سفر معاون وزیر در سال گذشته به قاین گفت: براساس دستور ایشان که مطالعات شبکه دوم هم انجام شود لذادر حال حاضر مطالعات در دست مشاور است واحتمالا تا اول مهرماه تحویل شود واگر تخصیص اعتباری خوب باشد شبکه دوم هم درشهرک صنعتی اجرا خواهد شد.
جرجانی ادامه داد:در حال حاضرآب شهرک صنعتی به دوبرابر افزایش یافته است ومیزان جریمه نیز به شدت براساس مشکلاتی که قبلا داشته است با همکاری آب وفاضلاب شهری کاهش یافته است.
وی در خصوص مصوبه دیگر سفر معاون وزیر صنعت به قاین وتخفیف ۸۰درصدی گفت: شهرک صنعتی ۲قاین وخضری شامل ۸۰درصد تخفیف زمین در ابتدا می شود وشهرک صنعتی ۱قاین را در برنمی گیرد.وبرای این شهرک صنعتی ۱قاین نیز شرایطی گذاشته شده است که اگر در زمان بندی مشخص مسئول واحد تولیدی برنامه زمان بندی ارائه دهد واشتغال ایجاد کنند از تخفیفات بهره مند می شود واین با داشتن سه شرط تکمیل ساخت وساز ،کسب پروانه پایان کار وپروانه بهره برداری است که از اقساط باقی مانده که دارند تخفیف داده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قاین کمک فنی اعتباری به شهرک های صنعتی را مستلزم موافقت نامه هاست که دراین اعتبارات شهرستان قاین را بادید بازی نگاه خواهیم کرد.
وی بیان داشت:تنها شهری که به جز مرکز استان تصفیه خانه صنعتی نصب شده است شهرک صنعتی قاین است.
جرجانی از پیگیری های انجام شده در خصوص بررسی مشکلات کارخانه upvc قاین گفت:براساس آخرین جلسه در تهران با شرایط سرمایه گذار موافقت شد که از اول شهریور طرح تحویل ودستگاههای جدید به قاین منتقل خواهد شد وامید است که این طرح تا دهه فجر به بهره برداری برسد.
پس از بیان صحبت های مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان،رئیس اداره صنعت ،معدن وتجارت قاین با قرائت مصوبه ای که در سفر معاون وزیر صنعت به شهرستان قاین داشت را قرائت که براساس مصوبه صورت جلسه بازدید یزدانی معاون وزیر صنعت آمده است که در خصوص حل مشکل زمین با توجه به محدودیت مضاعف شهرستان قاین ،طرح های جدیدکه آماده سرمایه گذاری در محل شهرک می باشد با تایید فرمانداری شهرستان از تخفیف تا۸۰درصد برخوردار می شودوگفت: درااین مصوبه شرط وشورطی گذاشته نشده است ولی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی برای شهرک صنعتی قاین شرط راه اندازی وایجاد اشتغال گذاشته است .
درادامه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مجددا تاکید کرد که این مصوبه در شهرک صنعتی ۲وخضری در ابتدا ودر شهرک صنعتی قاین به شرط راه اندازی وایجاد اشتغال اجرا خواهد شد !!!!!
یکی از مسائل وگلایه های مطرح شده دراین جلسه جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی برخی از شرکت های صنعتی قاین بود که با هزینه های زیادی در جاده نصب شده است اما مسئولین مربوطه شهرستان بدون اطلاع تابلوهایی که هزینه زیادی برای آن شده است را جمع آوری می کنند.
عباسپور گفت: جلسات برای رفع موانع تولید است یکی از برنامه ها برای فروش وبازاریابی تبلیغات است وما بارعایت حریم جاده تابلوهای تیلیغاتی خودرا نصب کرده ایم اما تابلوهایی که اعتبار زیادی شده است بدون اطلاع ت ما قطع شده است واگر واقعا به دنبال ایجاد اشتغال هستیم باید مسئولین شهر همکاری کنند.
وی ادامه داد در شهرهای دیگر کشور برای تولیدات خود تبلیغات نصب کرده ایم وبه خاطر آن از سوی مسئولین تقدیرنامه گرفته ایم اما در شهرستان قاین به جای همکاری سنگ اندازی می شود واین بی احترامی به تولید کننده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا