سیاسی

مصوبه اخیر شورای عالی اداری غیرکارشناسی است/ مراکز فنی و حرفه‌ای با واگذاری به بخش خصوصی تعطیل می‌شوند

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه اعتراضی ۱۶۷ نماینده مجلس به رئیس جمهور در خصوص تصمیم اخیر شورای عالی اداری مبنی بر انحلال دانشگاه‌های علمی- کاربردی، عنوان کرد: شاید برخی نمایندگان مجلس با انحلال بخشی از این مراکز جامع علمی کاربردی مخالفتی نداشته باشند؛ البته آنهایی که خروجی مناسب و کاربردی ندارند و نمایندگان نیز به این بخش از تصمیم دولت اعتراضی ندارند.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم اخیر شورای عالی اداری به ریاست رئیس جمهور مبنی بر انحلال موسسات جامع علمی و کاربردی دولتی، افزود: این دستور حساب شده و کارشناسی شده نیست و نباید تمام مراکز علمی-کاربردی را در بر می‌گرفت.
وی با بیان اینکه مراکز فنی و حرفه‌ای متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور هستند، ادامه داد: مراکز فنی و حرفه‌ای در همه استان‌های کشور موجود هستند و کسانی در داخل این مراکز تحصیل می‌کنند که دیپلم خود را اخذ کرده‌اند و به دنبال کسب مهارتی برای ورود به بازار کار هستند؛ یعنی فرد از جیب خود خرج می‌کند تا وارد بازار کار شود؛ در این شرایط چرا باید این مراکز را به بخش خصوصی واگذار کرد تا پس از آن تعطیل شود.
فلاحتی ادامه داد: امکانات در شهرستان‌ها به اندازه تهران نیست و بسیاری مراکز فاقد آزمایشگاه و کارگاه‌های مهارتی هستند لذا پس از واگذاری به بخش خصوصی قطعا دچار مشکل خواهند شد.
وی یادآور شد: برای مثال در حوزه انتخابیه‌ام تعداد چند صد دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی با هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اند در مرکز فنی و حرفه‌ای قائنات که دولتی نیز است در حال تحصیل هستند که اگر قرار باشد بخش خصوصی متولی امر شود در خراسان جنوبی هیچ مرکز غیر دولتی توانایی اجاره تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مرکز دولتی را ندارد و قطعا مرکز فنی و حرفه‌ای قائنات تعطیل می‌شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نامه اعتراضی ۱۶۷ نماینده مجلس با همین محاسبات خطاب به رئیس جمهور نگارش و امضا شد تا این مراکزی که به خوبی کار مهارت آموزی به دانشجویان را یدک می‌کشند، تقویت هم شوند؛ انتظار می‌رود با بازنگری در مصوبه شورای عالی اداری فقط مراکزی به بخش خصوصی واگذار شوند که کارایی مد نظر را ندارند./
پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا