سیاسی

مصوبات سفر استانداربه شهرستان اجرایی شود/ ترامپ این روزها در بن بست سیاسی جهانی قرار گرفته است

به گزارش نسیم قائن ،حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ،ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی وبا اشاره به دیدار آبه با رهبری با نخست وزیر ژاپن و بازدید این دیدار و پیام رهبری در سطح جهانی اظهار کرد: علی رغم این که رسانه های غربی نمی خواستند این پیام به گوش مردم برسد اما پیام رهبری به شرق و غرب عالم هستی نفوذ پیدا کرد.
وی در ادامه با اشاره به عزت واقتدار ایران گفت:عزت در برابر ذلت به معنای شکست ناپذیری و خارنشدن ونفوذ ناپذیر بودن است و این از آنِ خداوند متعال و مومنین می باشد.
امام جمعه قاین درادامه اضافه کرد: متاسفانه برخی دوستان خود را از جمع کافران بر می گزینند و اعتمادی به مومنان ندارند
وی ادامه دادک برخی از افرادی که خود را خادم الحرمین شریفین معرفی می کنند متاسفانه آن چنان سر به دامن استکبار جهانی و آمریکای جنایتکاربه امید عزت مندی گذاشته اند که جز ذلت و خواری و تحقیر و توهین چیز دیگری نصیب انها نمی شود .
حجت الاسلام رحمانی عزت مداری را از اصول دین مبین اسلام دانست و گفت: عزت مداری از آنِ خداوند متعا و پیامبران و مومنین است.
وی از دیگر اصول دین مبین اسلام را عدم سلطه انسان های کافر بر انسان های مومن ذکر کرد و گفت: خداوند هیچ گاه نمی پسندد که انسانهای کافر بر مسلمان سلطه داشته باشند.
خطیب جمعه قاین در ادامه گفت:ترامپ این روزها در بن بست سیاسی جهانی قرار گرفته است ودست به هر اقدامی می زند که خود را از بن بست نجات دهد و برای نجات خود واسطه می فرستد.
وی ادامه داد:گاهی مسئولین عراقی و عمان و قطر و آلمان را و اخیرا نخست وزیر ژاپن را واسطه می کند و وقتی می بیند از دست این ها کاری بر نمی آید با خشم و ناراحتی همه را به گردن بولتون می اندازد و می گوید بولتون مارا در بن بست جهانی قرار داد
حجت الاسلام رحمانی درادامه گفت:آمریکاییها و اروپایی ها چون در متن جامعه ما زندگی نمی کنند نمی توانند اوضاع ایران را تحلیل کنند و بفهمند و درک کنند وبراساس تحلیل های خودشان از برجام خارج شدند و گفتند ایران را به زانو در می آوریم و الان خودشان گیر کرده اند.و همین عزت مداری جای شکر دارد .
وی در ادامه با بیان این که در هفته گذشته مطالبی خطاب به ریاست جمهور در خصوص سخنانشان که اعلام کرده اند ما اختیاراتی از خود نداریم در نماز جمعه داشتیم و یکی از همشهریان مادر چند شب گذشته گلایه ای را در یک جلسه مطرح کرده اند که در پشت یکی از تریبون های رسمی گاهی صحبتهای اختلاف انگیزی مطرح می شود و ما هم می گوییم چرا به ما می گویید به بالادستی ها بگویید که هوای صحبت کردن خود را داشته باشند.
وی ادامه دادکبه کرار اعلام کرده ام که دوست ندارم در هیچ خطی قرار داشته باشم نه اصول گرا و نه اصلاح طلب بلکه خط ما اسلام ناب و خط ولایت است .
امام جمعه قاین اضافه کرد: گاهی مواقع می بینیم بی انصافی می شود و هم سیلی بر رخ ولایت زده می شود هم گفته می شود ما یک آخ هم نگوییم ویقین بدانید هرصدای ناهنجاری که در کشور بلند شود پاسخ لازم را به آن خواهیم داد واگر می خواهید همچین موضوعاتی مطرح نشود به بالا دستی ها بگویید که هوای صحبت خودشان را داشته باشند.
وی گفت: اینکه برخی می گویند می خواهیم قانون اساسی را دست کاری کنیم یک مسئله ساده ای نیست و معلوم می شود این حرفها برآمده از اتاق های فکری است که از زبان رئیس جمهور مطرح می شود.
حجت الاسلام رحمانی بااشاره به سالگرد شهادت استاد مصطفی چمران وی را یک عارف بزرگ دانست که قله های علمی را پیمود و به درجه عرفان رسید.
امام جمعه قاین با اشاره به سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات و تصویب بیش از ۹۰ مصوبه که با جدیت تاکید بر راه اندازی هرچه بیشتر پروژه ها داشت و مدیران را ملزم به اجرای پروژه ها می کرد گفت: امید است این سفر های پرخیر وبرکت تکرار شود و مصوبات اجرایی و به زودی شاهد افتتاحیه های پروژه هایی که در شهرستان قاینات به تصویب رسید با حضور شخص استاندار باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا