سیاسی

مصاحبه | تحلیلگر آمریکایی: اغتشاشات در ایران به‌دلیل حمایت مستحکم مردم از نظام اسلامی پایان یافت

به گزارش نسیم قائن ، “مارک گلن” تحلیلگر ارشد سیاسی آمریکایی تاکید کرد: اغتشاشات و ناآرامی های اخیر در برخی شهرهای ایران به خاطر حمایت مردمی مستحکم از ساختار نظام اسلامی پایان یافت.
وی در ادامه تصریح کرد: شکی وجود ندارد که این پول کثیفی بوده که از دست های کثیف سعودی ها و سایر کشورهای خلیج فارس آمده است، کسانی که تمایل خود را برای مشارکت در این اقدامات کثیف ثابت کرده اند همان طور که نقش زیادی را در تخریب و نابودی سوریه ایفا نمودند.
این تحلیلگر سیاسی افزود: حمایت مردمی از دولت ایران- علی رغم مشکلات اقتصادی که مردم ایران آن را تجربه می کنند- همچنان مستحکم است و در نتیجه این حمایت مردمی از دولت بود که حداقل در شرایط کنونی این اغتشاشات و ناآرامی ها را پایان داد.
وی در پاسخ به سئوالی درباره اعتراضات مسالمت آمیز و آرام در ایران در اعتراض به افزایش قیمت ها و مشکلات اقتصادی در شهرهای مختلف که در نهایت منجر به تجمعات غیرقانونی خشونت آمیز در برخی شهرها شد و اغتشاشگران به اموال عمومی و مراکز پلیس و ساختمان های دولتی حمله کردند، و حمایت مقام های آمریکایی از جمله ترامپ و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل از این اغتشاشات و اینکه آیا ارتباطی بین اغتشاشگران و ادامه حمایت آمریکا از آنها وجود دارد، گفت: شکی وجود ندارد که این اغتشاشات سازماندهی شده و از سوی دشمنان ایران و انقلاب اسلامی هدایت می شده است. زمان قضایای خاصی را که به طور توطئه آمیزی در رسانه های صهونیستی علیه ایران قبل از وقوع این اغتشاشات در نظر بگیرید، به خصوص قضایایی که مربوط به توافق محرمانه بین آمریکا و اسرائیل برای هدف قرار دادن ایران و ایجاد مشکل در این کشور بوده است. با این حال، این بسیار جالب است که به اختلاف شدید بین آنچه که در ایران اتفاق افتاده در مقابل آنچه که سال ها قبل در تونس، مصر و لیبی و سایر رژیم هایی که اشاره کنیم که خود را در پایان راه دیده اند، آن هم در برابر شورش هایی که با تحریک سازمان سیا و با هدف تغییر نظام سیاسی به وقوع پیوست. دولت های تونس و مصر مانند برج های دوقلو پس از حمله ۱۱ سپتامبر فروریختند. لیبی هم پس از آن فروریخت ولی پس از بمباران ناتو که موجب شد این کشور به قتلگاه کنونی تبدیل شود.
وی در واکنش به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که اغتشاشات اخیر در ایران را توطئه برنامه ریزی شده دشمنان سه گانه جمهوری اسلامی (آمریکا و اسرائیل از یک سو، یک کشور ثروتمند خلیج فارس در طرف دوم و سازمان منافقین از سوی سوم) طی ماه های گذشته برای ایجاد هرج و مرج و آشوب در ایران ارزیابی کردند، تاکید کرد: بار دیگر، تصور می کنم همه شواهد ضمنی را که نیاز داریم در توافقنامه محرمانه بین اسرائیل و امریکا وجود دارد که پیش بینی ایجاد مشکلات در ایران در رسانه های صهیونیستی مطرح شده بود و شکی نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی و سرویس های اطلاعاتی و امنیتی به خوبی پیش از وقوع این مشکلات نسبت به آنها آگاهی داشته و به خوبی برای مواجهه با این مساله آماده شده بودند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا