سیاسی

مشکل نیروی متخصص در شهرستان قاین نداریم /حضور۲۶نیروی متخصص در شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور لذا از ابتدای امسال در بحث زیباسازی فضای بیمارستان وخرید تجهیزات بیمارستانی درشهرستان قاین اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
وی تجهیزات خریداری شده در بیمارستان قاین را باهزینه ای بالغ بر ۹۸۰میلیون تومان شامل تجهیز بخش ccu وpccu،خرید یک دستگاه لاپراسکوپ وخرید یک دستگاه ونتیلاتور برای بخش کودکان اعلام نمود وافزود: استعداد خرید تجهیزات تا سقف ۶۰۰میلیون تومان دیگرتجهیزات راتا پایان امسال داریم.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین گفت: در بحث کارهایی که درتحول سلامت در بحث فضاسازی وبروز تر کردن فضای بیمارستان تاکنون بالغ بر ۳۵۰میلیون تومان دربیمارستان قاین هزینه شده است وهدف ونیت ماهم این است که رفاه نسبی برای مردم فراهم شود.
تجهیز پانسیون های پزشکی ،تجهیز وزیباسازی مراکز بهداشتی در مانی وخانه های بهداشت از دیگر اقداماتی است که با هزینه برآوردشده در حال انجام می باشد.
دکتر عزیزی اظهارداشت: در حال حاضر ۲۶پزشک متخصص در شهرستان قاین در حال انجام وظیفه وخدمت رسانی هستند ومشکل نیروی متخصص در شهرستان قاین نداریم وبه زودی مشکل متخخص چشم هم درشهرستان حل خواهد شد.
وی افزود: ۱۲نفر از نیروهای متخصص از نیروهایی هستند که در طرح تحول سلامت ورود پیداکرده اندوصرفادر بیمارستان خدمات می دهند.
عزیزی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت وفعال نمودن درمانگاه تخصصی شهرستان قاین طی ۳ماه گذشته ۵۰۰۰بیمار دراین درمانگاه ویزیت شده اند.
عزیزی بیان داشت: در حوزه پزشک عمومی ودر بازده زمانی ای که بیشترین مراجعه کننده به اورژانس را داشته ایم حدودیکماه است که دوپزشک عمومی ازساعت ۱۶تا۲۲ در درمانگاه تخصصی بیمارستان مستقرشده اند ودر بخش اورژنس خوشبختانه دراین بازده زمانی ازدحام وشلوغی در خصوص پزشک عمومی و ویزیت بیماران کاهش یافته است وبا قبول اینکه در بخش اورژانس بیمارستان با یک سری کاستی هایی روبرو هستیم ولی قول می دهم تا حد توان مشکلات اورژانس بیمارستان هم مرتفع شود.
دکتر عزیزی گفت: شهرستان قاین توانسته است رتبه اول در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان رادر زمینه افزایش زایمان طبیعی وکاهش سزارین را کسب نماید وطی ۶ ماه اول امسال ۲۶۹مورد زایمان طبیعی و ۱۷۸مورد سزارین در بخش زایمان بیمارستان شهدا انجام شد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین در خصوص پروژه های نیمه تمام دانشکده پرستاری وتوسعه بیمارستان قاین گفت: در خصوص تکمیل پروژه دانشکده پرستاری باتوجه به اینکه نرخ واگذاری در قبل پایین بوده است پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرده وفسخ پیمان شده است ودر صدد واگذاری پروژه به پیمانکار جدید هستیم واز لحاظ تامین اعتباری با توجه به اینکه این پروژه از دانشگاه علوم پزشکی اعتبار می گیرد مشکلی وجود نخواهد داشت وامیدوارم به زودی شاهد آغاز به کار مجدد این پروژه باشیم.
وی در خصوص توسعه بیمارستان قاین نیز افزود: اگرچه پیمانکار این پروژه ها به تعهدات خود درساخت وتکمیل به موقع عمل نکرده است اما باتوجه به پیشرفت ۳۵درصدی پروژه، فسخ قراردادهم به ضرر شبکه بهداشت وهم به ضرر پیمانکار است وفسخ قراداد با پیمانکار قبلی وقراداد با یک پیمانکار جدید وطی مراحل قانونی ممکن است یک سال طول بکشد ولذا با توافقات انجام شده با پیمانکار قبلی تعهد نموده است که پروژه مذکور را از ۳۵درصد پیشرفت به ۷۵%رسانده وتحویل دهد.
عزیزی گفت:مجوز احداث بیمارستان جدید گرفته شده است وبا برآورد ۱۶میلیاردی طرح توجیهی آن در پروسه ۳ساله تهیه شده است وامید واریم با قرار گرفتن در ردیف بودجه ۹۴هرچه سریعتر کارساخت بیمارستان۱۲۰تخته خوابه درقاین آغاز شود.
وی از راه اندازی وایجاد مرکز بهداشتی درمانی درروستای مهدی آباد خبرداد وگفت: با توجه به اینکه هنوز چارت سازمانی برای این مرکز درنظر گرفته نشده است وفعلا نیروی این مرکز به صورت موقت تامین خواهد شد وبه محض صدور مجوز استخدامی برای این مرکز بهداشتی درمانی نیز نیرو بکار گیری خواهد شد.
وی از ساخت خانه بهداشت در فیروز آباد وسنیدر خبر داد وافزود: برای این دوخانه بهداشت نیز نیروی جدید جذب خواهد شد.
عزیزی با توجه به پیشرفت ۸۰درصدی خانه های بهداشت آفریز ،برکوک، شاهیک وتیغاب گفت: این طرح ها در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید وهمچنین عملیات ساخت خانه بهداشت موسویه نیز آغازشده است
وی در خصوص ساخت خانه های بهداشت در روستاهای آفریز،برکوک وموسویه گفت: برای ساخت هرکدام از این خانه های بهداشت ۳۰میلیون تومان توسط یک خیر اهدا شده است و۵۰%باقی مانده توسط شبکه بهداشت تامین شده است و مرکز بهداشتی درمانی اسفشاد در زمینی به متراژ۵۰۰متر مربع با کمک۱۵۰میلیون تومانی خیراسفشادی آغاز شده است.
دکتر عزیزی رسانه ها را زبان گویای مردم دانست وافزود: مردم باید از طریق روزنامه ها وجراید ورسانه ها مشکلات خودرا مطرح نمایند ورسانه ها هم به عنوان زبان گویای مردم پیگیر درخواستها ومشکلات باشند چراکه بیان درخواستهای مردمی وپیشنهادات آنها باعث می شود که خدمات بهتری ارائه گردد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین افزود: مردم حق دارند ضعف ها رابیان کنند چراکه بیان نقطه ضعف ها برای رفع مشکلات است نه تخریب شخص یا سازمان خاصی وماهم انتقادات رامی پذیریم ورسانه ها هم می توانند نظرات مردم را به گوش مسئولین برسانند.
وی از رسانه ها خواست هر چند گاهی اقدامات مثبت ارگانها را نیز پوشش دهند چراکه بیان نقاط ضعف وقوت در کنار یکدیگر موفقیت هاییرا نیز به دنبال خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا