سیاسی

مشکل اصلی کتابخانه مرکزی شهر قاین، از اداره کل نوسازی مدارس است

به گزارش نسیم قائن ، رضایی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی ظهر امروز با فرماندار قاین دیدار و گفتگو کرد.
دراین نشست کاری که به منظور بررسی مشکلات کتابخانه های شهر قاین برگزار شد .کهن ترابی فرماندار قاینات با انتقاد از تاخیر مسئولین استانی در تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی شهر قاین گفت:این کتابخانه سالهاست که به حال خود رها شده است و واسکلت های سربه فلک کشیده که اکنون روح زنگ زده ای دارد ،روح وروان مارا نیز زجر می دهد .
وی بابیان این که این کتابخانه یکی از پروژه های تاثیر گذار شهرستان قاینات است گفت: درمراسم افتتاح کتابخانه دانشگاه بزرگمهر آقای قلم چی رئیس بنیاد علمی قلم چی قول دادند که در صورتی که پروژه ۵۰ درصد پیشرفت کاری داشته باشد حاضرند در تکمیل پروژه همکاری داشته باشند.
فرماندار افزود: طی دوسال گذشته اعتبارات بسیار کلانی برای کتابخانه مرکزی قاین در نظر گرفته ایم و سال گذشته درصدی از این اعتبار تخصیص یافت ولی متاسفانه اداره کل نوسازی مدارس هیچ اقدامی انجام نداد و پروژه همچنان مرده است.
فرماندار از مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان خواست تا با رایزنی با مسئولین استان ، طرح های عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی از اداره کل نوسازی مدارس گرفته شود ودر صورت امکان به سازمان همیاری شهرداری ها تحویل شود تا هرچه سریعتر نسبت به تکمیل پروژه ها اقدام شود.
وی ادامه داد: برای پیگیری اعتبار این پروژه ،با مسئولین کشوری رایزنی خواهیم کرد تا بتوانیم پروژه را به ۵۰ درصد برسانیم .
رضایی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در این جلسه با بیان این که مشکل اصلی کتابخانه مرکزی شهر قاین در حال حاضر از پیمانکار واداره کل نوسازی مدارس است گفت: پروژه های عمرانی ما به اداره کل نوسازی مدارس واگذار شده است و متاسفانه مشکل اصلی بر سر پیمانکار واداره کل نوسازی مدارس است و با وجود این که پول واعتبار برای این پروژه وجود دارد امامتاسفانه اقدامی تا کنون صورت نگرفته است.
وی افزود: درحال حاضر خود ماهم شرمنده مردم قاینات هستیم و قطعا اگر میلیاردها تومان هم پول باشدما عملا نمی توانیم کاری بکنیم چرا که این پروژه ها به اداره کل نوسازی مدارس واگذار شده است و علی رغم پیگیری های متعدد هنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: شهرستان قاینات با داشتن ۵ کتابخانه روستایی و یک کتابخانه سیار روستایی رتبه اول کتابخانه های روستایی در سطح استان رادارد .
رضایی با درخواست از فرماندار قاین گفت: کتابخانه روستای اسفشاد که سال گذشته در یک منزل مسکونی افتتاح وراه اندازی شد نیاز مند اعتبار برای ساخت مکان جدید است و زمین نیز اهدا شده است و همچنین کتابخانه کرغند قاین به عنوان یکی از فعال ترین کتابخانه های روستایی استان مکان مناسبی ندارد و اکنون در قسمتی از مسجد روستا فعالیت می کند ونیاز مند اعتبار و زمین است که یکی از مشکلات ما در روستای کرغند مسئله تامین زمین کتابخانه است.
وی به پروژه کتابخانه شهرک ولیعصر اشاره کرد وگفت: ۲۰۰ متر برای احداث کتابخانه در نظر گرفته شده است که با توجه به جمعیت وسرانه موجود این میزان کافی نیست وبایستی متراژ بیشتری برای احداث کتابخانه شهرک ولیعصر دراختیار نهاد کتابخانه های عمومی قرار گیرد .
مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان از احداث کتابخانه در شهر اسفدن خبر داد وگفت: خیرین برای راه اندازی کتابخانه دوم سیار در روستاهای شهر قاین از جمله مناطق عشایری مهدی آباد وگرماب و… قول اعتبار ۸۰ میلیون تومانی داده اند و امیدواریم که با فراهم کردن زیرساختها به زودی شاهد راه اندازی کتابخانه سیار دیگری در شهرستان قاین باشیم .
کتابخانه مرکزی قاین در سال ۱۳۸۹ کلنگ زنی شده است واکنون پس از گذشت ۸ سال هنوز اندر خم یک کوچه است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا