سیاسی

مسیر شهدا مسیر حق بود/دفاع مقدس نشات گرفته ازمسیرعاشوراست

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) در یادواره آبروی محله شهید واقعی در روستای برکوک ضمن گرامیداشت هفته مقدس گفت:عنوان این برنامه آبروی محله است ولی ما می گوییم آبروی ایران و بلکه جهان اسلام ، امروز مردم به شهدا می بالند و هر جا از میهن اسلامی که شهید و رزمنده بیشتر دارد افتخار می کنند.
برات زاده گفت: هدف از جلساتی که به عنوان یادواره شهدا و آبروی محله می گیریم این است که ببینیم این مسیر شهدا از کجا شروع شد و به کجا ختم می شود و همچنین برای اینکه ایمان خودمان را تقویت کنیم و مسیر شهدا مسیر حق و مسیر ارزشهای الهی و خدایی بود.
وی گفت: در صدر اسلام که پیامبر بزرگ اسلام در بین مردم بودند یاران او در اوج ارزشهای الهی و اسلامی بودند و بعد از آن اوج ارزشهای الهی را در یاران باوفای سیدالشهداء می بینیم از این مقطع که عبور کنیم می رسیم به انقلاب اسلامی ایران و قیام امام خمینی (ره) و دوران دفاع مقدس که نمونه آن در تاریخ نیست.
معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) ضمن مقایسه یاران پیامبر و ائمه هدی با رزمندگان انقلاب اسلامی اشاره کرد: در زمان صدر اسلام پیامبر و ائمه در بین مردم حضور داشتند ولی در دفاع مقدس مردم در غیاب امام معصوم که حتی بسیاری از رزمندگان امام خمینی (ره) را هم از نزدیک ندیدند این طور از اسلام حمایت و جانفشانی کردند.
برات زاده در ادامه افزود : هشت سال دفاع مقدس مثل نور افکنی است که می درخشد تا ما مسیر را گم نکنیم و در طول تاریخ این مسیر راهنمای ما شده است و راه را برای ما مشخص کرده و این راه از مسیر عاشورا نشات گرفته است.
وی در ادامه به وجوه مشترک دفاع مقدس و حادثه کربلا پرداخت و گفت: دفاع مقدس و حادثه عاشورا وجوه مشترک زیادی دارد که اولین وجه مشترک آن وجود رهبری الهی بود و ما معتقدیم امام خمینی(ره) تا مرز عصمت پیش رفت و ۵۰ سال از عمر خود را صرف خودسازی و مراقبت پرداخت و برای قیام آماده کرد و ایشان یک رهبر الهی بود و تصمیمات ایشان در طول انقلاب و جنگ تحمیلی کار یک آدم معمولی نبود.
برات زاده افزود:دومین وجه مشترک این دو حادثه «هدف» بود که بعد از ۵۰ سال از رحلت پیامبر جامعه اسلامی به سمتی می رفت که نام و نشانی از آن باقی نمی ماند و به همین دلیل امام حسین(ع) قیام کرد و با فدا کردن خود و خانواده اش و اسلام را دوباره زنده کرد. و بعد از حدود ۱۴۰۰ سال بعد آن حادثه امام خمینی (ره) هم دید اسلام مهجور است و می رفت که نابود شود که اگر قیام این مرد الهی نبود از اسلام خبری نبود و امام (ره) به میدان آمد و همان کاری را کرد که امام حسین (ع) انجام داد و بیش از ۲۲۰ هزار شهید از فرزندان این مرز و بوم جان خود را فدا کردند تا اسلام زنده بماند.
وی درپایان به سومین وجه مشترک عاشورا و دفاع مقدسپرداخت و گفت: وجه مشترک سوم حادثه عاشورا و دفاع مقدس وجود یاران با وفا و با صفا بود که عشق به شهادت داشتند و در شب های عملیات چه نجوا ها و راز و نیازها داشتند و از جان خود گذشتند تا نهال انقلاب را آبیاری کنند و اسلام را زنده نگه بدارند.
در انتها از خانواده چهار شهید این روستا تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا