سیاسی

مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در قاین اعلام شد/ مردم ایران استقامت و پایداری خود را در ۱۳ آبان به دشمنان نشان خواهند داد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام احمد علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی دراین مراسم با اشاره به اتفاقاتی که در ۱۳ آبان سال های ۱۳۴۸،۱۳۵۷،۱۳۵۸ افتاد گفت: هرکدام از این جریانات را که بررسی کنیم دست جنایتکار آمریکا در آن دخیل است.
وی به تبعید امام خمینی(ره)به ترکیه در۱۳ آبان ۱۳۴۳ در اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون که می خواست بردگی ایران را به اثبات برساند اشاره کرد و گفت: در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ نیز کشتار دسته جمعی دانش آموزان و دانشجویان در تاریخ ثبت شد ودراین واقعه همدست جنایتکاران آمریکایی نمایان شد.
حجت الاسلام علی پور ادامه داد:در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ شاهد واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام بودیم و به تعبیر حضرت امام (ره)انقلاب دوم لقب گرفت واین وقایع تاریخی هرساله در روز ۱۳ آبان با حضور گسترده مردم گرامی داشته می شود .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی با تاکید بر حضور گسترده دانش آموزان که هرساله با شور خاصی دراین مراسمات شرکت می کنند گفت: امسال با توجه به تهدید های ترامپ ۱۳ آبان حال و هوای دیگری خواهد داشت و بازهم مردم ایران استقامت و پایداری خود را به دشمنان نشان خواهند داد.
دراین جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.
راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور راس ساعت ۹ از میدان امام خمینی (ره) آغاز ودر مصلی نماز جمعه پس از سخنرانی و قرائت قطعنامه پایان خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا