سیاسی

مسجد محل آگاهی وبصیرت افزایی مردم است/ عبادت با ولایت پذیرفته می شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام میرمعینی از اساتید حوزه علمیه قم در همایش خادمین وائمه جماعت مساجد شهرستان قاین با اشاره به نعمت ولایت گفت: والاترین نعمتی که ماداریم نعمت ولایت است.
وی افزود: نعمت ولایت،نعمت بزرگی است که خداوند به ما عطاکرده است وقدرش را نمی دانیم.
این استاد حوزه ودانشگاه درادامه با بیان این که خداوند در قرآن امیرالمومنین(ع)را کتاب ناطق معرفی می کند گفت: عبادت با ولایت پذیرفته می شود وگناه با ولایت ذوب می شودوقطعا کسی که ولایت امیرالمومنین را ندارد عبادتش پذیرفته نیست وگناهانش ذوب نمی شود.
حجت الاسلام میرمعینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف اصلی قیام امام حسین(ع)گفت: بالاترین معروفی که امام حسین(ع)می فرمایند ودر خطبه غدیرهم آمده است ولایت امیرالممومنین است واین که امام حسین (ع)می گوید:من آمده ام امربه معروف کنم این است که امیرالمومنین وولایت ومحبت به اورادر جامعه زنده کند.
استاد حوزه ودانشگاه قم اظهارداشت:در زمان امام حسین(ع)افرادی بودند که نماز هم می خواندند وخودرا مسلمان داشتند اما افکار آنها به گونه ای بود که می گفتند اگر امام حسین(ع)را بکشیم به بهشت می رویم واینک داعشی ها ووهابی ها نیز از همان نسل یزیدیان هستند وبا حمله های انتحاری وکشتارهایی که انجام میدهندمی گویند که ما به بهشت می رویم ودر کنار پیامبر قرار می گیریم.
وی در پایان با اشاره به این که باید قدر نعمت ولایت را بدانیم وپشتیبان ولایت باشیم گفت: وظیفه همه ما این است که در روشن سازی وبصیرت افزایی وآگاه سازی مردم در زمینه شناخت ولایت گام های اساسی برداریم.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین نیز در این همایش درخصوص اهمیت مسجد بیان داشت: مسجد پایگاه اصلی مردم از صدر اسلام بوده است واکنون نیز به عنوان یک دانشگاه علمی ومذهبی از جایگاه والایی برخورداراست .
وی بیان داشت:مسجد محل آگاهی وبصیرت افزایی مردم است وهمه ائمه جماعات وخادمین مساجد باید برای حضور بیشتر مردم وجوانان در مساجد تلاش کنند وبرنامه های فرهنگی،مذهبی واجتماعی خوبی در مساجد داشته باشند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا