سیاسی

مسئولین فکر اساسی برای مشکل فاضلاب مسکن مهر قاین بردارند/مسیر تردد دانشگاههای شهرستان بهینه سازی شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به موضوع ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: مسئله عقلانیت و تعقل طرفین در ازدواج بسیار مهم است .
وی افزود: دونفر که می خواهند تشکیل خانواده بدهند بر روی موضوع عقلانیت بسیار تاکید داشته باشند و در تشکیل خانواده متاسفانه برخی مواقع مسئله زیبایی و رخسار و ثروت و شهرت وموقعیت خانواده دختر مسئله کم عقلی وکودنی طرف را می پوشاند.
امام جمعه قاین ادامه داد: یکی از صفاتی که درهمسر باید وجود داشته باشد قدرت تعقل است و عقلانیت با مدرک تحصیلی و ورود به دانشگاه حل نمی شود.
حجت الاسلام رحمانی با فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو وتبریک این روز به دانشجویان خطاب به مسئولین دانشگاههای قاین و دانشجویان گفت:در برخی از دانشگاههای شهرستان از شعائر دینی و نماز جماعت خبری نیست ویا اگر هم برگزار شود به دونفر هم می رسد و بایستی که مسئولین دانشگاهها بر روی این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.
وی در ادامه به وضعیت پوشش دانشجویان نیز اشاره کرد و گفت: از دانشجویان سطح شهر که بیش از ۴۵۰۰ نفر هستند تقاضا داریم هنجارهای دینی و مذهبی و انقلابی را رعایت کنند .
خطیب جمعه قاین ادامه داد: بارها سرکلاس هم تذکر داده شده است و مسئولین دانشگاهها این حرف دور از خرد و عقل را بر زبان جاری نکنند که ما فقط در چارچوبه دانشگاه مسئولیم و در بیرون از دانشگاه مسئولیتی نداریم و اگر آتشی به پا شود دامان همه را خواهد گرفت.
امام جمعه قاین در ادامه بیان داشت:از مسئولین دانشگاهها و هم از دانشجویان عزیز این توقع را داریم که حرمت دین و حرمت مردم را نگه دارند.
حجت الاسلام رحمانی به بعد مسافت دانشگاهها از سطح شهر اشاره داشت و گفت: مسیر تردد دانشجویان بسیار تاریک است و این باعث شده است که بعضا ناهنجاریهایی دراین مسیر اتفاق بیفتد و مسئولین شهرستان و دانشگاه باید برای رفع این مشکلات توجه بیشتری داشته باشند.
وی از مسئولین خواست درخصوص جمع آوری سگهای ولگرد در مسیر تردد دانشجویان نیز فکر اساسی بردارند.
خطیب جمعه قاین خطاب به مسئولین شهرداری گفت: برخی از شهرداران ادوار گذشته پروژه هایی را اجرا کردند که جنبه ظاهری و نمایشی داشت و برای گول زدن مردم بود واجرای آن ضرورتی نداشت واین آسفالتها به صورت نمایشی و ریا اجرا شد و حال این که بسیاری از شهرک ها و مناطق سنتی شهر که دیده نمی شود وضعیت آسفالت کوچه ها بسیار نامناسب است
حجت الاسلام رحمانی اشاره ای هم به معضل فاضلاب مسکن مهر قاین داشت و واز مسئولین خواست در برابر مشکلات این منطقه بی تفاوت نباشند و مشکل را به گردن همدیگر نیاندازند و فکر اساسی برای حل مشکلات فاضلاب هزار واحدی بردارند وکاری نکنند که سوژه به دست دشمن و فضای مجازی داده نشود.
وی افزود:قرار بود تا سال های ۹۴-۹۵ فاضلاب شهری راه اندازی شود و هزینه نهایی آن ۳تا ۴ میلیارد تومان برآورد شده است اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
حجت الاسلام رحمانی به موضوع گران شدن بنزین اشاره و از سخنان وزیر کشور انتقاد کرد و گفت: نمی دانم برخی از مسئولین ما وقتی می خواهند حرفی بزنند روی حرف زدن خود فکر نمی کنند چرا با گران شدن بنزین اعلام کردند که روی اجناس دیگر تاثیر نخواهد گذاشت و حالا می گویند تاثیر گران شدن بنزین بر روی اجناس طبیعی است و چراغ سبزی به بازاری ها دادند که حد طبیعی اشکال ندارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا