سیاسی

مسئولین شهرستانی،مواظب عزل ها و نصب ها باشید /وعده های دولت را علی الدوام پیگیری کنید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین بیان داشت:فلسفه قیام امام حسین(ع)امر به معروف و نهی از منکر بود.
وی درادامه به دهه امر به معروف و نهی از منکر اشاره داشت و گفت:اکثریت جوامع از برخی منکرات به خصوص وضعیت عفاف و حجاب گلایه مند هستند.
امام جمعه قاین خطاب به مسئولین گفت:مجموعه قانونی را داریم که مصوبه شورای انقلاب فرهنگی را در سال ۱۳۸۴دارد و ۲۶ ارگان و سازمان متعهد به اجرای تک تک قوانین پیرامون امر به معروف و نهی از منکر و گسترش سند راهبردی فرهنگ عفاف و حجاب شده اند ودریک برهه تاریخی وظیفه نظارت بر آن بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودو حال سوال این است که آیا این قوانین وجود دارد و اگر وجود دارد چرا اجرا نشده است؟
وی ادامه داد:اگرهمه نهادها وادارات مکلف به اجرای این قوانین در ادارت خود می شدند شاهد این ناهنجاریها در سطح شهرها و اماکن عمومی نبودیم.
خطیب جمعه قاین گفت:از روسای محترم ادارات ونهادهای مربوطه و به ویژه نماینده عالی و محترم دولت در شهرستان تقاضا داریم اعلام کنند که آیا این قانون در دست شما هست یا نه؟اگر نیست چرا و اگر هست چرا اجرا نمی شود؟
وی اضافه کرد:اگراین قوانین اجرا می شد این نوع ولنگاریها وناهنجاریها در جامعه وجود نمی داشت.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه با بیان این که دشمنان بدخواه و به ویژه انگلیس به دنبال دوقطبی کردن جامعه اسلامی است و هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم بیشتر به این موضوعات اصرار دارند گفت: وعاظ و خطبا ومعلمین و .. مواظب باشند که دشمنان به آرزوی دیرینه خود نرسند.
امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود خطاب به دولت مردان گفت:دولتمردان ما مدت زمان باقی مانده را با عزت و اقتدار در سطح بین الملل ودر داخل ایران به فعالیت خود ادامه دهند چرا که دولت مقتدر و عزتمند می خواهیم و دولت زبون و ترسو را نمی خواهیم و به این فکر هم نیستیم که روزی در مجلس این سخن که دولت کفایت اداره جامعه را دارد یا نه برزبان بیاید.
وی ادامه داد:از مسئولین تقاضا داریم که فقط وکیل الدوله نباشند که اشتباهات دولت را توجیه می کرده باشندبلکه وکیل الرعایا و وکیل مردم مظلومی که زندگیشان را به سختی اداره می کنند،هم باشند.
امام جمعه قاین در ادامه اظهارکرد:به همان میزان که از دولت دفاع می کنیم از ملت هم دفاع کنیم و نیازمندیهای مردم را به دولت برسانیم و فقط به دنبال این نباشیم که کارهای دولت و ناموفقیت های دولت واشتباهاتی را که گاها مشکلی هم ایجاد می کند را توجیه کنیم.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه به سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاین اشاره کرد وگفت:۹۰ مصوبه پروژه های برزمین مانده شهرستان را که در سفر استاندار به قاینات مصوب شد و استاندار و مدیران کل قول دادند که تا پایان سال به بهره برداری برسد را مسئولین پیگیر باشندو به مردم بگویند که تا کنون چند درصد اجرا شده است و چه میزان باقی مانده است و مسئولین دولتی می توانند به صورت ماهانه یا فصلی خدمات بین المللی ،جغرافیای ایران،استان و شهرستان را دولت را از همین تریبون نماز جمعه به سمع مردم برسانند.
وی اضافه کرد:بایستی آنچه را دولت به مردم وعده می دهد علی الدوام پیگیری کنید چرا که حرکت های جهادی با عافیت طلبی و تن آسایی سر سازگاری ندارد.
امام جمعه قاین در ادامه بازهم مسئولین شهرستان را مورد خطاب قرار داد و گفت:مواظب عزل ها و نصب ها هم باشید،اول با تذکرات دوستانه عرض می کنم و اگر ببینم هنجار اجتماعی ،هنجار عرفی به هم می خورد با مردم درمیان خواهیم گذاشت
وی افزود: این عزل و نصب ها به گونه ای نباشد که مردان را از صحنه کار به در کنید و بانوان محترمی را که برای کارهایی که خداوند آنها را خلق کرده( تربیت اولاد و شوهر داری )سر کارهایی قرار گیرند که سنخیتی با طبیعت مادر زادی آنها نداشته باشد .
حجت الاسلام رحمانی با تقدیر و تشکر از اقدامات قوه قضائیه نیز بیان داشت:از حرکت جهادی انقلابی ریاست قوه قضائیه در مواجه با فساد اقتصادی نهایت پشتیبانی خود را اعلام میداریم
وی ادامه داد:برخی از دولت مردان ما می گویند با گرفتن و زندانی کردن مشکلی حل نمی شود وکار قوه قضائیه آخر خط است
ما هم اتفاقا همین را می گوییم که اگر چنانچه کارد به استخوان نرسد نیاز به محاکمه ودادگاه و دادگستری نیست ولی آیا تا به حال شده است افرادی که قوه قضائیه دستگیر کرده است پرونده سوء سابقه نداشته باشد؟
امام جمعه قاین درادامه گفت:اگر این افرادی که دستگیر می شوند اعلام میکردند که فلانی وفلانی و .. بی گناه دستگیر شده اندحرفی نیست اما به سراغ هرکدام که می روند با پشته ای از پرونده است.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:در مدیریت دولتی ما نباید به این صورت باشد که فساد اقتصادی به وجود آید وگرنه ما با شما هم سو هستیم و نبایستی کار به قوه قضائیه برسدولی حالا که کشیده اگر قوه قضائیه دستش خالی از مدرک است که هیچ ولی اگر چنانچه مدرک در دست ایشان است فقط بایستی خداقوت و دست مریزاد گفت و تشکر کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:ما مسئولین بایستی از ظرفیت شکیبایی وصبورانه خاصی برخوردار باشیم ،اگر این ظرفیت را در خود احساس نمی کنیم کنار بکشیم
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود به موضوع انتخابات آتی اشاره داشت و بیان کرد:بنده به هیچ کاندیدایی قول رای نداده ام وهرکسی که به شمامراجعه کند و چنین حرفی را بزند بدانید که یک دروغ است و کسی که این چنین دروغی را بگوید از نظر بنده شایستگی این کار را ندارد و امید وار هستم که تا پایان دوره انتخابات حتی رایی را که در صندوق بیاندازم افراد نزدیک به من هم از آن اطلاعی نخواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا