سیاسی

مسئولین برای التیام زخم هایی همچون بیکاری وتبعیض ها و.. در کشور همت داشته باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به تقوای الهی به موضوع مساوات در دین مبین اسلام اشاره کرد وگفت: نگاه اسلام و پیامبر اسلام(ص) به همه نژاد های مختلف و همچنین زنان ومردان به صورت مساوی بوده است ویکی از مبانی مهم اسلام همین مساوات وبرابری است.
خطیب جمعه قاین به موضوع ازدواج جوانان نیز اشاره کرد و گفت: قطعا اگر جوان مومنی به خواستگاری دختری می رود نباید با بهانه های مختلف وبا توهین به خانواده ها وموضوعات متفرقه مانع ازدواج جوانان شد .
حجت الاسلام رحمانی به انتخاب حجت الاسلام علی اکبری به عنوان مسئول سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: ستاد سیاست گذاری ائمه جمعه هیچ وابستگی به ادارات ونهاد ها ندارد واهمیت نماز جمعه به حدی است که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود با بیان روایتی از قول پیامبر اعظم (ص)می فرمایند هرکس ایمان به خدا وجهان بعد از مرگ دارد باید مواظب نماز جمعه در روز جمعه باشد .
وی به ولادت حضرت زینب(س)وروز پرستار اشاره کرد وگفت: حضرت زینب (س)عقیله بنی هاشم لقب گرفته است وبه دلیل عقلانیت فوق العاده ای که داشته اند ملقب به این نام شده اند وبا سخنانی که در روز عاشورا در کاخ یزید داشتند وباعث خواری ورسوایی وذلت یزید شدند .
امام جمعه قاین حضرت زینب(س)را اسوه صبر وپایداری نامید وگفت: پرستاران ما الگویی همچون عقیله بنی هاشم دارند.
وی به روز ۲۹دی ،روز هوای پاک اشاره کرد وگفت: سیستم طبیعت ما به هم ریخته است وهیچ چیز در طبیعت برجای خود نیست وبایستی ما انسانها در نظافت زمین وطهارت وپاکی هوا جدیت داشته باشیم.
حجت الاسلام رحمانی به سخنان رهبری در ۱۹دی اشاراتی کرد وگفت: ایشان فرمودند که زخم هارا باید التیام داد وقطعا حشرات ومگس ها بر روی زخم ها می نشینند وبیکاری وتبعیض وشایعاتی که باعث ناامیدی دل مردم از نظام ودولت مردان می شود زخم هایی است که باید ترمیم شود وامیدواریم که دولت مردان بتوانند این زخم ها را التیام ببخشند وآنهایی که گوشه چشمی به استکبار دارند توجه داشته باشند که بر اساس آیات قرآن خداوند می فرمایند آی مسلمانان هیچ گاه به ظالم تکیه نکنیدوامید نداشته باشد که هم دنیای خود وهم آخرت خودرا به آتش می کشید.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا