سیاسی

مسئولین آمار های واقعی فعالیت های خودرا به مردم ارائه دهند/لحاظ کردن رعایت انصاف و عدالت درارزیابی کارنامه دولت

به گزارش نسیم قائن ،آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: ۳۱ مرداد ماه همزمان با سالروز آتش زدن مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شده است.
وی افزود:مسجد مهم ترین پایگاه برای تمامی عرصه ها است و نقش موثری در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران داشته است.
امام جمعه قاین اظهارداشت: هدف از این نامگذاری ارائه الگوی مناسب برای گرامیداشت این روز و تبیین مطالبات و نیازهای مسجد و بررسی نقش مساجد در تعامل بین دین و دولت است و باید از زحمت کشان این نهاد مقدس تجلیل کرد .
وی گفت:مسجد نخستین نهاد اجتماعی دینی است که کارکردهای مختلفی علاوه بر حضور مردم در نمازهای جماعت دارد.
آیت الله اصفهانی با اشاره به روایات و احادیث در خصوص مسجد به کارکردها اشاره کرد و گفت: یکی از کارکردهای مسجد در صدر اسلام ارائه آموزش های لازم به مسلمانان بود و پیامبر اسلام برای ایجاد بستر مناسب فرهنگی و تقویت بنیه علمی مسلمانان به آموزش آنها در مساجد پرداخت.
امام جمعه قاین افزود: بدون شک خاستگاه و منشاء موقعیت و موفقیت های کنونی جهان اسلام و بیداری اسلامی و به خصوص پیروزی انقلاب اسلامی از همین کارکرد مسجد بوده است. لذا شایسته است که در عصر جدید با همدلی و سخت کوشی مسلمانان و نقش ها و کارکردهای گسترده مساجد با نگاهی نو و متناسب با این عصر با گسترش اخلاق حسنه الهی در گسترش و تعمیق اندیشه دولت کریمه مهدویت تلاش نمایند.
آیت الله اصفهانی در بخش دیگر خطبه ها به صنایع دفاعی اشاره کردوگفت: ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی نیز نامگذاری شده است که یکی از ارکان مهم تامین امنیت ملی هر کشوری است.
وی افزود:تجارب گران سنگ دوران دفاع مقدس به عنوان سرمایه ای عظیم ، صنایع دفاعی را قادر ساخته تا جهت تامین اهداف و منافع کشور تمامی نیازها در برابر تهدیدات دشمنان را به کارگیرند.
امام جمعه قاین گفت: امروزه شاهد هستیم که فرزندان ملت به پشتوانه رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا و با روحیه جهادی در عرصه دفاعی بر پایه استقلال و خود اتکایی و توانایی های بومی ، تحریم های ظالمانه دشمن را خنثی کنند و پیشرفتهای چشمگیری در عرصه های موشکی،ماهواره ای، دریایی، هوایی و … داشته باشند و این عوامل باعث شده است که نظام سلطه و استکبار دست به اعمال محدودیت در این عرصه ها بزند اما دانشمندان جوان ما با تاکیدات مقام معظم رهبری بر تکیه به خود اتکایی و خودکفایی به خوبی و بهتر از قبل این راه را ادامه می دهند.
آیت الله اصفهانی در ادامه با اشاره به هفته دولت گفت: هفته دولت هفته بزرگداشت دولت است و یادآور شهادت شهدای گرانقدری چون رجایی و باهنر که زحمات فراوانی متحمل شدند. اما در کنار بزرگداشت دولت باید کارنامه دولت و موفقیت های آن نیز پرداخته شود و توصیه و تذکری نیز لازم باشد به دولت مردان گفته شود تا ان شاءالله کاستی ها و ضعفها برطرف گردد.
وی افزود: رفتار غیر منصفانه و غرض ورزی در هر زمانی علیه دولت ناپسند است و شایسته است که رعایت انصاف و عدالت در ارزیابی کارنامه دولت لحاظ گردد.
امام جمعه قاین اظهارداشت:رهبر معظم انقلاب معیار انصاف عدالت و ملاک رعایت اصول انقلاب هستند و می توان براساس توصیه های ایشان کارنامه دولت های مختلف را سنجید.
وی افزود: یکی از اصلی ترین توصیه های رهبر، مسئله مردمی بودن و رابطه با مردم داشتن و در میان مردم رفتن و مثل مردم زندگی کردن است و دیگر اینکه مسئولیت خود را طعمه ای برای چپاول کشور ندانند و مسئولیت را پلی برای رسیدن به ثروت و مادیات نسازندودر ارائه آمار فعالیت های خود، آمار هایی واقعی ارائه دهند که مردم واقعا آن ها را در زندگی خود حس کنند.
امام جمعه قاین به اردوهای جهادی اشاره کردو گفت: حرکتهای جهادی که تعدادی از جوانان مومن و انقلابی به صورت خودجوش و داوطلبانه در مناطق محروم کشور به انجام فعالیتهای مختلف عمرانی فرهنگی و … می پردازند آثار و برکات فراوانی برای این مناطق به همراه دارد و باید قدردان این گروه های جهادی بود.
آیت الله اصفهانی درپایان با اشاره به انهدام گروه تروریستی در کرمانشاه گفت: امنیت ایران اسلامی مدیون مقاومت و مجاهدت فرزندان سلحشور این مرز و بوم است. آمریکا و هم پیمانانش به ویژه وهابیت ملعون و عربستان سعودی با توجه به شکستهای خود در منطقه به دنبال ایجاد جنگ نیابتی بر علیه ایران هستند تا با نا امن کردن ایران بتوانند به مقاصد شوم خود برسند اما این سربازان گمنام امام زمان و نیروهای نظامی و سپاه و بسیج با مقاومت و مجاهدت نخواهند گذاشت که ذره ای نا امنی در کشور به وجود آید و نقشه هایشان را نقش بر آب خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا