سیاسی

مسئولیـن دانشگاه بـزرگمهرقاین لطفـاً شفـاف‌سازی کنیـد

به گزارش نسیم قائن ، دانشگاه بزرگمهر قاین جهت تأمین بخشی از نیروهای تخصصی خود تصمیم به استخدام چند نفر لیسانس و فوق‌لیسانس در رشته‌های گوناگون داشت، که بدین ترتیب مراتب از طریق نشریات قاینات برای واجدین شرایط درج و شرایط ثبت‌نام نیز در ادامه آن تشریح شده بود.
آزمون در ۹ مرداد برگزار و نتایج آن اواخر مرداد در سایت دانشگاه اعلام گردید که بر این اساس سه برابر ظرفیت مورد نیاز دانشگاه به‌عنوان افراد منتخب معرفی تا جهت مصاحبه و طی مراحل بعدی استخدام آماده شوند.
بنده خود در این آزمون حضور داشتم و برای چندمین بار بود که در آزمون‌های استخدامی حضور پیدا می‌کردم. اما در این آزمون اتفاق نادری را با چشمان خود مشاهده نمودم که در هیچ آزمونی ندیده بودم. وقتی شرکت‌کنندگان سرجلسه‌ آزمون حاضر شدند و وارد سالن شدیم و بنده نیز سرجای خود مستقر شدم و بقیه نیز درحال پیداکردن شماره صندلی خود بودند، در این هنگام از پشت سر صدایی را شنیدم که یکی از داوطلبین که گویا از آن طرف سالن آمده بود با یکی از مراقبین در مورد مصاحبه صحبت می‌کرد و سؤال می‌کرد که «مصاحبه چه زمان برگزار می‌شود!» و مراقب در جواب او گفت: «هفته اول شهریور» خیلی جالب بود، هنوز امتحان شروع نشده بود داوطلب زمان مصاحبه را می‌پرسید، طوری که گویی از قبول‌شدن در امتحان کتبی اطمینان صددرصد داشت.
من که به حرف‌هایش مشکوک شده بودم، به پشت سر خود نگاه کردم تا داوطلب را ببینم و بشناسم که اتفاقاً شناختم، اما چیزی نگفتم تا این‌که امتحان برگزار شد. منتظر اعلام نتایج بودم تا ببینم آن داوطلب قبول می‌شود یا خیر؟ نتایج اعلام شد و اتفاقاً اسم ‌آن شخص در لیست قبول‌شدگان نیز بود. تا آن لحظه اگر شک داشتم بعد آن، شک من به یقین تبدیل شد که حتماً کاسه‌ای زیر نیم کاسه است!
این موضع سبب شد تا اعتراض خود را علنی کنم و در این رابطه از بقیه داوطلبین پرس و جو کنم و وقتی از بقیه پرس و جو کردم هر کسی حرفی می‌زد، مثلاً یکی می‌گفت: قبول‌شدگان از آشنایان خودشان هستند. یکی‌دیگر می‌گفت: تعدادی از قبول‌شدگان کارمندان قراردادی خود دانشگاه هستند و وقتی موضوع را بیشتر بررسی کردم، متوجه شدم حق با داوطلبین بود.
حال سؤال این است اگر قرار بود چنین باشد، پس چرا امتحان برگزار می‌کنند؟
آیا به شعور مردم توهین می‌کنند یا …؟
تا کی باید قربانی آشنابازی‌های مسئولین و پارتی‌بازی‌ها و …. شویم، پس کی قرار است این مسائل به پایان برسد؟
می‌دانم که این متن هیچ تأثیری بر نگرش مسئولین در این رابطه نخواهد داشت و از طرفی می‌دانم اگر هم شفاف‌سازی گردد، باز هم مشکلی حل نخواهد شد، چون ….. اما من و بقیه داوطلبین تقاضا داریم برای برطرف‌کردن این شایعه و شائبه که در اذهان شکل گرفته و دهان به دهان بر سر زبان‌ها می‌چرخد، مسئولین شفاف‌سازی نموده و به اعتراضات معترضین گوش دهند.
همچنین در کامنت هایی که به سایت نسیم قاین ارسال شده بود برخی از این نتایج رنجور خاطر بودند.
منبع:طنین قاین
اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی دانشگاه بزرگمهر قاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا