سیاسی

مسئولان برای معرفی برند زعفران خراسان جنوبی با جدیت بیشتری ورود کنند

به گزارش نسیم قائن ،محمود حجتی صبح امروز در حاشیه بازدید از کارخانه تروند زعفران قاینات در جمع خبرنگاران اظهارکرد: این کارخانه توسط یک سرمایه گذار محلی به بهره برداری رسیده که در خصوص تامین زنجیره محصول بسیار خوب کار شده است.
وی بیان کرد: یکی از آرزوهای دیرینه ما این بوده که کشاورزی به صورت زنجیره ای و قراردادی باشد که در این کارخانه بیش از ۲ هزار کشاورز به صورت قراردادی مشغول به کار هستند که نوید بسیار خوبی است.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: جمع آوری محصولات، فرآوری، بسته بندی، تجهیرات، الزامات و آموزش های مورد نیاز در این واحد فرآوری همه توسط نیروهای بومی انجام می شود تا اقدامات لازم در چارچوب مناسب انجام شود.
وی گفت: در این واحد، بسته بندی یک دهم گرم زعفران به سفارش کشور بلژیک تولید می شود که حدود ۲۰۰ هزار بسته به این کشور صادر خواهد شد.
حجتی افزود: یکی از آرزوهای دیرینه ما تولید و بسته بندی زعفران برای نیاز مصرف کننده واقعی است که در این واحد تولیدی این مهم فراهم شده و با برند این مجموعه بسته بندی نهایی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: این عامل سبب ایجاد اشتغال ارزش افزوده برای کشور است و از افتخارات ملی ما است که اینچنین کارآفرینانی داریم و تجهیزات در ارتباط با کنسانتره زعفران نیز بسیار مهم است که به صورت مستقیم از استان صادر می شود که امید است روزی صنعت داروسازی نیز از محصولات زعفران بهره مند شود.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر محصولات متنوعی از جمله آدامس ها، کِرِم ها و سایر موارد در این کارخانه تولید می شود که به همه مسئولان به ویژه کارآفرین این مجموعه تبریک می گوییم که توانستند با ابتکار و خلاقیت این مهم را به این مرحله برسانند.
حجتی با بیان اینکه برای توسعه این کارخانه تسهیلات در اختیار کارآفرین قرار می گیرد گفت: یکی از مشکلات این کارخانه نیز منابع تسهیلاتی بود تا کشاورزان بیشتری را زیر پوشش قرار داده و اشتغالزایی بیشتری داشته باشد.
وی با اشاره به ناشناخته بودن محصولات کارخانه تروند زعفران قاین گفت:مسئولان کارخانه ترون زعفران باید با همکاری نمایندگان مجلس خراسان جنوبی در جهت معرفی و بازاریابی محصولات تولیدی کارخانه در کشور بیشتر تلاش کنند.
حجتی تاکید کرد: در این زمینه صدا و سیمای خراسان جنوبی موظف است برای معرفی این محصول با جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان همکاری کنند.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «با توجه به تحریم هایی که داریم و پیش رو است، آیا دولت برای کشاورزان بسته های حمایتی دارد؟» گفت: ارتباط کشاورزان و تحریم را نفهمیدم، فکر کنم شما ما را یه مقدار عوضی گرفته اید و باید سوال را از کسی دیگر بپرسید.
وی ادامه داد: آنچه به ما برمی گردد تولید محصولات کشاورزی و ارزش افزوده است و هیچ ارتباطی با تحریم ندارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه «برو سوالتو بپرس»، فضا را ترک کرد و دیگر سوالات خبرنگاران را بی پاسخ گذاشت.
محسن احتشام، مدیر عامل کارخانه تروند زعفران و رئیس اتاق بازرگانی خراسان جنوبی هم اظهار کرد: میزان صادارات سالانه این کارخانه سه تن زعفران است.
وی با بیان اینکه کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش از مشکلات و سختی‌های این کارخانه است که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: این مشکلات را می‌توان با حمایت دولت از شرکت‌های دانش بنیان رفع کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا