سیاسی

مرکز مشاوره ژنتیک در قاین افتتاح می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، ، علی عرب‌نژاد، مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی، امروز یکم بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ایام دهه فجر با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان و نسل جدید با آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، برنامه‌هایی در حوزه امور اجتماعی بهزیستی که شامل؛ مهدهای کودک و مراکز نگهداری کودکان و مراکز شبه خانواده می‌شود، اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: به صدا در آمدن زنگ انقلاب در ۱۲بهمن ‌ماه، آذین بندی مهدهای کودک با تصاویر امام خمینی (ره)و پرچم مقدس جمهوری اسلامی و چراغانی، نصب بنر با شعارهای انقلابی در سردرب مهدهای کودک و پذیرایی از کودکان در مهدکودک و مراکز شبه خانواده و برگزاری نمایشگاه از کارهای دستی ،نقاشی و کتابهای دست ساز کودکان در مهدکودک و مراکز شبه خانواده از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: برگزاری جشنوارههای سرود های انقلابی در مراکز تحت نظارت، دیدار کودکان از مسئولین سازمان بهزیستی و دیگر مسئولین استانی، گلباران مزار شهدا با حضور کودکان، دعوت از والدین و پدربزرگ ها و مادر بزر‌ ها و خاطره گویی از دوران انقلاب و برگزاری جشنواره های غذای سالم با همکاری خانواده کودکان مهدهای کودک از دیگر این برنامه‌ها است.
عرب‌نژاد ادامه داد: همچنین برگزاری جشن باشکوه سی و نهمین دهه مبارک فجر در مهدهای کودک و مراکز شبه خانواده، برگزاری مسابقات فرهنگی ،نقاشی، کاردستی با موضوع انقلاب اسلامی و اهدای جوایز به کودکان و شرکت کودکان مهدکودک و شبه خانواده در راهپیمایی ۲۲ بهمن به همراه مربیان از دیگر برنامه‌های دهه فجر امسال است.
وی اظهار کرد: دیدار و سرکشی از جامعه هدف، بانوان موفق در عرصه‌های خانوادگی، تحصیلی، ورزشی، افتتاح کلینیک مشتاق، افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی خیرآباد، برگزاری مسابقه غذاهای سنتی و میزبانی اولین دوره مسابقات ورزشی استانی ناشنوایان در خوسف از برنامه‌های تدارک دیده شده برای این ایام است.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: برگزاری جلسه گفتمان «نشانه های ظهور»، برگزاری نمایشگاه پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح محلات شهری و روستایی، اجرای جشن‌های پیروزی همراه با مسابقات و دوره‌های آموزشی در محلات و تقدیر از دختران موفق تحت حمایت از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.
عرب‌نژاد ادامه داد: آموزش مهارت‌های گفتگوی همسران ویژه مربیان مهدها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آموزش خانواده، شیوه‌های فرزند پروری و پیش از ازدواج درسطح محلات شهری و روستایی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.
وی یادآور شد: همچنین در ایام دهه فجر امسال، کارگاه آموزشی ویژه مددکاران و مربیان حوزه زنان، جشن انقلاب به طور همزمان و بیان خاطرات و ۲۰ ساعت دوره آموزشی فرزند پروری از طرف این اداره‌کل برگزار خواهد شد.
ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا