سیاسی

مرکز جامع خدمات سلامت در آرین شهر قاین آماده افتتاح شد

به گزارش نسیم قائن ، عباس حمیدی راد عصر امروز در بازدید از این مرکز بیان اینکه برای توسعه آن ۲۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری شده است اظهار داشت: از این میزان هزینه کرد، ۱۰۰میلیون تومان را خیران و ۱۵۰ میلیون تومان را شبکه بهداشت و درمان تامین و پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه مساحت قبلی مرکز جامع خدمات سلامت آرین شهر ۵۰۰ مترمربع شامل ۳۵۰ مترمربع فضای خدمات بهداشتی و درمانی و ۱۵۰ مترمربع پانسیون پزشک بوده است ادامه داد: در طرح توسعه فضای بهداشتی و درمانی این مرکز به ۵۶۵ متر مربع افزایش یافته است.
حمیدی راد با بیان اینکه این مرکز شامل اتاق بستری با ۴ تخت، اورژانس، آزمایشگاه، دندانپزشکی و اتاق جلسات است تصریح کرد: برای تجهیزمرکز جامع خدمات سلامت آرین شهر ۴۰ میلیون تومان از سوی خیران پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه برای توسعه و تجهیز این مرکز به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است بیان کرد: با کمک خیران ۲۵۰۰مترمربع زمین به ارزش ۱۲۵ میلیون تومان در کنار این مرکز برای توسعه آینده آن اهدا شده تا در صورت موافقت مسئولان وزارت بهداشت بیمارستان در این شهر احداث شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات گفت: آرین شهر ۵ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت و دارای ۳خانه بهداشت و یک پایگاه بهداشتی ومرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی است .
حمیدی راد اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹ نفر شامل پزشک، پرستار، ماما،کارشناسان بهداشت و درمان و بهداشت محیط و نیروهای خدماتی در این بخش مشغول به کار هستند.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا