سیاسی

مرکز بهداشتی درمانی خیر ساز در زیرکوه به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش نسیم قائن ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از مراکز بهداشتی درمانی زیرکوه با اعلام این خبر اظهار کرد: با راه‌اندازی این مرکز بیش از ۵۵۰۰ نفر از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
کاظم قائمی با بیان اینکه برای رفع مشکل درمانی در زیرکوه نیاز است استاندار، فرماندار، نماینده مردم در مجلس و برخی مسئولان زیربط پای کار بیایند، گفت: تنها دانشگاه علوم پزشکی نمی‌تواند این مشکل را رفع کند.
وی با بیان اینکه در نخستین فرصت بیمارستان تامین اجتماعی زیرکوه را راه‌اندازی می‌کنیم، بیان کرد: نیاز است تا اورژانس، زایشگاه و داروخانه شبانه‌روزی و یک آزمایشگاه و رادیولوژی در حد اورژانس در زیرکوه راه‌اندازی شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی مهم‌ترین مشکل مراکز درمانی بهداشتی زیرکوه را نبود یک مرکز درمانی شبانه‌روزی جامع دانست و افزود: سعی و تلاش ما بر این است تا در نخستین فرصت بیمارستان تامین اجتماعی را که قبلا به همین منظور احداث شده به عنوان یک مرکز بهداشتی درمانی جامع بازسازی کنیم.
فرماندار زیرکوه نیز با بیان اینکه توسعه همیشه بر دو بال بهداشت و آموزش می‌تواند محقق شود، گفت: اگر افراد هر جامعه از سطح سلامت، بهداشت و آموزش کافی بهره‌مند نباشند انتظار توسعه و پیشرفت یک امر بیهوده است.
حجت‌الله خان‌زاده افزود: شهرستان زیرکوه یک شهرستان جدیدالتاسیس است و امکانات درمانی هم امکانات یک بخش است و متناسب با جمعیت منطقه نیست لذا با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌ها و اولویت‌های دولت و تاکید بر سلامت و بهداشت مردم می‌طلبد که مسولان دانشگاه علوم پزشکی استان هم در راستای این سیاست‌ها توجه و نگاه ویژه‌ای به بهداشت و درمان این شهرستان داشته باشند.
وی بر توجه بیشتر بهداشت و درمان در تغذیه کودکان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سوء تغذیه در کودکان و دانش‌آموزان مشاهده می‌شود.
در پایان ۴۶ بیمار توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در زیرکوه ویزیت شدند.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا