سیاسی

مرکزفنی و حرفه ای خواهران قاین به خط پایان رسید وافتتاح شد

به گزارش نسیم قائن ، در پنجمین روز از هفته دولت با حضور مسئولین کشوری و استانی مرکز فنی و حرفه ای خواهران قاین که در سال ۱۳۹۰ کلنگ احداث آن به زمین زده شده بود پس از ۸ سال با زیر بنای هزار متر مربع و با اعتبار ۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در ۲ طبقه با ۵ کارگاه و یک سالن چند منظوره به بهره برداری رسید.
خوشایند مدیر کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این پروژه ضمن تشکر از فرماندار قاین که در تامین اعتبار تکمیل پروژه همکاری داشته است گفت: برای تجهیز این مرکز آموزشی ۴۳۰ میلیون تومان هزینه شده است و در مجموع ۲ میلیارد تومان دولت هزینه ودر اختیار خواهران شهرستان قاین قرار داده شده است.
وی افزود: خراسان جنوبی کمتر از ۱ درصد جمعیت کشور است و تقریبا ۳ درصد امکانات و نیروی انسانی و فضای آموزشی در استان ما مستقر است.
آیت الله اصفهانی امام جمعه سابق قاین نیز در این مراسم از تلاش چندین ساله مسئولین برای راه اندازی این مرکز تشکر کرد و گفت:مسئولین نهایت تلاش خود را برای ارائه آموزش های مفید داشته باشند.
خوش خبر معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار در این مراسم اظهارکرد:در سال رونق تولید باید از همه ظرفیت ها برای محقق شدن شعار سال استفاده کرد و یکی از مولفه های تاثیر گذار در تولید مهارت آموزی است
وی افزود:در شرایط فعلی نظام ما نیارمند اتحاد وهمدلی و انسجام و و فاق در همه بخش ها و گروهاست تا بتوانیم شرایط سخت اقتصادی را پشت سر بگذاریم.
طاهر پورمدیر کل بهسازی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مراسم با اشاره به این که شهرستان قاینات قطب تولید زعفران است خواستار راه اندازی مرکز تخصصی کاشت،داشت ،برداشت ،فناوری و بسته بندی زعفران در شهرستان قاینات شدو گفت: زعفران در خون شما اهالی قاینات است وباید استفاده بهینه از این محصول بشود و راه اندازی مرکز تخصصی زعفران به صورت علمی در شهرستان نیاز است و بخش خصوصی در کنار بخش دولتی باید ورود پیدا کند ومرکز تخصصی زعفران در قاینات راه اندازی و به گونه ای باشد که از سراسر کشور تولید کنندگان زعفران دراین شهرستان حضور یابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا