سیاسی

مرغ در خراسان جنوبی ارزان می شود

به گزارش نسیم قائن ، ظرف روزهای اخیر قیمت مرغ گرم از کیلویی ۶۷ تا ۷۰ هزار ریال به قیمت هر کیلو ۷۵ تا ۷۹ هزار ریال رسید.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان جنوبی روز پنجشنبه در این نشست گفت: گاه برخی عوامل خارج از استان که از عهده ما خارج است و زمینه افزایش قیمت کالاهای اساسی را فراهم می آورد، اما چون برای مواجه با چنین شرایطی اقدامات پیشگیرانه تدارک دیده شده، لذا بلافاصله جلوی این افزایش قیمت را خواهیم گرفت.
‘علی رضایی’ افزود: بر این اساس و با توجه به ذخیره یکصد تنی مرغ منجمد استان، از قرار هر کیلو ۵۵ هزار ریال در مراکز خاصی عرضه خواهد شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز گفت: البته اولویت نخست ما توزیع مرغ از طریق شبکه داخلی استان است، اما چنانچه با ذخیره یکصد تنی مرغ منجمد قیمت مرغ به دوره قبل خود بازگشت نکرد مجبور خواهیم بود از خارج استان نیز مرغ وارد کنیم.
‘هاشم ولی پور مطلق’ افزود: شرکت پشتیبانی دام در تهران مرغ منجمد خرید قبل از قرار هر کیلو ۶۵ هزار ریال نیز موجود دارد که چنانچه ذخیره استان به اتمام رسید، مکاتبه برای عرضه این نوع مرغ منجمد صورت خواهد پذیرفت که امیدوار هستیم نیازی به این مکاتبه نباشد.
وی در خصوص علت افزایش قیمت مرغ گفت: تولیدکنندگان مرغ در استان با افزایش ناگهانی قیمت نهاده های دامی مواجه شده اند که به دنبال آن آن قیمت مرغ نیز افزایش یافت.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا