سیاسی

مرزهای کردستان تا هفته آینده بازگشایی می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان بانه که امروز پنج شنبه ۷ دی ماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار کردستان در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه برگزار شد، محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه ضمن خوشامد گویی به ربیعی و استاندار کردستان، گفت: همانطور که در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کردم بعضی از وزرا باتوجه به اینکه در دوره دوم وزارت هشتند هنوز یک بار نیز به کردستان نیامده اند از همین جا نیز گلایه خود را نسبت به این دسته از وزرا اعلام می کنم.
علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این جلسه اظهار کرد: باوجود اختلاف نظر هایی، شاهد حضور نمایندگان کردستان همراه دولت هستیم و همین بحث می تواند در آبادانی و رفاه کردستان موثر باشد.
وی در ادامه به نیاز نهاد سازی استان توجه کرد و گفت: باید راه اندازی صنایع تبدیلی و بسته بندی توت فرنگی در کردستان رواج بیشتر پیدا کند تا در پیش بردن اقتصاد استان کمک بیشتری صورت گیرد. همچنین صنعت پوشاک نقش ویژه ای در اشتغال دارد، در این راستا توانسته ایم سرمایه گذار خارجی جذب کرده و با استاندار در این زمینه در استان ایجاد شغل کنیم.
ربیعی اظهار کرد: اگر بخواهیم اشتغال استان را بهبود ببخشیم رسته های پرکشش اشتغال هدف اصلی خواهند بود، در همین راستا در بهمن ماه امسال لاستیک بارز ۱۵۰ نفر استخدام می کند و حتماً استخدامی ها از استان هستند.
وی عنوان کرد: آقای روحانی باتوجه به اهمیت مرز های کشور به شدت با بسته شدن مرزها واکنش نشان داده و اظهار کردند تا هفته آینده باز شوند.
سازگار نژاد، مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: باتوجه به شناختی که از آقای مرادنیا داریم انتصاب وی به عنوان استاندار کردستان فرصتی ارزشمند است و باید از این فرصت جهت پیش برد اقتصاد استان استفاده شود.
در ادامه این سفر علی ربیعی، مرادنیا، محسن بیگلری جمعی از مسئولین از روند احداث درمانگاه تامین اجتماعی بانه بازدید کردند.
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا