سیاسی

مردم کشمیر نباید به فراموشی سپرده شوند

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی گفت: شرع مقدس اسلام دعوت به تقوای الهی را دردستور کاردارد وشما هم همیشه به فکر تقوای الهی باشید وخدارا از یاد نبرید.
وی با اشاره به ۵مرداد سالروز اولین نماز جمعه رسمی کشور به امامت آیت الله طالقانی گفت: اینکه امام خمینی (ره)چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخصیتی را به عنوان امام جمعه تهران انتخاب می کنند ودستور برگزاری نماز جمعه داده می شود نشان از اهمیت این فریضه عبادی سیاسی است.
خطیب جمعه قاین گفت: سوره جمعه از سوره های قرآن است که برای یک واجب الهی نازل شده است ودرآن به حضور مردم در نماز جمعه تاکید فراوانی شده است.
آیت الله اصفهانی در ادامه اظهارداشت:در هفته گذشته سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان راداشتیم وشورای نگهبان نظارت کاملی بر مجلس شورای اسلامی ومصوبات مجلس دارد وقبل از انتخابات هم نیز بر کاندیداهای ریاست جمهوری ومجلس نظارت وتاییدیه صادر می کند ودر هرشهرستانی نیز ناظرین شورای نگهبان وظایف اطلاع رسانی رابرعهده دارند وبه برکت همین شورای نگهبان است تا این زمان قوانین جمهوری اسلامی ایران باقی مانده است.
امام جمعه قاین با اشاره به۶مرداد روز ملی کار آفرینی گفت: فنی وحرفه ای با برگزاری دوره های آموزشی کمک بسیاری در فراگیری کار وحرفه به جوانان دارد واغلب جوانان ما هم درزمینه های عملی وتجربی کار، آموزش زیادی نمی بینند ولذا فنی وحرفه ای به عنوان یک نهاد آموزشی می تواند مشاغل زیادی رابه جوانان به صورت کاملا رایگان آموزش دهد وخواسته ما این است که جوانان شهرستان از این فرصت استفاده کنندودردوره های آموزشی فنی وحرفه ای حضور پررنگ تری داشته باشند.
آیت الله اصفهانی در بخش دیگری از سخنان خودگفت: متاسفانه در کلان شهرها عده زیادی اموال بیت المال را حیف ومیل می کنند ودر شهرها ومناطق محروم تر در حالی که مردم درآمد زیادی در این خرابی بازار ندارند مالیات هم باید پرداخت کنند البته ما منکر پرداخت مالیات نیستیم ولی باید قوانینی هم باشد که وقتی درآمد زیادی مردم ندارند چرا مالیات های کلان گرفته می شود ودر همه اقصی نقاط کشور مالیات یکسان است وباید به فکر مردم هم باشند .
وی در پایان خطبه های نمازجمعه اشاراتی به وضعیت کشور یمن وکشمیر پاکستان داشت وگفت: مدعیان حقوق بشرخود دست اندرکاران این کشت وکشتارها هستند واین کار آنها را محکوم می کنیم.
وی اظهارداشت: در کشور کشمیر مردم بیگناه را به خاک وخون کشیدند و صدایی از مدعیان حقوق بشر بلند نشدواین مردم مسلمان بی گناه نباید به فراموشی سپرده شوند وباید به مدعیان حقوق بشر تذکرداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا