سیاسی

مردم قاینات از دعواهای سیاسی خسته شده اند /مدیران ناملایمات را به زمان موکول کنند

به گزارش نسیم قائن ، علی اسماعیلی معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار خراسان جنوبی در آئین تکریم و معارفه فرماندار قاینات اظهارکرد:شرایط کشور و آنچه را که رقم زده اند و آنچه را که دشمنان این مرز و بوم تصمیم گرفته اند برای خدشه دار نمودن استقلال و آزادی این ملت شریف و این ملت آزاده ای است که دست استعمار را از این آب و خاک قطع کرد و خود الگویی برای نهضت های آزادی بخش جهان شد.
تلاش دشمن برای یک جنگ تمام عیار اقتصادی بر علیه ایران
وی افزود: در طول این چهل سال انواع نیرنگها و فتنه ها را کردند و اخیرا هم در یک نقض آشکار منشور ملل متحد و حقوق بین الملل، کشوری که داعیه رهبری سیاسی و اقتصادی جهان را دارد از توافقی به نام برجام خروج می کند و در یک شرایط خاصی به دنبال این است که ملت ایران را بخواهد تسلیم خود کند و تحریم هایی همچون صدور نفت و … را دنبال می کند و بخشی را این تحریم ها را از دیروز شروع کردند و در یک شرایط بسیار ظالمانه ونابرابر جنگ تمام عیار اقتصادی را بر علیه ملت ایران شروع کردند .
اسماعیلی ادامه داد:این می طلبد که در این شرایط ودراین اوضاع و احوال همان طور که سران سه گانه نظام وحدت و همدلی خود را به منصه ظهور گذاشته اند تک تک ما خدمتگزاران در استانها و شهرستانها و قاطبه مردم و عزیزان که ملجا والگوو مورد اعتماد مردم هستند نقش بیشتری در ایجاد امید در جامعه را ایفا کنند .
معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استاندار در ادامه بیان داشت:دشمنان به شدت به دنبال این هستند که صادرات ما را ممنوع کنند ،نفت مارا به صفر برسانند و واردات طلا و اسناد مربوطه و دلار را به کشور محدود کنند اما قطعا وحدت وهمدلی و هوشیاری و همراهی و نیت خیر مدیران و مهمتر از همه صداقت با مردم کمک خواهد کرد این مسیر و این پیچ سخت را به سلامتی بگذرانیم و به سرمنزل مقصود برسانیم.
وی افزود:دشمنان تا جایی که بتوانند به دنبال تحریک احساسات وفعال نمودن گسل های قومی و مذهبی وبه دنبال سوء استفاده از مسائل مرزی و بزرگ کردن وبزرگ نمایی مشکلات وایجاد اختلاف خواهند بود.
تاکید بر تلاش بیشتر مدیران اجرایی شهرستان
اسماعیلی با بیان این که بعضا مشاهده می شود که حضور برخی از عزیران در فضای مجازی از خدمت به مردم بیشتر است گفت: مدیران در مجموعه اداری شهرستان باید وقت بیشتری را در راه رسیدگی به مشکلات مردم بگذارند .
وی ادامه داد: خواهش ما از فرماندار قاینات این است که ضمن احترام به مدیران،آن دسته از کسانی که علاقه مند به کار هستند و دوست دارند که صادقانه به مردم خدمت کنند کمکشان شود وکسانی که علاقه مندنیستند بدون تعارف عذرشان خواسته شود چرا که وقت وزمانی نداریم که به این گونه مباحث بپردازیم.
معاون سیاسی،امنیت ،اجتماعی فرماندار قاین در ادامه با اشاره به تغییرات به وجود آمده در فرمانداری قاین گفت: در خصوص مباحث پیش آمده در شهرستان گفت: تصمیم به تغییر فرماندار قاینات قبل از آمدن من به استان مطرح بود .
ایجاد فضای وحدت و همدلی در شهرستان
وی افزود: بینی و بین الهی اگر ذره ای اعتبار و آبرو در مرحله نخست پیش خود و خدایم دارم سعی کرده ام که آدم صادقی باشم و ما حق نداریم که به مردم دروغ بگوییم و به دنبال تسویه حساب باشیم.
اسماعیلی ادامه داد: در بین گزینه هایی که برای فرمانداری قاینات مطرح بود با شناختی که از آقای عابدی داشتم پیشنهاد برای تصدی فرمانداری قاین به آقای استاندار داده شد و ایشان به عنوان فرماندار قاین انتخاب شدند و تا زمانی که این مسئولیت را برعهده داشتند با تمام توان وقت گذاشتند.
وی اضافه کرد با توجه به این که آقای عابدی دریک مقطعی سرپرستی امور اقتصادی استانداری را برعهده داشتند، یکی از دلایلی که باعث شد برای شهرستان قاین اصرار به آمدن ایشان داشته باشم مباحث و مسائل اقتصادی بود.
اسماعیلی گفت: نگاه ونیت من به قاینات که دینی هم براین شهرستان دارم این بود که فضای همدلی ووحدت بیشتر شود واز سیاست زدگی که معدود افرادی به دنبال آن هستند کم شود .
وی ادامه داد:باتوجه به شناختی که داشتم مردم استان و به خصوص شهرستان قاینات از دعواهای سیاسی و از این استارت زدنهای انتخاباتی و از این که معدود افرادی بخواهند تعیین کننده برای سرنوشت مردم باشند خسته شده بودندو از ایشان خواهش کردم که به شهرستان بیایند و کمک کنند تا وحدت و همدلی در شهرستان بیشتر شود.
شرمنده مردم قاینات هستم
وی در خصوص تغییراتی که بعداز انتخاب فرماندار قاین و انتصاب ایشان در سمت معاون اقتصادی استاندار پیش آمد گفت: با توجه به شرایط خاص استان که در منطقه مرزی قرار گرفته بود به معاون وزیرکشور دستور داده شد که معاونت امور اقتصادی استاندار ی تعیین تکلیف شود وکاربه گونه ای پیش رفت که بایستی یک نفر به عنوان معاون اقتصادی استاندار انتخاب می شد و مسئله بومی بودن دراین معاونت مطرح بود که آقای ولی پور مدیر کل جهاد کشاورزی استان برای این مسئولیت پیشنهاد شد اما چون نیروی وزارت کشور نبودند موافقت نشد و بعد از آن آقای رسولیان داماد آقای توکلی واز اهالی کارشک مدیر کل امور اقتصادی مشهد مطرح شد و خواهش هم شد که ایشان قبول کنند اما خانواده وی راضی نشد و در این شرایط وزارت کشور اعلام کرد که زمان نداریم و برای آقای عابدی حکم زده شد و هرچه خواهش کردم که مصلحت شهرستان را در نظر بگیرید که گفتند در بین مصلحت استان و شهرستان مصلحت استان مهم تر است.
اسماعیلی گفت: به عنوان یک مسئول علی رغم این که نقشی دراین انتخاب نداشته ام شرمنده مردم قاینات هستم.
وی در ادامه با بیان این که می دانیم شرایط استان سخت است گفت: همه ماهایی که به استان خراسان جنوبی آمده ایم منتی بر کسی نداریم .این دینی است که بچه های منطقه برگردن ما دارند و با همه مشکلات،رفاه را در شهرهای بزرگ کنار گذاشته ایم و برای خدمت به منطقه آمده ایم.
اسماعیلی در ادامه با تاکید بر این که با توجه به مسائل ریز شهرستان ودراین شرایط مخالف رفتن آقای عابدی بودم و حتی این را به عرض آقای استاندار هم رساندم ونظر خود ایشان هم این بود که آقای عابدی بمانند اما با توجه به شرایط مطرح شده این اتفاق نیفتاد.
وی گفت: روند انتخاب فرماندار برای هر شهرستانی ۴۵ روز تا ۲ ماه طول می کشد واین ایراد هم هست و این عین ماوقعی بود که اتفاق افتاد ودر عین حال از گناهی که من نقشی در آن نداشته ام با شجاعت از مردم قاینات عذر خواهی می کنم.
سهم قاینات به خوبی ادا نشده است
معاونی سیاسی ،امنیتی اجتماعی استاندار در ادامه سخنان خود با اشاره به این که بارها به دکتر مروج الشریعه هم گفته ام و خود ایشان هم اذعان داشته اند که سهم قاینات آن طور که باید و شاید ادا نشده است گفت:منتی بر کسی نمی گذارم و از همه مسئولین استانی خواسته ام که از هر فرصتی که مسئولی به منطقه می آید برای حل مشکلات استفاده شود ودر جهت رفع بروکسی های اداری گام بردارند تا بتوانیم اقدام موثری برای جوانان منطقه برداریم.
اسماعیلی با بیان این که برخی بعد از تغییرات فرمانداری قاین مسائلی مطرح می کنند که فرماندار قاینات در فصل بودجه جا به جا شد گفت: کمی انصاف باید داشته باشید چرا که کمیته برنامه ریزی استان و شهرستان قبل از این موضوع برگزار شده است.
وی در ادامه اظهارکرد: باید کارگاههای آموزشی برای آشنایی خبرنگاران و آنهایی که در فضای مجازی فعالیت می کنند بر گزار شود تا افرادب ا مباحث حقوقی خود آشنا شوند.
مدیران انتقاد پذیر باشند
اسماعیلی ادامه داد:بنده و شخص استاندار سعی کرده ایم سعه صدر و خویشتن داری ما بالا باشد که به طبع آن مدیران وفرمانداران ما زود از کوره درنروند.
وی اظهارکرد: در حال حاضر مدیران ما باید با جدیت پای کار باشند و ما به یک مدیریتی جهادی از نوع مدیران اول انقلاب نیازمندیم.
اسماعیلی ادامه داد: مدیران باید انتقاد پذیر و پاسخگو باشند.
وی گفت: مدیران از انتقادها نگران نباشند واگر خوب کار کنید و با نیت خالص و برای رضای خدا کار کنید هیچ وقت نگران نخواهید بود.
مدیران ناملایمات را به زمان موکول کنند
اسماعیلی با بیان این که گذشت زمان بسیاری از موارد را خود به خود ثابت می کند گفت: مدیران بخشی از ناملایمات را به مرور زمان موکول کنند و اگر یک مدیر خوب کار کند یک روز حقایق و قضایا مشخص می شود و لذا زود واکنش نشان ندهید و ناراحت نشوید .
وی گفت: درکنار آن تلاش کنید آنچه که باعث خوشحالی مردم می شود به سمع ونظر مردم برسانید.
معاون سیاسی،امنیتی اجتماعی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:یکی از سیاستهای دولت منشور گفتگوی سیاسی است و این موضوع را در اولین فرصت در قاینات و زیرکوه دنبال خواهیم کرد..
وی گفت: شرایط شهرستان اقتضا می کند که به این مهم توجه شود و اگر مکانی برای گفتگو داشته باشیم و حرفهای همدیگر را بشنویم دیگر این مسائل شخصی و غرض ورزی هاجمع می شود وعده ای به زحمت نمی افتند که در باغ و در سایر جاها حلقه تشکیل دهند و جنگ روانی درست کنند .
اسماعیلی ادامه داد: این موضوع مورد تاکید وزارت کشور و استانداری است که اجازه ندهید که همه چیز ما ختم به انتخابات شود.
اسماعیلی در ادامه گفت: اگرمی خواهید برای مردم و برای خدا کار کنید در چارچوب استاندارهایی که وجود دارد کار اجرا شود.
وی اضافه کرد:استاندارد این است که احزابی به وجود آید هرچند ممکن است به نحوه تشکیل یک حزب و گروهی انتقاد هم وجود داشته باشد ولی نمی توانیم اساس کار را زیر سوال ببریم.
وی گفت:خواهش من این است که فعالیت سیاسی زمان و مکانش مشخص است و فضای شهرستان از این حالت باید خارج شود وبه سمت و سوی اشتغال و اقتصاد پیش بروید.
اسماعیلی افزود: به والله در این پست ها جز زحمت هیچ نیست و هرچه بالاتر و کار بیشتر شود در اولین گام طلبکار و مدیون زن و فرزند وخانواده خود هستید.
وی گفت:به هر حال یک نفر انتخاب خواهد شد و آن کس که انتخاب شود جز زحمت و گرفتاری چیزی نخواهد داشت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا