سیاسی

مردم شهرنیمبلوک چشم انتظار تعیین امام جمعه دائم

به گزارش نسیم قائن ، یک سال از رفتن امام جمعه دائم شهر نیمبلوک می گذرد ؛شهری که دارای پتانسیل بسیار ی است و جمعیت رو به رشدی دارد.گرچه نماز جمعه با حضور امام جمعه موقت برگزار می گردد؛اما نقش اصلی امام جمعه،تنها خطبه های نماز جمعه نیست،بلکه هدایتگری و رهبری فرهنگ و دیگر امور شهر را بر عهده دارد .
همانطور که همه عزیزان واقف هستند؛ برپایی نماز جمعه به‌عنوان یکی از نمادهای سیاسی اسلام از دغدغه‌های اصلی حضرت امام پس از پیروزی انقلاب بود وامروزه باتوجه به اینکه دشمن می خواهد از طریق جنگ نرم به اهدافش برسد،وجود امام جمعه در شهرها ضروری تر به نظر می رسد.
مردم شهر نیمبلوک در طول سال هایی که نماز جمعه دراین شهر برگزار می شود استقبال بسیار خوبی از نمازجمعه داشته ودارند اما با توجه به اینکه یک سال است امام جمعه دائم این شهر به دلیل کاری به مشهد منتقل شده است ومسئولین شهر هم پیگیری های زیادی جهت استقرار امام جمعه دائم دراین شهر که جمعیتی بالغ بر۶هزارنفر جمعیت دارد واز سال ۸۴تبدیل به شهر شده واز سال ۱۳۹۰تا عید فطر۱۳۹۴دارای امام جمعه دائم بوده است ،داشته اندهنوز اقدام خاصی برای استقرار امام جمعه دائم دراین شهر صورت نگرفته است وخواسته مردم این شهر حضور امام جمعه دائم درشهراست چرا که در این برهه از زمان که مردم دارای مشکلات بسیاری هستند،یکی از شخصیت هایی که می تواند با گفتگو و مشاوره این مشکلات را کاهش دهد؛امام جمعه دائم است؛این در حالی است که در طول این مدت درب دفتر امام جمعه کاملا بسته بوده و مردم هیچگونه ارتباطی با نهاد امام جمعه نداشته اند.
امام‌جمعه حلقه اتصال مردم و مسئولان در هر شهر است و مردم به‌راحتی و بدون دغدغه مشکلاتشان را با امام‌جمعه مطرح می‌کنند که متأسفانه شهرنیمبلوک یکسال است ازحضور امام جمعه دائم محروم مانده است.
در همین جهت،این روزها پیگیری هایی از جانب مردم و شورای اسلامی شهر نیمبلوک صورت گرفته است،اما هنوز این پیگیری ها به نتیجه ای نرسیده است.
یکی از شهروندان نیمبلوکی می گوید:ما با مسولین استانی تماس گرفته ایم اماآنها همیشه در جواب ما می گویند که ما در حال پیگیری هستیم.
مگر پیگیری ها چقدر طول می کشد؟!!!!!!یکسال است هنوز می گویند پیگیر هستیم .
جانی رییس شورای شهر نیمبلوک دراین رابطه به خبرنگار ماگفت: بارها با مسئولین استانی صحبت کرده ام ونامه نوشته ایم و حتی برای پیگیری این موضوع به تهران رفته ام اما جواب قانع کننده ای به من نداده اند.
وی افزود:این مسئله ای بود که در برنامه رادیویی شهر به شهر که اردیبهشت ٩۵میهمان شهر نیمبلوک بودند،بیان شد که گلچین بخشدار نیمبلوک،توضیحاتی پیرامون این مسئله دادند،اما هنوز مردم نیمبلوک چشم انتظارند!!!!
دوستی از جوانان شهر نیمبلوک در گفتگو با خبرنگار ما گفت:جوانان نیمبلوکی چرا باید از وجود امام جمعه بی بهره باشند؟؟مسلما اگر در طول این یکسال امام جمعه ای در شهر حضور داشت،بسیار از مشکلات به واسطه پیگیری های امام جمعه مرتفع می گردید.
وی بیان داشت: ما قدر دان زحمات حجت الاسلام میرزائی امام جمعه موقت شهرنیمبلوک هستیم و از زحمات و تلاش های مخلصانه و بی دریغ ایشان در طول این مدت سپاسگزاری می کنیم اما خواسته ما استقرار امام جمعه دائم در شهر نیمبلوک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا