سیاسی

مردم شهرم را لایق این کاپ اخلاق می دانم/همه ورزشکاران را رفیق خود می دانم نه رقیب

به گزارش نسیم قائن ، حمیدیعقوبی یکی ازورزشکاران جوان شهرستان قاین متولد۱۳۶۳ است که ازسال۸۶به علت علاقه ای که به ورزش پاورلفتینگ داشت این ورزش رابه صورت حرفه ای شروع کرد.
ازسال۸۷ رسما وارد مسابقات قوی ترین مردان شد وبه عنوان نماینده خراسان جنوبی درچندین دوره ازمسابقات حضوریافت.
این ورزشکار خوش اخلاق قاین که در مسابقات متعددی تا کنون حضور یافته است علاوه بر کسب مقام های برتر مسابقات تاکنون ۳دوره کاپ اخلاق قوی ترین مردان آهنین را به خود اختصاص داده است.
شاید برخی قوی ترین مردان را چهره های خشنی تصور کنند اما مردان آهنین قلب رئوفی دارند وپهلوانی در مرام این مردان آهنین به چشم می خورد.
یازدهمین دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران امسال به میزبانی شهرستان قاینات برگزار شد وحمید یعقوبی یکی از ورزشکارانی بود که علی رغم این که خود مسئول برگزارکننده مسابقات بود اما در این مسابقات نیز به عنوان یک شرکت کننده نیزحضوریافت.
اگر چه به علت مصدومیت وبا نظر پزشک مسابقات از ادامه کار انصراف داد اما منش پهلوانیش را ادامه داد وبه تشویق دوستانش دراین دوره از مسابقات پرداخت وتا آخرین لحظه در کنار کسانی که شرکت کننده وبه نوعی رقیبش حساب می شدند،ماند.
به قول خودش تمام ورزشکاران رفیق من هستند نه رقیب ومن هیچ وقت در مسابقات به ورزشکاران به چشم رقیب نگاه نکرده ام بلکه همیشه آنها رفیقم بوده اند واز تجربیاتشان بهره برده ام .
این پهلوان قاینی تاکنون توانسته است در سال ۸۹در اولین دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران در شرق کشوردرسیستان وبلوچستان مقام ششم،در سال ۹۰در مسابقات قوی ترین مردان خراسان بزرگ مقام چهارم،درسال ۹۱نیزمقام سوم قوی ترین مردان خراسان بزرگ را کسب کند ودر سال ۹۲نیز در مسابقات قوی ترین مردان ایران در اتان قم شرکت کرد واگرچه مقامی کسب نکرد اما بازهم بر تجربیاتش افزوده شد ودر همان سال در مسابقات قوی ترین مردان خراسان بزرگ چهارم شد.
یعقوبی همچنین مقام چهارمی قوی ترین مردان خراسان بزرگ در سال ۹۳را نیز در کارنامه خود دارد.
وی می گوید:در سال ۹۴اگرچه تمرین زیادی کردم اما به دلیل عدم تامین هزینه های مالی در این دوره از مسابقات شرکت نکردم وبا توجه به این که برای شرکت در مسابقات حمایتی نشدم وتمام هزینه های مسابقاتی را که تاکنون شرکت کرده بودم از هزینه شخصی پرداخت کردم لذا تصمیم گرفتم درهیچگونه مسابقاتی دوباره شرکت نکنم ویا اگرهم قصد شرکت داشته باشم به اسم ورزشکاری از سایر استانها که به ما پیشنهاد داده شد بود شرکت کنم
یعقوبی افزود: همان طور که گفتم دیگر قصد شرکت در مسابقات را نداشتم امامجددا با تشویق خانواده تمریناتم را آغاز کردم و عِرق قایناتی بودن این اجازه را به من نداد که برای تیم های دیگر استانها شرکت کنم ولذا از اردیبهشت ۹۵تمریناتم را مجددا آغاز کردم وخودرا برای قوی ترین مردان آهنین امسال آماده کردم.
وی ادامه داد: با حمایت مسئولین استانی وشهرستانی میزبانی یازدهمین دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران به شهرستان قاینات رسیدولذا با تمام توان برای این دوره از مسابقات کار کردم.
یعقوبی با تشکر از آقای امین زاده مدیرعامل ترمینال ضبط پسته امین زاده که به عنوان حامی مالی این دوره از مسابقات کمک بسیار زیادی کردوهمچنین محمد پرست رئیس هیئت بدنسازی وپرورش خراسان جنوبی که دربرای برگزاری این دوره از مسابقات به میزبانی خراسان جنوبی وشهرستان قاینات زحمات زیادی را کشید،گفت: مسئولین شهرستان قاینات واقعا سنگ تمام گذاشتند وحتی همشهریان مقیم سایرشهرها که مسئولیتی در دستگاههای اجرایی نیزداشتند به جد پیگیر امورات بودند که جای تقدیر وتشکر از همه این عزیزان رادارد.
مرد اخلاق سه دوره از مسابقات مردان آهنین که تا کنون در هفتمین دوره مسابقات مردان آهنین در شهرستان قاین در سال ۹۱،در نهمین دوره مسابقات مردان آهنین در طبس در سال ۹۳ودر یازدهمین دوره مسابقات مردان آهنین در سال ۹۵کاپ اخلاق را کسب کرده است میگوید: به نظر من یک ورزشکار باید منش واخلاق پهلوانیش برای همه جوانان الگو باشد ومن هم امیدوارم به دعای خیر مردمی که تا پای جان در این دوره از مسابقات برای بلندی نام قاینات ایستادند بتوانم در طول زندگی خود اخلاق پهلوانی را حفظ کنم چرا که یک ورزشکار قبل از این که بخواهد قدرت بدنی خودرا بالا ببرد وقهرمان ورزشی باشد باید پهلوان ورزشی باشد وپهلوانی نیز در اخلاق ومنش یک ورزشکار باید دیده شود.
حمید یعقوبی پهلوان واقعی ومردان اخلاق این دوره از مسابقات را مردم شهرستان قاینات می داند که برای برگزاری این مسابقات در کنار مسئولین وبرگزار کنندگان مسابقات سنگ تمام گذاشتند ومیزبانان خوبی برای ورزشکاران وشرکت کنندگان د راین دوره از مسابقات بودند.
وی افزود: مردم شهرم را که درطول برگزاری این مسابقات واقعا همدلی وهمکاری خوبی داشتندرا لایق این کاپ اخلاق می دانم .
او می گوید قول شرف می دهم که تا زمانی که بتوانم وزمینه پیشرفت این ورزش در شهرستان وجود داشته باشد برای سربلندی نام قاینات تلاش کنم واین محقق نخواهد شد مگر به دعای خیر مردم .
یعقوبی بیان داشت:احساس می کنم با عنوان مرداخلاقی که امسال دراین دوره از مسابقات به من داده شد مسئولیتم سنگین ترشده است وخواسته ام از مردم این است که دعا کنند بتوانم دراین مسیری که قدم گذاشته ام موفق باشم واخلاق ورفتارم به گونه ای باشد که منجر به غرور وتکبر نشود.
مرد اخلاق یازدهمین دوره مسابقات که موفقیت هایش را مدیون خانواده خود می داند گفت: اگر من تاکنون توانسته ام در این ورزش که به نوعی یک ورزش هزینه بر است موفقیت هایی را کسب کنم همه به برکت همراهی پدرومادرم وهمسرم بوده است که در طول این مدت بسیار همراهی کرده اند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا