سیاسی

مردم در روز ۹ دی جواب منطقی و سختی به دشمنان دادند/برای پیشرفت وموفقیت در مدیریت خود،با مردم مشورت کنید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی وبا اشاره به انتخابات پیش رو اظهارکرد: حضور مردم در بستر سازی قوانین الهی بسیار موثر است و اگر می خواهید پیشرفت و موفقیتی در مدیریت خود داشته باشید در اموراتی که به زندگی مردم مربوط می شود با آنها مشورت کنید.
وی درادامه گفت:پیامبر اکرم(ص)نیز در دوران خود حتی موظف بودند در برخی امورات که خداوند دستوراتی را صادر می کرد از افرادی که حتی معارف دینی وقرآنی را هم بلد نبودند مشورت بگیرد .
خطیب جمعه قاین درادامه اظهارکرد: گاها برخی مواقع در رسانه ها و فضای مجازی می بینیم و می شنویم که عده ای مدعی به رای گذاشتن برخی از مسائل هستند،ما هم عرض می کنیم که رای مردم آنجا کاربرد دارد که خداوند وپیامبران و ائمه معصومین برای آن رای صادر نکرده باشند و الا در جایی که خداوند متعال نظر خود را بیان کرده است و پیامبر حکمش را صادر نموده دیگر جای مشورت نیست و هیچ زن و مردی حق دخالت و اعمال نظر ندارد.
حجت الاسلام در ادامه خطبه های نماز جمعه به حماسه بزرگ ۹ دی اشاره کرد و گفت: ۹ دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که شروع آن به خرداد ۸۸ برمی گردد که یکی از نامزدها قبل از اعلام انتخابات خود را برنده داشت و بعد هم موضوع تقلب را مطرح کرد و در طول چند ماهی بلواهایی را ایجاد و خیمه گاه عزاداران حسینی را به آتش کشیدند .
وی ادامه داد: اما مردم بصیر و آگاه ما با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب جواب منطقی و سختی را در روز ۹ دی به دشمنان دادند.
امام جمعه قاین اضافه کرد: این بصیرت و هوشمندی و هوشیاری مردم واهتمام ومدیریت رهبر انقلاب وپیوند عمیق امام و امت و وعده های الهی و یاری خداوند پیروزی بزرگی را برای مردم به ارمغان داشت.
حجت الاسلام رحمانی به سالروز ولادت حضرت زینب(س) نیز اشاره و با تبریک این روز به جامعه پرستاران گفت: عظمت حضرت زینب(س)تنها به خاطر دختر علی(ع) وفاطمه زهرا(س) و خواهر حسنین بودن نیست و انتصاب هر چه قدر هم به بزرگان و انبیاء و اوصیاء الهی باشدبه افراد عظمت نمی دهد بلکه مسئله موقعیت شناسی و تصمیم گیری خود فرد است که باعث عظمت شخص می شود و حضرت زینب(س) در واقعه کربلا تا آخر بدون ذره ای تزلزل و بدون این که ذره ای در سخنرانیها صدایش بلرزد آنچه را که بایستی بیان میکرد،ارائه داد .
امام جمعه قاین در بخش پایانی سخنان خود نیز مجددا و موکدا تاکید کرد در دفتر و منزل به روی کاندیداها باز است و اگر این بزرگواران بعد از این که تایید صلاحیت های خود را گرفتند و در دفتر یا منزل حاضر می شوند و حتی عکسی گرفته می شود دلیل بر حمایت از اشخاص نخواهد بود .
وی اضافه کرد: حتی مسئول دفتر و رئیس ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان حق حضور در ستادانتخاباتی و حمایت را ندارد و اگر دیده شود قطعا گزارش داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا