سیاسی

مردم خراسان جنوبی ۹۳ میلیارد ریال به کمیته امداد کمک کردند

به گزارش نسیم قائن ، سید جواد رضوی پنج شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: با توجه به ابنکه مددجویان کمیته امداد نیازهای زیادی دارند ما نمی توانیم همه نیاز های آنها را برطرف کنیم و در این زمینه نسبت به بضاعتی که داریم به نیازمندان کمک می کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه توجه به خانواده زندانیان اهمیت زیادی دارد، افزود: توجه به فرزندان زندانیان باعث می شود که آنها در شرایط مناسب تری قرار گیرند.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی۹درصد وسعت کشور را دارد، افزود: این استان تنها یک درصد جمعیت کشور را داراست و با توجه به خشکسالی های اخیر متاسفانه این استان دو درصد مددجویان کمیته امداد کشور را تحت پوشش دارد.
رضوی با اشاره به نرخ سالمندی در خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر نرخ سالمندی در کشور هشت درصد است در حالی این رقم در خراسان جنوبی ۸٫۶ درصد است.
۳۸٫۵ درصد سالمندان خراسان جنوبی زیر پوشش کمیته امداد هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: هم اکنون ۱۷٫۵ درصد سالمندان کشور مددجوی کمیته امداد هستند در حالی که در خراسان جنوبی ۳۸٫۵ درصد سالمندان زیر پوشش کمیته امداد هستند.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد اشتغال سالمندان را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: برای ایجاد اشتغال به سالمندان دو میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود که بتوانند بر اساس تلاش خود در اقتصاد جامعه موثر باشند.
رضوی بیان کرد: هم اکنون ۲۶ درصد ایتام زیر پوشش کمیته امداد در کل کشور حامی ندارد ولی در خراسان جنوبی همه ایتام حامی دارند.
وی تصریح کرد: ۱۷ درصد دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی در خوابگاه های شبانه روزی تحصیل می کنند در حالی که این رقم در کشور شش درصد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته دو درصد طرح های اشتغالزایی کمیته امداد در خراسان جنوبی اجرا شده است، افزود:کمک ماهانه هر نفر در خراسان جنوبی به کمیته امداد ۲۴ هزار تومان و این رقم در کشور ۱۹ هزار تومان است.
وی اظهارکرد: در استان در خصوص اعتیاد و تکدی گری مددجویان به صورت تخصصی وارد شده ایم که کمیته امداد به تنهایی نمی تواند فقر را در کشور درمان کند بلکه باید همه دستگاه های اجرایی این نهاد را حمایت کنند.
منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا