سیاسی

مردم خراسان جنوبی ۱۱ هزار واحد خون اهدا کردند

به گزارش نسیم قائن ، محمدعاملی گفت:در این مدت ۱۳ هزار و ۲۴۶ نفر به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۷۴ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.
وی گفت: افراد دارای بیماری یا فشار خون پایین و نداشتن شرایط لازم ، موفق به اهداء خون نشده اند.
عاملی افزود: میزان اهدای خون در ۷ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: امسال عزاداران حسینی در روز عاشورا با مراجعه به پایگاههای خون گیری ۲۸۳ واحد خون اهداء کردند.
عاملی بیان کرد: در ۳ پایگاه ثابت شهرستان‌های بیرجند، بشرویه، طبس کار خون گیری در روز عاشورا انجام شده است.
وی افزود: در روز عاشورا ۳۲۲ نفر به این پایگاه‌ها مراجعه کرده اند که از این تعداد ۲۸۳ نفر موفق به اهداء خون شده اند.
مدیرکل پایگاه انتقال خون خراسان جنوبی گفت: میزان اهداء خون در روز عاشورا نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه ۳ پایگاه یاد شده از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر از عزاداران مراجعه کننده خون گیری داشته‌اند، اظهار کرد: بیشترین خون اهدایی در روز عاشورا مربوط به گروه خونی o+ بوده است.
عاملی با اشاره به اینکه استقبال مردم امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است، گفت: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم به مراجعه کنندگان ارائه شده تا به منظور جلوگیری از ازدحام در اهدای خون به تدریج از روز عاشورا تا اربعین به مراکز خون گیری مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین نیاز به اهداء خون به گروهای خونی منفی است، افزود: میزان اهداء خون در استان متناسب با نیاز مراجعه کنندگان و بیماران است.
عاملی گفت: با توجه به مازاد در برخی گروه‌های خونی، خون اهدایی به سایر استانها ارسال می‌شود.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا