سیاسی

مراقب فتنه اقتصادی باشید/ از فتنه ۸۸باید درس گرفت

به گزارش نسیم قائن ، حسن فرخنده مسئول سیاسی ناحیه سپاه قاین شب گذشته در مراسم گرامیداشت روز بصیرت در جمع مردم دشت وبیاض اظهارکرد: ۹ دی روز بصیرت وروز پیوند امت با ولایت است ومردم در این روز ثابت کردند که تا پای جان در دفاع از حریم ولایت حضور دارند
وی افزود: اگرمردم در این روز نبودند و۲۳شهید در طول ۸ ماه فتنه تقدیم نمی کردند تاریخ به گونه ای دیگربرای ما ورق می خورد وآینده گان به گونه ای دیگر برای ما می نوشتند .
مسئول سیاسی سپاه قاین تصریح کرد: یوم الله ها روزهایی است که حتی در قرآن هم به آن اشاره شده است و بر اساس آیات قرآن آمده است که باید این روزها به جوانان ومردم تذکر داده شود ودلیلش هم این است که روز مرگی و گرفتاری های زندگی باعث نشود که این حوادث مهم فراموش شود بلکه باید نسل جوان ما با این روزها آشنا شوند ..
فرخنده ادامه داد : در همه شرایط حضور مردم ، شرط اول است وتجربه هم ثابت کرده است که اگر مردم در صحنه باشند خداوند آنها را یاری می کند .
وی خطاب به مردم گفت:اگر می خواهید انقلاب سالم ودور از آفت بماند وپرچم به دست صاحب اصلیش برسد حضورشما در صحنه ها ومراسمات باید روز به روز پررنگ تر شود .
فرخنده در ادامه به مسئله فتنه وتاریخی بودن آن اشاره کرد وگفت:فتنه ریشه تاریخی دارد و در طول تاریخ اسلام از زمان آدم تا خاتم نیز فتنه وجود داشته است و هابیل بر اثر فتنه ، توسط برادرش قابیل کشته می شود ودر زمان پیغمبر نیز شاهد خیانت سرکرده منافقین هستیم ودر زمان امام علی(ع)نیز سران فتنه جنگ های زیادی را رقم می زنند
وی با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: برای این فتنه سال ها وماهها برنامه ریزی کرده بودند و در حال حاضر هم سران آنها در حصرخانگی هستند واین نهایت رافت ومهربانی نظام ما برای آنهاست وچه بسا این نوع حصر برای خودشان ومحافظت ازخودشان هم مفید باشد .
مسئول سیاسی سپاه قاین به عوامل فتنه نیز اشاراتی داشت وگفت: یکی از عوامل فتنه که دامن گیر ما وشما ممکن است شود اولاد است وازاین موضوع نباید غافل شد که شاید فرزندان، ما را به فتنه ای ببرند که بعد از ۶۰سال زندگی آبرومندانه وباعزت ممکن است منحرف شویم و برعکس آن هم وجود دارد و فرزندان در جاهایی باعث سربلندی والدین می شوند ولی به هر حال باید بیدار وآگاه باشیم .واین در تاریخ هم ثابت شده است که فرزندان ممکن است باعث فتنه ویا باعث سربلندی والدین خود باشند.
نقش پررنگ آمریکا در فتنه ۸۸
وی درادامه به مسئله فتنه ۸۸ اشاره کرد وگفت: شاید این گونه به گوش شما رسیده باشد که فتنه ۸۸ یک دعوای سیاسی وبر سر یک رای بوده است در حالی که اصلابه این صورت نبوده است وعده ای هنوز انتخابات شروع نشده بود یک سری التهاباتی را ایجاد کرده وعلی رغم تذکراتی که رهبری درآن زمان در جمع مردم مشهد دادند که بوهایی به مشام می رسد وعلی رغم تذکر سخنگوی شورای نگهبان که گفت: این کمیته صیانت از آرا غیر قانونی است واین ها برگرفته از غرب است ولی بازهم افرادی بر این موضوع تاکید کردند وهنوز انتخابات برگزار نشده به دنیای غرب وآمریکائی واسرائیل این موضوع که در انتخابات ما تقلب خواهد شد را القا کردند ودشمن هم شیر شد .
فرخنده با اشاره به شواهدی مستند بیان داشت : آمریکا در فتنه ۸۸ نقش اساسی داشته است ومیلیون ها دلار برای ایران هزینه کرده است وحتی این موضوعات توسط مسئولین وقت آمریکا اعتراف شده است که نیروهای زیادی را آموزش داده وبرای براندازی نظام ایران اسلامی میلیون ها دلار هزینه کرده اند .
براندازی نظام هدف اصلی دشمنان
وی افزود: هدف اصلی دشمنان براندازی نظام بود واز سال ۸۴و۸۵که جلساتی در آمریکا با حضور عده ای خاص برگزار وبرای تعیین رئیس جمهور آینده ایران برنامه ریزی کرده بودند وعده ای ساده لوح ویا افرادی که خودرا به نفهمی زده اند با طرح کمیته صیانت از آرا به آمریکا چراغ سبز نشان دادند وگفتند که در انتخابات ایران تخلف می شود وشب پایان رای گیری هنوز آرا شمارش نشده است در پشت تریبون اعلام می کنند که من رئیس جمهور هستم وعده ای از جوانان احساساتی وآنهایی که باور می کردند که تقلب شده است به خیابانها ریختند بعد که روشنگری شد وآتش زدن خیمه ای اباعبدالله را مردم دیدندوحمله های این افراد سازماندهی شده به هیئت های عزاداری را دیدند فهمیدند که این آشوب ها جدای از بحث انتخابات است وموضوع فراتر از دعوای دوجناح است وموضوعی ریشه دار است که حداقل به سال ۸۵برمی گردد وبرنامه ریزی هایی که دشمنان برای انتخاب فردی خاص داشتند والبته دشمن از همان سال های ۵۷و۵۸به فکر براندازی نظام بود ودر سال ۸۵ نیز ابتدا به فکر ریاست جمهوری شخص دیگری بودند ونظرشان بر روی یکی از روحانیون بود اما بعد ها شخص دیگری را به عنوان رقیب رئیس جمهور وقت آن زمان معرفی می کنند وبعد هم این آشوب ها ایجاد می شود واگر تاریخ را مطالعه کنید ومستندات را ببینید متوجه خواهید شد که یک خطر بزرگی به لطف امام زمان و درایت ورهبری مقام معظم رهبری و به لطف حضور مردم از بیخ گوش ما رد شد.
فرخنده بیان داشت:در آن زمان بحث انتخابات وتقلب مطرح نبود وبحث اصلی براندازی نظام وانقلاب اسلامی بود و در شعار هایشان حتی بحثی از تقلب را نمی گفتند بلکه شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را سرمیدادند ومی خواستند ریشه را بزنند .
مراقب فتنه اقتصادی باشید
مسئول سیاسی سپاه در ادامه گفت: اگر مطالعالت دقیقی در خصوص فتنه ۸۸ داشته باشید قطعا به عمق برنامه هایی که دشمن برای براندازی نظام داشته است پی خواهید برد که آنها هدفشان این بود که نظام وانقلاب و کشور مارا به انحراف بکشند.
وی ادامه داد:در اوج فتنه عده ای برای ایران نقشه می ریختند ومی گفتند تا می توانید فشار های اقتصادی را بر مردم زیاد کنید وحتی جزئیات را هم می گفتند تا مردم از پا دربیایند .
فرخنده ادامه داد:باید مراقب فتنه اقتصادی باشیم و مسئولین بایستی هوشمندانه عمل کنند ومواظب این فتنه اقتصادی که دشمن ممکن است در آینده از آن سوء استفاده کند وبه من وشما ضربه بزند باشند وقطعا اگر مسئولین ما به وظیفه خود عمل نکنند وتک تک ما به عنوان یک ایرانی به وظیفه خود به درستی عمل نکنیم ممکن است خدایی نکرده از این بستر واز این وادی دشمن بتواند ضرباتی را بر ما وارد کند
مسئول سیاسی سپاه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نفوذ اشاره کرد وگفت: دشمن با فتنه اعتقادی بر روی فکر جوان ونوجوان ما کار می کند وباید مراقب بود که گرفتار فتنه اعتقادی نشویم
فتنه اعتقادی ونفوذ در دستور کار دشمن
وی افزود: دشمنان از طریق جنگ نرم و با ویژگی نفاق ممکن است ما را گرفتار کنند وافکار جوانان ونوجوانان ما را به انحراف بکشند .
فرخنده ادامه داد:در فتنه ۸۸ بعد از اتفاقاتی که افتاد وشهادت عده ای از زنان ومردان ما وآتش زدن خیمه های اباعبدالله الحسین وحمله به هیئت های عزاداری برهمگان روشن شد که دشمن با چه هدفی به میدان آمده است اما درفتنه های آینده دشمن با حیله هایی وارد خواهد شد که کسی ممکن است فتنه را تشخیص ندهد
وی گفت:دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر فتنه آینده از نوع جنگ سخت باشد این بیشتر ایرانیها را متحد می کند ولی اگر از طریق تنش داخلی واختلافات داخلی وارد شوند واز طریق نفوذ بستر مسائلی که احساسات را برانگیزد وارد شوند، کسی متوجه نخواهد شد واز این اوضاع را به هم ریخته وحکومت خواهیم کرد ولذا نیاز به یک هوشیاری وآگاهی بیشتری وجود دارد .
عادی سازی خیانت برنامه دشمنان
مسئول سیاسی سپاه قاین با بیان این که دشمنان می خواهند خیانت ،خائنین به نظام را عادی کنند گفت: یکی از برنامه های دشمن علاوه بر عادی سازی این خیانت ،تلاش برای رفع حصر سران فتنه است ومتاسفانه این موضوع این روزها از زبان برخی از مجلسی های ما شنیده می شود.
وی افزود: خیانت این افراد را باید پر رنگ کرد ،نباید مروز زمان باعث عادی شدن خیانت این افراد شود ومردم باید خائن را از خادم تشخیص دهند وهدف دشمن این است که جای خائن وخادم را عوض کند.
فرخنده گفت: بیشترین تحریم آمریکا بر علیه ایران که به خصوص بعد از فتنه ۸۸ پررنگ تر شد در راستای حقوق بشر است وآن هم ویژه در خصوص سران فتنه است ،در حالی که رای حصر سران فتنه توسط یک نفر صادر نشده است بلکه تصمیم جمعی از صاحب نظران وافراد با تجربه وصاحب فکر بوده است.
از فتنه ۸۸باید درس گرفت
وی ادامه داد: عده ای زمزمه رفع حصر را مطرح می کنند ومتاسفانه بحث داغ برخی از مجلسی ها و دولتمردان ماهم رفع حصر می شود و در حالی که حتی این سران فتنه تا به حال یکبار هم ابراز پشیمانی نکرده .واز مردم عذر خواهی نکرده اند و همین افراد خود باعث اغتشاشات سال ۸۸ بودند ومردم را به خیابانها دعوت می کردند وآنچه که نباید اتفاق می افتاد پیش آمد.
مسئول سیاسی سپاه قاین در بخش پایانی سخنان خود گفت: فتنه ۸۸ فتنه ای بود که به همت مردم دفع شد وباید از این فتنه درس بگیریم وهوشیار تر باشیم چرا که دشمن به دنبال فتنه ای بزرگتر ومرموزتر وسنگین تر است وآرام نخواهد نشست وبه هر طریقی که شده است چه از طریق دعواهای سیاسی وخانوادگی واقتصادی ونفوذ وچه از طریق دعواهای اقلیت های مذهبی در داخل وخارج کشور وجان هم انداختن مردم برای براندازی نظام برنامه خواهد ریخت و لذا دراین زمان باید گوش به فرمان وندای رهبر انقلاب باشیم و سخنان ایشان آویزه گوش همگان وبه خصوص نسل جوان باشد..
وی افزود: فتنه به ما یاد داد که درس اول زندگی سیاسی واجتماعی ما بایستی بصیرت باشد ودر کنار آن گوش دادن به ندای رهبری وپیگیر بودن به جد صحبتهای حضرت آقا باید مورد توجه قرار گیرد.
محمد زندی معاون فرهنگی اجتماعی پایگاه شهید رجایی دشت بیاض در ابتدای این جلسه گفت:این همایش بصیرتی برای نشان دادن اراده و ارادت مردم شریف دشت بیاض به انقلاب و رهبر و دین و شریعت وبا همکاری پایگاه شهید رجائی وپایگاه ام کلثوم دشت بیاض برگزار شده است .
در پایان مراسم از اجرای زیبا و تأثیر گذار مربی گروه سرود کانون فرهنگی هنری پیامبراعظم(ص) مسجد جامع دشت بیاض و اعضای آن تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا