سیاسی

مراسم تجلیل از خادمین موکب الرضا(ع)شهرستان قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، ظهر امروز(پنج شنبه)طی مراسمی با حضور مسئولین شهرستانی و استانی از خادمین وخیرین موکب الرضا(ع)قاین که در اربعین حسینی به زائرین امام حسین(ع) در کربلا خدمت کرده اند تقدیر شد.
جعفر حقانی مسئول موکب الرضا(ع)قاین در این مراسم با بیان این که ۶۰نفر از خدام امام حسین(ع) با سه دستگاه تریلی،۲دستگاه کامیون،۱دستگاه تانکر آبرسانی و۱دستگاه اتوبوس در ایام اربعین به کربلای معلی اعزام شده اند گفت: موکب الرضا(ع) قاین به مدت ۸ روز در ۱۵کیلومتری کربلا به صورت شبانه روزی به زائرین خدمات ارائه کرده اند.
وی افزود: دراین مدت ،۲۰۰لیتر کنسانتره زرشک،۵۵۰کیلو برنج،۱۳۰۰کیلو قند ۴تن شکر،۳۰۰کیلو بلغور،۵۰۰ کیلو نان خشک پخته شده،۶۰۰کیلو آرد، ۷۰۰کیلو عدس،۴۰۰ کیلو سیب زمینی،۸۵۰کیلو نبات،۳۳۰کیلو مرغ،۲۰۰کیلو روغن،۱۰۰کیلو گوشت قرمز،۳۰۰ کیلو زرشک تازه، ۲۰کیلو آلوبخارا،۵۰کیلو شکلات ،۱۰۰کیلو سپند،۲۵۰۰کیلوشلغم،۱۵۰۰گرم زعفران،۲۰۰کیلو عناب،۳۰۰کیلو کلوچه محلی و … به صورت شربت ،چای زعفرانی،دمنوش گیاهان دارویی،عدسی، شله زرد،شله مشهدی و.. تهیه وبین زائرین توزیع شده است.
حقانی از اسکان شبانه زائرین متوسط هرشب ۲۵۰نفر،برگزاری نماز جماعت در سه وعده ،برپایی خیمه پاسخ گویی به سوالات شرعی،رائه خدمات آرا یشگری روزانه برای ۷۰ زائر مرد،ارائه خدمات خیاطی ودوخت کیف وساک روزانه برای ۱۰۰نفر ارائه خدماتی درمانی روزانه برای ۲۰۰نفر خبرداد وگفت: روزانه حدود ۳هزا ر نفر صبحانه ومیان وعده ،۴۰۰ نهار غذای گرم، ۴۳هزار شربت زرشک وزعفران توزیع شد ه است .
وی افزود: ۵۱میلیون تومان کمک های نقدی مردم خیر ونیک اندیش قاینات به موکب الرضا(ع) دراربعین امسال کمک شده است.
رئیس موکب الرضا (ع)قاین در ادامه گفت: یکی از خیرین عراقی نیز زمینی در کنار موکب الرضا(ع) قاین در کربلا اهدا کرده است وقول ساخت حسینیه برای اسکان زائرین درایام اربعین وهمچنین اسکان زائرین قاینی در طول سال را داده است ومقداری از مصالح برای ساخت این حسینیه توسط همشهریان نیز اهدا شده است .
جوینده رئیس ستاد عتبات عالیات استان نیز دراین مراسم ضمن تقدیر وتشکر از مردم قاینات که امسال ۳موکب در ایام اربعین در عراق داشته اند گفت: خوشبختانه خراسان جنوبی به اذعان مسئولین عراقی جز بهترین خدمات دهندگان در اربعین امسال بوده است .
وی افزود: موکب الرضا(ع) ،موکب کریم اهل بیت قاین در طول حضور در کربلا و کاظمین خدمات بسیار خوبی را به زائرین ارائه دادند وهمچنین موکب روستای برکوک نیزحدود ۲۵۰هزار لیوان با برند زعفران قاینات تهیه و به زائرین نیز در طول ایام اربعین چای زعفرانی وشربت ارائه داده اند که بسیار کار پسندیده ونیکویی است .
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز ضمن تقدیر وسپاس از کلیه خدام امام حسین (ع)که توفیق خدمت رسانی به زائرین نصیب آنها شده است گفت: عنوان خادم الحسین یک افتخاری است که نصیب شما شده است وباید این عنوان را بزرگ داشته وبا هر سختی که شده است آن را برای خودتان با اخلاق ورفتار وبرخورد نیکو نگه دارید.
در پایان مراسم از خدام الحسین (س) وهمچنین دهیاران وخیرینی که در ارائه خدمات به زائرین امام حسین(ع)در کربلا با موکب الرضا(ع)قاین همکاری داشته اند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا