سیاسی

مذاکره فرجام و ثمره ای ندارد/ نیت آمریکا همواره نیتی پلید بوده است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی با اشاره به برخی ویژگیهای فردی گفت : وقتی انسانی جاه طلب باشد، قدرت طلب باشد خیلی طبیعی است که خود را در برابر کانونهای قدرت قرار می دهد.
وی افزود: به وضوح می بینیم که برخی دارند رصد می کنند که چه کسانی کاندید خواهند شد و از همین الان نگاه می کنند که ببینند سود در کجاست و دنبال آن فرد بروند.
امام جمعه قاین ادامه داد:قرآن این افراد را اینگونه معرفی می کند که اینها مگسانی هستند که گاهی روی این زباله می نشینند و گاهی روی آن قطره عسل می نشینند و تصمیم قاطعی ندارند و گاهی از این گروه هستند و گاهی از آن گروه و ثباتی ندارند.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به فرمایشی از امام علی(ع) خطاب به کمیل گفت: کمیل مردم سه گروه هستند ،دانشمندان الهی که برای رضای خدا کار میکنند و در عقیده خود ثابت هستند.
گروه دوم شاگردان و پیروان اینها هستند که از در خانه عالم فاصله نمی گیرند و بر اساس وظیفه خودشان عمل می کنند.
گروه سوم مردمی هستند که صفت مگس و صفت پشه را دارند و از هر جایی که صدایی بشنوند آنجا می روند و در برابر هر بادی مقاومت ندارند و باد به هر سو بوزد به آن طرف میل می کنند زیرا دلهای آنها به نور علم روشنایی نگرفته است .
وی افزود:انسانهای از خودباخته و از خود بیگانه اینگونه هستند.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) گفت : شبیه ترین فرد به پیامبر بودند . در این شب در تهران و برخی شهرها سنت حسنه ای است که برخی نانوایان نان را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند و خوب است که این سنت نیز در شهرستان نیز راه بیفتد.
وی با اشاره به حوادث اتفاق افتاده اخیر در جهان گفت : این حوادث ظاهرا اجزای یک پازل را تشکیل می دهند. در ونزوئلا کودتا می شود، در لیبی درگیریهایی ایجاد می شود و دیگر اتفاقات

اصل مطلب این است که آمریکا آنچه تیر در ترکش داشته است شلیک کردو این تحریمهایی که عنوان می کند قبلا هم اتفاق افتاده است. او بنا دارد که صادرات ایران را به صفر برساند و ایران را به زانو بیاورد. از آن طرف قیمت نفت با این کمبود دو برابر می شود. لذا طمع می کند تا به ونزوئلا حمله کند و کودتا کند تا رئیس جمهور رسمی آن کشور را سرنگون کند. چرا ؟ برای اینکه ۲۰ درصد نفت دنیا را این کشور دارد. کودتا کردند ونتوانستند کاری بکند اما از این طرف دیگر گروهی را پشتیبانی کردند تا به طرابلس حمله کنند و چاه های نفت آنجا را به دست بگیرند و خلأ کمبود نفت را جبران کنند.
امام جمعه قاین بیان داشت:اینکه امروز کشتی های نفت کش امارات به آتش کشیده می شود بی ارتباط با این وقایع نیست و سیاستمداران دنیا می گویند که هر کس این کار را انجام داده توانسته است کاری دقیق و حساب شده ای را انجام دهد.
حجه الاسلام رحمانی با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با کارگزاران نظام گفت : رهبری گفتند این مذاکره ای که دائما از سوی برخی افراد مغرض و روزنامه های زنجیره ای دم زده می شود فرجامی ندارد و ثمر ندارد.
وی افزود:از این گذشته نیت آمریکا همواره نیتی پلید بوده است و هیچ وقت خیرخواه هیچ امتی نبوده چه برسد که برای ایران باشد که هیمنه آمریکا را به باد داده است. سیاست آنها سیاست پول به دست آوردن است تا زمانی که برایشان پول داشته باشد هستند وگرنه کنار می کشند. از همه اینه که بگذریم فراموش نکنیم که آمریکا مأمور نگهداری و حفظ رژیم صهیونیستی است.
لذا فقط بایستی مقاومت و پایداری را سرلوحه کارها قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا