سیاسی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی منصوب شد‌

به گزارش نسیم قائن ، محمداسماعیل افضل‌پور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: نقش، گسترش و توجه به ورزش در دنیا کنونی در کشورهای مختلف در اولویت قرار دارد.
وی افزود: توجه به ورزش فواید مختلفی دارد که روحیه افتخار آفرینی، غرور ملی، کاهش هزینه‌های درمانی، کمک و رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: ورزش در خراسان جنوبی از پیشنه خوبی برخوردار است به گونه‌ای که در گذشته از پیشرفت قابل توجهی در استان برخوردار بوده است اما در سالهای اخیر پیشرفت کندتری را شاهد بودیم.
افضل‌پور با بیان اینکه این کندی و عدم پیشرفت دلایلی داشته است که باید ریشه‌یابی شود زیرا ما لیاقت این پیشرفت را داریم، گفت: ظرفیتهای خوبی در حوزه ورزش با توجه به محدودیتها در خراسان جنوبی وجود دارد که یکی از این سرمایه‌ها نیروی انسانی توانمند، مربیان ورزشی، دانشگاهیان و بخش صنعت و معدن استان است.
وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود جایگاه استان در حوزه ورزش و جوانان جایگاه مطلوبی نیست که می‌توان به عدم وجود برنامه‌ریزی مطلوب و منسجم و یا وجود شرایط و عدم تاثیرگذاری در این حوزه اشاره کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های مدیریتی کوتاه و بلند‌مدت خود اظهار داشت: کمیت بخشی و کیفیت بخشی به سمن‌ها از طریق دوره‌های آموزشی، بحث اشتغال و ازدواج جوانان، آسیب‌شناسی معضلات جوانان، حمایت از طرح‌های جوان پسند، ساخت خانه جوان، نظارت بر اوقات فراغت دستگاه‌ها از برنامه‌های کوتاه مدت بنده در این حوزه است.
افضل‌پور با اشاره به برنامه‌های بلند مدت مدیریتی خود در حوزه ورزش و جوانان استان گفت: تشکیل منظم شورای عالی ورزش استان، تشکیل منظم اتاق فکر ورزش و جوانان استان، ساماندهی هیئتهای ورزشی، اتمام پروژه‌های نیمه تمام، تعمییر و بهسازی اماکن ورزشی، ساماندهی و استفاده از امکانات ورزشی در روستاها از جمله برنامه‌های پیش رو است.
وی افزود: استفاده از سایر نهادها، خیرین و استفاده از بخش صنعت و فعال کردن اقتصاد ورزشی، توجه به ورزش پهلوانی، کمک به خودکفایی و توسعه ورزش بانوان، ترویج ورزش همگانی، احترام به پیشکسوتان و شایسته سالاری از دیگر اهداف پیش روی ما در حوزه ورزش و جوانان استان است.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا