سیاسی

مدیران گرانیگاه سند تحول بنیادین

به گزارش نسیم قائن ، علیرضا کاظمی روز گذشته در گردهمایی مدیران، مداس، مربیان،مشاورین،معاونین پرورشی و مراقبین سلامت شهرستان قاینات که در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: لازمه ی اثر بخشی فرایند تعلیم و تربیت و برنامه های تربیتی، داشتن اخلاص در عمل و انجام امور برای جلب رضای معبود است.
وی، از مربیان و معاونین تربیتی مدارس به عنوان طلایه داران و پرچمداران نظام تعلیم و تربیت در قاموس آموزش و پرورش اسلامی ایرانی یاد کرد که میراث داران شهیدان رجایی و باهنر هستند و افزود: علم بدون مهارت همانند بذری است که بر روی سنگ پاشیده شود، هیچ اثر و میوه ای نخواهد داشت.
معاون وزیر آموزش و پرورش، از بسیج به عنوان مهمترین ایده خلاقانه بنیان گذار کبیر انقلاب در کنار سایر خلاقیت های امام راحل(ره) دانست و تصریح کرد: تکیه بر خدا و ادای تکلیف رمز موفیت در تمام عرصه ها به ویژه فرایند خطیر و پر فراز و نشیب تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی است.
کاظمی، تربیت را نهادینه شدن آموزه ها و ارزش ها در وجود متربی به طوری که تبدیل به شخصیت در فرد شود، دانست و ابراز داشت: بر اساس سند تحول بنیادین و تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی، علمی ارزشمند و مفید است که روح دینی در آن حاکم باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با اشلاره به تفاوت های ماهوی علم در فرهنگ غرب با اسلام، خاطر نشان کرد: از نظر غرب علمی مفید است که نیازها و لذایذ مادی انسان را تأمین نماید اما در تعلیم و تربیت اسلامی علمی مفید است که برای خدا و در خدمت به خلق خدا باشد.
وی، توجه به تشکلات دانش آموزی و سازمان دانش آموزی را زمینه ساز بصیرت افزایی دانش آموزان و خنثی سازی توطئه های دشمن در عرصه ی نبرد فرهنگی و اقتصادی دانست و یاد آور شد: مهم ترین عنصر موفقیت در برنامه های تربیتی نگاه متفاوت اولیای خانه و مدرسه با توجه به تفاوت های فردی،ذائقه های شخصی و سلیقه های مختلف دانش آموزان بوده واین یکی از جنبه های برقراری عدالت آموزشی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا