سیاسی

مدیران از مطالبه گری مردم ترس نداشته باشند/افتتاح و کلنگ زنی ۱۶۸پروژه درقاینات در دهه فجر

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار قاین صبح امروزدر دیداری که به همراه شورای اداری شهرستان قاینات ،در اولین روز از ایام الله دهه فجر با امام جمعه قاین داشت گفت: در دهه فجر امسال نسبت به هفته های دولت و دهه های فجر گذشته علی رغم محدودیت های اعتباری وعدم تخصیص بخش زیادی از اعتبارات وشرایط اقلیمی ،وضعیت مطلوبی داریم و ۱۶۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۹ میلیاردتومان در حوزه های مختلف کشاورزی ،تامین آب آشامیدنی،برق،گازرسانی،شهرداری ها ،دهیاری ها ،ورزش و جوانان و .. به بهره برداری و کلنگ زنی خواهد شد .
وی به پروژه های شاخص شهرستان اشاره کرد و گفت: آبرسانی به مجتمع آویج،آسفالت راه روستایی محمد آباد پسکوه به اسلام آباد ،افتتاح کلنیک تخصصی بیمارستان شهدا و کلنیک تخصصی سرطان ،سالن ورزشی اسفدن،مدرسه ۶ کلاسه جعفرآباد ،افتتاح سرد خانه نگهداری محصولات کشاورزی در شهر اسفدن،گازرسانی به روستاهای شهرستان قاینات که جزء افتخارات دولت تدبیر وامید در طی ۵سال گذشته بوده است که شهرستان قاینات از نرم استانی و کشوری در گازرسانی به روستاها نیز جلوتر است.
فرماندار قاین با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی در شهرستان گفت: هدف ما ایجاد اشتغال پایدار و بهبودی وضعیت معیشتی مردم است و با توجه به بحران بیکاری در شهرستان با افتتاح این پروژه ها برای ۷۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد می شود
کهن ترابی خالی شدن روستاها را یک تهدید دانست وگفت: دولت برای ماندگاری جمعیت در روستاها طرح های خوبی را اجرا می کند واکثر پروژه های ما نیز در روستاها اجرا شده است.
وی به تهیه تابلوی سرمایه گذاری در شهرستان اشاره کرد وگفت: بیش از ۱۰۰ ظرفیت و قابلیت سرمایه گذاری در شهرستان قاینات شناسایی شده است و مدیران شهرستان باید به دنبال جذب سرمایه گذار و به خصوص سرمایه گذاران بومی باشند .
فرماندار قاین ضمن تاکید بر همکاری مسئولین با سرمایه گذاران گفت: سیاست دولت کمتر کردن تصدی گری است واین مسیر را ادامه می دهد ولذا دراین برهه از زمان باید به دنبال سرمایه گذاران بخش خصوصی و ایجاد اشتغال در شهرستان بود.
وی افزود: با توجه به ثبت نام حدود ۸ هزار تحصیل کرده بیکار در شهرستان قاینات نیاز است که سرمایه گذاران در شهرستان جذب و زمینه اشتغال زایی فراهم شود.
کهن ترابی با اشاره به ظرفیت گردشگری و صنایع دستی در شهرستان گفت: مدیران باید نهایت تلاش خود را در زمینه ها مختلف در سطح شهرستان داشته باشند وبرای جذب اعتبارات از هرگونه تلاشی دریغ نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که مدیران باید امر سیاسی را به فرمانداران واگذار کنند گفت: مدیران به هیچ وجه نباید وارد دسته بندی های سیاسی شوند واندیشه های هر فردی محترم است ولذا نباید مسائل سیاسی را در امورات اداری دخالت دهند و این آفت سیاست زدگی آفت بسیار بدی است که در شهرستان داریم و باید بدوراز هرگونه سیاست زدگی برای همه جناح ها وگروههای شهرستان یکسان کار شود.
فرماندار قاین بر افزایش مطالبه گری مردم تاکید کرد وگفت: مدیران نباید از مطالبه گری مردم ترس داشته باشند چرا که مردم ولی نعمت ما هستند وباید در برابر مطالبات مردم پاسخگو باشید و شفاف سازی کنید.
کهن ترابی در ادامه گفت: دولت یازدهم ودوازدهم کارهایی را در طول این چند سال انجام داده است که ممکن است در طول ۳۸ سال بعد از انقلاب انجام نشده باشد، اما به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق،مردم از آن آگاهی ندارند و لذا باید اطلاع رسانی دقیقی از طریق جراید ورسانه ها به مردم داشته باشید .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا